Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós a babám? Álmában...

Hasfájós a babám? Álmában szinte megállás nélkül erőlködik és mocorog, néha a feje is belevörösödik, de ő nem ébred fel rá. Mit csináljak vele? úgy sajnálom szegényt.

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Tedd hasra, sokkal nyugodtabban fog aludni!

Hasfájásra sok minden alkalmazható, biztosan tudod a módszereket: espumisan, infacol, köménytea, mecsek baby tea, ha szoptatsz, akkor te ihatsz laktoherb teát, cseresznyemag-párna, babapocak-krém, amivel masszírozhatod, gripe water, tornáztatás, stb...

2010. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
4 és fél hetes. mindig a hasára rakom, nem is tud hanyatt feküdni nagyon... isszuk a teákat is...
2010. okt. 28. 08:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg próbáld ki az infacolt vagy az espumisant. Mindenkinek más jön be, nekünk az infacol tök jó volt. Közvetlenül kaja előtt zutty, be a szájába, és sokkal könnyebben tudott tőle pukizni. Persze ezen kívül sokat masszíroztam a pociját pocak-krémmel, és tornáztattam is, a lábait nyomtam fel a hasához, meg körkörösen mozgattam, és "bicikliztünk".

Nálunk kaki gondok voltak, arra meg jó volt a cukros kamilla tea, de azt csak 3-4 naponta szabad adni, illetve ha nagyon bele volt sülve a kaki a tápszer miatt, akkor hőmérőztem időnként.

2010. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem értem miért van, ő csak szopizik, szal nem eszik tápszert.

kakilni ritkán szokott, de azt mondta a doki ez normális, mert hasznosul az összes anyatej.

a pukival sincs gond, annyit rotyogtat mint egy hadsereg, böfizni is jól tud.

lehet, hogy nem is a hasa fáj???

2010. okt. 28. 08:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy az anyatejes babáknál teljesen normális, ha nincs kaki akár több napon keresztül. Amikor kakil, akkor nem szenved? Nem szilárd, bogyós a széklete?

Egyébként attól, hogy durrogtat, még bántják ám a szelek, azokat a pukikat ki is kell nyomnia szegénykének.

Alapvetően ha fáj a baba pocija, akkor húzza fel a lábait a hasához, illetve ívben megfeszülve sírnak.


Cumit szoktál adni neki? Hány óránként szopik?

2010. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem igazán szenved a kakival sem, mert nagyon puhát folyósat kakil.

3 és fél 4 óránként szopizik, mert elég sokszor bealszik akár 3 órákra is (ez normális ilyen korban ugye?)

Sírni még csak akkor hallottuk, ha éhes volt... a lábát sem huzogatja... ezt az egészet csak álmában csinálja, alvás közben, ébren egyáltalán nem.

2010. okt. 28. 08:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jó ez így, ahogy szopizik. Még az lett volna a tippem, hogy esetleg túl sokszor eszik, de az sincs nálatok.

Háááát, ha semmi nem utal arra, hogy hasfájós lenne, akkor nincs sok tippem.

De ha nem ébred rá fel, hogy mocorog, akkor ne aggódj. Ha valami gondja lenne, biztosan sírna. Ők még minden bajukat (éhes, szomjas, pisis, kakis, fáj a hasa, unatkozik) csak sírással tudják kifejezni. De így, hogy nem is sír, biztosan semmi gond nincs.

2010. okt. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!