Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok hogy fogadta az első...

Babátok hogy fogadta az első kóstolást a hozzátáplálás kezdetén?

Figyelt kérdés
Akkor evett is valamit, vagy csak nyalogatott? Ha nem, mikor evett először? És szopi előtt vagy után kínáltátok?
máj. 14. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mango volt az elso, csocsalta es szivogatta orommel. Nehany apro falat ugy lattam bejutott :)

Akkor kinaltam, amikor mi leultunk uzsonnazni, az hogy szoptatas mikor volt mar nem tudom. De nalunk mindig velunk ul asztalhoz, attol fuggetlenul.

máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam ugye neki kiskanállal. Hozzáérintettem a szájához, lenyalta, majd elkezdett vigyorogni. Utána meg beleremegett, annyira tépte volna ki a kanalat a kezemből, hogy bekapja.Kb elsőre 3-4 kanállal adtam neki őszibarackot. Másnap egy egész barackot megevett, szoptatás elött.
máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért gyümölccsel indítottok? Én úgy tudom hogy zöldségpürével kell majd 2 hétre rá a gyümölcspüré..
máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Reszelt almának a levével indítottam, pár kiskanállal, ízlett Neki, szeretett volna többet, de elsőre nem mertem, csak szép fokozatosan.
máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmi extra reakciója nem volt. Pici kanálnyival kezdtük, mindenre jól reagált de később is, mindent megevett kezdettől fogva amit adtam.

Már csak akkor kezdett válogatni, mikor már be volt vezetve minden.

máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3!

2 gyerekem van de sosem hallottam hogy zöldséggel KELL indítani a hozzátáplálást.

Annyi az ajánlás hogy ne nagyon édessel mert utána nehezebben fogja elfogadni a natúrabb ízeket de nincs olyan hogy kell...

Én mindkettővel sütőtökkel kezdtem. Egyik nap kóstoltak, másnap már megettek egy üveggel. Kb minden új dologgal így voltak, elég gyorsan ment az étkezések kiváltása. Ők tápszeresek voltak. Először kaptak pürét utána ha itták még tápszert akkor aut

máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze a sütőtök az egy zöldség szóval teljesen ok.Akkor Magyarországon van ez hogy almát adnak édeset, egy spenótpürét megeszik utána a gyerek amikor csak édeset kóstolt elötte? Külföldön élek, itt az orvos zöldséget ajánl délben aztán 2 hétre rá a gyümölcspürét uzsonnaidőben + tej nyilván 6 hósan.
máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Igen megeszi a spenótot az édes után is. Három gyerekem konkrétan szinte teljesen mindenevő, pedig mindhárom gyümölcsöt kóstolt először.
máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkétszer reszelt almával kezdtem 6 hónapos korukban, délelőtt, szoptatás után. Az egyikük evett belőle pár falatot, de nem falta, pár nap múlva viszont az őszi pürét azt már igen, még villával törve is. A második babát három hétig kínálgattuk, nem csak almával, nem akart enni, aztán egyszer csak belejött. Egyelőre mindketten jól esznek.
máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azert gyumolccsel kezdtem, mert a baba azt eszi amit mi, es akkor epp az volt az uzsonna. Hullamvagoval kapta ujjnyi szeletekben es igy ette. Azota is mindenre nyitott kis pocak, rengeteg mindent kostol velunk. A 3 eves testvere is.


En a legnagyobb tisztelettel es empatiaval de a 3 napig ugyanazt/egyfele szinu es allagu pureket/etetest nem annyira ertem, mert (nekem) messze all a valodi etkezestol es etelektol. Szinek, szagok, texturak es a probalgatas igy hianyzik.

(Ez alol persze kivetel ahol a csaladban allergia van (de ott is lehetne valtozatossag) vagy ha az anyanak/apanak megnyugvast ad a pure (kivetel persze a dontve etetes, ami veszelyes))

máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!