Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kiöntitek a bekevert,...

Tényleg kiöntitek a bekevert, tápszert, ha megmarad?

Figyelt kérdés
Eddig mindig frissen csináltam a babának a tápszert, de a játszótéren, orvosnál, fórumokon több anyukától is hallottam/olvastam, hogy ők ugyan egy millit sem öntenek ki belőle, mert olyan drága. Ha meghagyja a baba (sajnos néha 100-120 milli megy a lefolyóba annyira változó az igénye a babánknak), berakják a hűtőbe és pár órán belül gondolkodás nélkül felmelegítik, odaadják a babának. Nincs tőle semmi baja. Azt tudom, hogy a kórházakban előre, 24 órára bekeverik és mikróban melegítik, odaadják olyan babáknak, akiknek még szinte nincs is immunrendszerük, még sincs bajuk (de az nem meghagyott, hanem előre bekevert tápi). Talán csak a gyártó érdeke a dobozon lévő túlzott óvatosság?
2010. okt. 28. 07:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kezdettől fogva úgy csináltam, hogy ha maradt tápi, a következő alkalomnál kivettem a hűtőből, és megmelegítettem. A kórházban is így csinálják. Egyébként a mai napig így teszek, most már tejitallal: elkészítek egy adagot este, ha marad, irány a hűtő, és reggel hozzárakok még vizet, meglangyosítom, hozzáteszem a port, és megissza. 13 hónapos, soha semmi baja nem volt ebből.

Irgalmatlan mennyiséget önthettem volna ki 1 év alatt, és nem vagyok a saját pénztárcám ellensége...

2010. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Callista ***** válasza:
Hát én kiöntöttem, nem mertem kockáztatni...
2010. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én pont azért mertem így csinálni, mert láttam, hogy a kórházban is előre be van keverve a tápszer, és még csak hűtőben sem tárolták. Ha kellett, felmelegítették mikróban, és megkapták a babák.
2010. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez volt elgondolkodtató, hogy a kórházban, ahol még csak nem is teljesen érett vagy egészséges csecsemőknek adják, ezt meg merik csinálni több éve és nem volt belőle gond, akkor én a 9 hónapos hihetetlenül erős, érett babámnak (aki a 42, hétre született)miért ne csinálhatnám meg. 8 hós koráig anyatejes volt, elválasztotta magát, szereti a tápit, de sokszor belealszik este. Egy hónap alatt már kb. 3000 ft-ot öntöttem ki.

Azt nem tudom, hogy a kórházban a megmaradt tápszert is újramelegítik, ha nem eszi meg a baba, vagy csak az előre elkészítettet melegítik. Bár nem hiszem, hogyha megmarad, akkor kiöntenék:((

2010. okt. 28. 08:11
 5/18 anonim ***** válasza:

A kórházban ha maradt, akkor azt én öntöttem ki, nem vittem vissza a csecsemőosztályra.

Nyugodtan tedd be a maradékot a hűtőbe, semmi baja nem lesz tőle.

Akkor lehetne gond belőle, ha szobahőmérsékleten elöl hagynád órákig.

A tej sem romlik meg a hűtőben több napon keresztül, és a tápszerpor is tehéntejből készül...

2010. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nyugodtan tedd el a következő etetésre :) Pláne ha 100 ml vagy még több megmarad.
2010. okt. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az első néhány hónapban én bizony kiöntöttem, bármennyi maradt is. Aztán csak akkor ha egy picit hagyott. Én nem mertem kockáztatni. Mert önmagában ugyan elállan hűtőben 1-2 órát, de amibe már beleivott, nem használtam újra. Nagyobb korában ha meghagyott egy dl-t akkor, újra adtam neki. A melegítéssel pedig az a gond, h ha nem lassan, tűzön vagy cumisüvegmelegítőben teszed, akkor a tápszerben v anyatejben levő hasznos bacik sérülnek, mert a mikro nem egyenletesen melegít.
2010. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd el. En kulfoldon elek es en mar elore kikeverve veszem. 500ml adagokban mint pl. a dobozos tejet. Felbontas utan lehet hutobe taroni 24 oran at utanna el kell onteni. Akkor a kikevertet miert ne lehetne? Ugyan az. Reggel bontom meg iszik belolle a fiam es utanna este lefekveskor. Ha marad elontom. 9 honapos lesz nemsokara es igy csinalom mar szuletese ota.
2010. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is születése óta nem öntöm ki a megmaradt tápszert,most már tejitalt,hanem lehütöm ami megmaradt,ugy,h hideg vizet engedek egy tálba és abba teszem bele az üveget,gyorsan lehül aztán jól lezárom és mehet a hütöbe,és következö etetésre odaadom.

Soha semmi baja nem volt.

És tényleg ahol én szültem ott is igy csinálták a csecsemösök,h elöre megcsinálták és csak melegitették a mikróba. :)

2010. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért mondják, hogy ki kell borítani, mert amikor eszik a nyállal keveredett tápszer visszafolyik és így már ne adjuk oda a babáknak.

Ha kezdődő gombája van, ami sokszor előfordul, nehezebb kikezelni, ha az ASnyuka nem tudja, hogy amiatt lehet, hogy visszafolyik a nyála a cumisüvegbe.

Ha a gomba elhatalmasodik, a nyelőcsövén leterjed a gyomrába és hasfájós lesz a baba, a feneke teljesen kiömlik.

De, ha figyeled mindig a száját és minden oké, szerintem ne öntsd ki.

Én sem öntöm ki amúgy :)

2010. okt. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!