Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erőlködik, de nincs széklete....

Erőlködik, de nincs széklete. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vasárnap már megjártuk az ügyeletet, mert kőkemény volt a hasa és egyáltalán nem kakilt, szinte csak pukizott 5 napon keresztül.

Az orvos azt mondta, hogy nincs gond, ha ennyi ideig nincs széklete a csecsemőnek.

Mivel szopási sztrájkba kezdett a lányunk csütörtökön, így 3× kellett neki tápszert (Beba) adnom.

Nagy valószínűségnek tartom, hogy ez kavarhatott be, mert pár hete is tápszer miatt nem kakilt 3 napig.


Viszont, ma megint kő kemény a hasa a lányunknak és nagyon erőlködik, de csak puki jön ki.

Most már egyáltalán nem adok neki tápszert, ha nem hajlandó belőlem "enni", csak anyatejet kap.


Mit tudok tenni azért, hogy legyen széklete?


Szélcsővezni és lázmérőzni nem nagyon szeretném, mert úgy tudom, ha hozzászokik, utána csak segítséggel tud majd kakilni.


2011. aug. 30. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Néhány nap szélcsövezéstől nem fog rá szokni. Ha tényleg a tápszer okozza, és csak alkalmanként kap, akkor nem lesz sűrűn használva.

4 hós volt a kislányom mikor 3 napig nem kakilt, fel volt fújódva. Nem volt szélcsövünk így lázmérő lett. Ami akkor a bból a piciből kijött. Ne tudd meg! Mint amikor a hajhabot nyomod ki a flakonból, olyan habos állagú, és rengeteg (ő csak anyatejes volt) szegénykém, egyből abbamaradt a sírás, és egész nap mosolygott.

Ha meg nem jó a tápszer, kérj másik fajtát a dokitól, jelezd hogy mi a baj.

Ha meg nem szopizik, próbáld fejni a tejet és azt adni neki.

2011. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Márpedig jobb a szélcsövezés vagy lázmérőzés alkalmanként, mint hogy szenvedjen napokon keresztül. Ennyitől hidd el, hogy nem fog rászokni!

Később majd adhatsz neki esetleg Laevolac szirupot is, ha más tápszerek ugyanezt okoznák.

2011. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor glicerines kúpot adtam neki. (a lázmérőzés nem vált be)

Gyakran 5-6 napig nem volt kaka. Ha nem kínlódott, nem csináltam semmit. De amikor már nagyon szenvedett, kapott kúpot. Nem szokott hozzá!!!

Ha kevesebbet szopizik, az szerintem épp a hajfájás, kemény poci miatt van. Nálunk is így volt. A sokadik napon már alig evett. Ha kijött belőle a cucc, ismét megjött az étvágya!

2011. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem gond, ha napokig (4-5 nap) nincs széklet, HA! nem jár semmiféle fájdalommal. Ha már szenved, akkor igenis segíteni kell neki.

Én soha nem szélcsöveztem, azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák. :) Nekünk is voltak ilyen problémák, és nálunk a gyenge kamilla tea, de méginkább az édesköményből készült tea segített, vagy ha nem tudtam beszerezni, akkor Mecsek Baby tea. Ezeket mind gyógyszertárban, DM-ben, hipermarketben meg tudod venni. Mellesleg nagyon jó szomjoltó mindegyik!

2011. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Én is a glicerines végbélkúpot javaslom. Csak anyatejes volt a babám, és nekünk is volt 2-szer olyan hogy napokig nem volt kaka. Erőlködött, de nem jött semmi. A doki mondta, hogy adjak neki kúpot, és pár perc múlva rendesen telepakolta a pelenkát...
2011. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!