Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Mit tegyek, ha esti...

S. O. S. Mit tegyek, ha esti fürdetés után a kislányom nem alszik? Lehet, hogy a fürdetéstől kakilnia kell (erőlködik)?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam valahol, hogy a melegvíztől kakilhatnak a babák.Pl. ha egy baba már több napig nem kakil, akkor meleg vízes fürdőt ajánlanak. A mi lányunk fürcsi után szenved 11-éjfélig, akkor megjön a kaki, és szunya, de addig kész kínszenvedés, sír...sír...sír..erőlködik...sír.

MI LEHET A BAJ????

JÁRT VALAKI HASONLÓ CIPŐBEN??


2011. szept. 14. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szia!Nem ehet hogy hasfájós??Ne iztos hogy a fürdéstől szenved szegényke.De könnyen kiderítheted.Töröld át a pelenkázón nedves kendővel(vagyis csak mosdassd meg ne fürdesd!)és meglátod hogy szenved-e éjjel:)
2011. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2011. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

6 hetes.

Egész nap teljesen nyugodt.

csak este vanez , de mindenn nap. Már nem bírjuk ketten az apjával felváltva próbáljuk nyugtatni, de nem megy.

Bármilyen ötlet érdekel!

Most olvastam a kólikáról, lehet, hogy kólikás? Ezt doki állapítja meg? Mert mi nemrég voltunk dokinál, és csak puffadásra írt neki sab simplexet, de eddig nem használ. :(

2011. szept. 14. 10:55
 4/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Azt elfelejtettem kérdezni, hogy anyatejes-e? Mert, ha anyatejes, akkor nem szabadna szorulásosnak lenni. Lehet, hogy hasfájós, sajnos azzal sokmindent nem lehet kezdeni.

Fürcsi után vacsizik?

2011. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

csak anyatejes.

Bár nemrég azt javasolták, hogy adjak neki hipp köményteát. még csak kóstogatja.

De mindig csak este fáj a hasa? ugyanakkor?

2011. szept. 14. 11:05
 6/17 A kérdező kommentje:
Napi 3-4szer kakil. Mindig evés közben erőlködik, és kakil, vagy pukizik. Nap közben nagyon nyugodt, sokat alszik
2011. szept. 14. 11:06
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha anyatejes és szorulásos én mindenképp megmutatnám gyermekorvosnak, ha az egyik nem foglalkozik a dologgal, akkor addig vinném, amíg valaki foglalkozik vele!

Próbáld, hason altatni (nem lesz semmi baja!)

A hasfájás legjellemzőbbje, ha élesen sír és húzogatja a lábát.

De itt más, lehet, ha csak este sír.

Fürcsi után szoptasd meg és próbáld elaltatni a válladon inkább és hasra az ágyba.

Milyen gyakori a szorulás?

2011. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én, a napi 3-4 is okés, akkor stornó a szorulás
2011. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha szorulása lenne, akkor a Leavolac szirupot ajánlom, ez székletlazító, nekünk is ezt mondta a doki. Bár napi 3-4 kakinál szerintem nem az.

Próbáljátok ki az Infacolt, hasfájásra nagyon jó szerinem, szoptatás előtt kell neki adni. Ehhez sem tud hozzászokni.

Esetleg nem lehet az, hogy puffasztó dolgot eszel? Az ilyen pici babák még nagyon érzékenyek az ilyesmire. Az olyan ételek is lehetnek puffasztóak, amikről nem is gondolnánk.

Jobbulást!

2011. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Óóóóóó az én kislányom ennyi idősen délután 5-től csinálta ugyanezt, képes volt 3-4 órát visítva sírni :( volt, hogy már vele együtt sírtam - szóval akár még szerencsések is vagytok, hogy "csak" este jönnek a görcsök :) Próbáld meg kicsit hajszárító meleg evegőjével fújni a pocakját, nekünk bevált, sokszor 2 percen belül megkönnyebbűlve szundikált. Bíztatásként, nálunk épp a 6. hét után enyhűltek a görcsök!

3 hónapos kislány anyukája

2011. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!