Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon erőlködik, mit lehet...

Nagyon erőlködik, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Még álmában is erőlködik és nyöszörög és emiatt sokat felébred és sír nem ordít.Gondolom a puki és a kaki miatt van.Anyatejes a babám és most 1 hónapos.Nagyon rossz látni mert nem tudok mit tenni.Sehogy se jó neki próbáltam hason, háton, oldalt. Masszázzsal, hőmérőzni is próbáltam.Elmúlik valamikor?Vagy mit lehet tenni?
2011. aug. 24. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Édes kömény tea, kamilla tea, infakol csepp. Ezek segíthetnek.Ha nagyon nincs széklete esetleg meg is hőmérőzheted , de az nem ajánlatos gyakran.Én néha rászorultam mind két gyereknél, mert láttam hogy nagyon kínlódott, és utána jobb is lett.De ha a szelek bántják akkor az elől felsoroltak.
2011. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is csinálta ezt (kb. ebben a korban). Igazából nem sírt, nem volt rossz kedve, de sokat erőlködött. Nem foglalkoztam vele (bár sajnáltam én is), mert kaki volt normálisan. Állítólag így préselgetik le a felsőbb bélszakaszból a pukikat is. + meg kell tanulniuk elengedni a székletet (állítólag ezt is tanulni kell).

2-3-4 hét alatt elhagyta ezt a szokását.

2011. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

melegítsd a pocakját (leheld, vagy tegyél rá melegített meggymag-párnát vagy egy megvasalt pelust).


próbálj te olyat enni, aminek nincs gázképző hatása.

2011. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Kamilla tea,Espumisan csepp,Infacol.
2011. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

A tüneti kezelésen túl (vagy még inkább előtte) az okot kellene kiderítened és utána megszüntetned. Ha egyáltalán van oka és nem csak a szokásos emésztőrendszeri éretlenségről van szó...

A gázképződést fokozhatja, ha túl sok levegőt nyel szopizás közben - próbáld közben többször büfiztetni, hátha segít. Ugyanígy, ha nagyon mohón eszik, az is megkavarhatja egy picit. Próbáld már akkor mellre tenni, amikor épp csak jelzi, hogy éhes, ne várd meg, amíg nagyon az lesz és már erősen sír, mert akkor sokkal hektikusabban fog szopni. Ha túl erős a tejleadó reflexed és amiatt nyel sok levegőt, akkor fejj egy kicsit szoptaás előtt és akkor add neki oda, amikor már kevésbé erősen folyik a tejed. Vagy szoptass olyan helyzetben, hogy a babád szinte üljön vagy hason feküdjön rajtad - ilyenkor a gravitáció ellenében kevésbé ömlik a szájába a tej.

Szoptatás közben (akár egy, akár két mellből szoptatsz) figyelj arra, hogy alaposan kiürítse a melledet. Ha folyamatosan csak az elejét szívja ki, attól megfájdulhat a pocakja.

Ha eddig etted a tejtermékeket, tarts egy hetes tejmentes étrendet. Minden tejeset iktass ki, beleértve a margarint, tejfölt, joghurtot, ilyesmit is, ne csak a sima tejet. Ha ennyi idő után enyhülnek a tünetek, akkor ez is okozhatta. (Ebben az esetben egyébként a székletben is előfordulhatnak változások.)

Ugyanígy, figyeld meg a saját étrendedet és a gyanúsnak tűnő ételeket hanyagold most egy ideig. Ez főleg akkor érvényes, ha van a közeli családban allergiás (nemcsak ételre vonatkozóan), illetve emésztési gondokkal küzdő.


Általában ezek a leggyakoribb okok és gyakran ezeken keresztül megszűnik maga a hasfájás is. Ha nem, akkor pedig marad a türelem és a tüneti kezelés... ami lehet meleg (cseresznyemag)párna, pocakmasszázs, "biciklizás", hason alkarra fektetés. És én valahol a sor végére tenném a teákat meg a gyógyszereket. Ha az előzőek is segítenek, akkor nem biztos, hogy bele kellene ennyire nyúlni dolgokba.

2011. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!