Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szopizik a baba, csak...

Ha nem szopizik a baba, csak fejem a tejcsit mellszívóval elapad a tejem?

Figyelt kérdés
Sziasztok anyukák! 3 hetes a kisfiam, de már az első pillanattól nem ment a cicizés, befordult mellbimbok stb. 1 hetet szopizott amikor rajottunk,hogy éhezik.. Azóta lefejem az anyatejet, és pótlást is kap üvegből.. azóta is nagyon kevés tejcsit tudok lefejni 20-40ml között.. valaki volt hasonló helyzetben? Hogy nem ciciztetett csak fejt? Van tapasztalatotok?
máj. 24. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Lehet, hogy nem. Szerintem ez egy jo mellszivo es genetika kerdese!

En pl fejtem 4 honapig, napi 8 alkalommal, de megis elapadt. Baratnom napi 3x fejt es annyi teje volt, hogy meg a fagyaszto is tele volt. En epphogy egy napi adagot tudtam fejni ennyivel, tartalekban soha nem volt.


Egyebkent macera. Ha tudsz szoptatni, inkabb szoptass, az volna a legjobb. Szoptatasi tanacsado? A te mellbimbod se feltetlenul akadaly, csak egy jo szakember kene, aki segit. A baba nyelvet neztek? Nincs lenove?

máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál 🤗 ma próbáltam ciciztetni, de nagyon hamar bealszik, akkor azt sem tudom mennyi tejet kapott, ha lefejem és uvegbol adom, legalább látom, hogy megette a neki való mennyiséget.. nem tudom hogy lenne a jó megoldás
máj. 24. 19:00
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Alapvetoen nincs neki valo mennyiseg, igeny szerint taplaljuk a babat, ez szoptatasnal valojaban azt jelenti, hogy a baba minden jelzesere mellre kerul es addig, amig el nem engedi a mellet, szopizhat. (Igeny szerint etetni tapszerrel is lehet). En is szoptatasi tanacsadot javaslok, befele fordulo mellbimbo nem feltetlenul akadaly a szoptatasnal. Nem sargult be a baba egyebkent?
máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan kínlódtam. A kórházi csecsemősök is csak bimbóvédővel segítettek.

Teljes volt a káosz, fejés, hozzátáplálás, cumizavar. Végül előbb bimbóvédővel visszaálltunk a 100% anyatejre, aztán 1-2 héten belül elhagyta a bimbóvédőt egyik napról a másikra.

A fejegetés lutri. Nekem sem jött elég, mikor meg maga szopott, már bimbóvédő nélkül, sokat szopizott rövid idő alatt.


Én makacsul egyedül szenvedtem. Neked szoptatási tanácsadót javaslok. Nekem is az kellett volna már az elején. Nem hetekig kínlódni.

máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos a babám. Pár napja hagytam abba a fejest, de ez már egyéni döntés volt, kicsi tejem még mindig van úgy, hogy 1,5 hónapos korától csak fejtem. Nekem nem volt nehéz fejni, kényelmesebb volt, mint a szoptatás. De sokan mondják, hogy nekik nehezen megy, meg hamar el is apad tőle a tej. Nem tudjuk, te melyik vagy/leszel, de egyéni tapasztalat, hogy én még mindig tudnék fejni, ha akarnék, csak nekem már kb mindent is eszik a fiam, így úgy éreztem, elhagyhato. :D 4,5 hónapos korában kezdtem a hozzataplalast, nagyszerűen alakul, nagy adagokat eszik, és sokfélét. :)
máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elapadt csak fejéssel. Szóval ez lutri. Barátnőm meg 1 éves koráig tudta adni az anyatejet nem kellett tápszer.

Kipróbálod és kiderül.

máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
3as nem mindenki akar igény szerint szoptatni, nekem pl személy szerint kényelmesebb ha be tudom osztani az időmet baba mellett is
máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elapadt fejés mellett.
máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%
Orulok 7es hogy fontosabb az “idod beosztasa”, mint a gyereked normalis taplalasa.
máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
9# szerintem ne szóljunk bele abba, ki hogyan táplálja a gyerekét, mert ha már itt tartunk, szerintem az sem normális, ha pl fél óránként eszik egy baba, mert sosem lakatják jól, mivel valójában nincs is elég tej, csak nem látja be anyuka. 5os voltam
máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!