Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: hús, glutén...

Hozzátáplálás: hús, glutén vagy új íz?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a kislányom. 6 hónapos korában próbálkoztunk a hozzátáplálással. Először sütőtököt kapott 3 napig, utána almát 2 napig. Nem nagyon nyitotta a száját, elfordult. Nem erőltettem, tartottunk kb. 1 hét szünetet. Fagyasztott őszibarackot pároltam meg neki, első nap nem nagyon tetszett neki, 2. és 3. nap viszont ügyesen ette. Utána édesburgonyát kapott 2 napig, 3. nap raktam hozzá 1 barackot, nagyon tetszett neki. Őszibaracktól volt minden nap széklete, édesburgonya megfogta, mivel este már sokat sírt, szélcső segítségével tudott kakilni (gyerekorvos tanácsa).

Miket adjak még neki? Annyi táblázat van össze-vissza, hogy nem lehet követni.Milyen zöldséget, gyümölcsöt vezessek be még? Glutént mikor érdemes elkezdeni bevezetni?

Először húst adjak neki vagy pl. búzadarát a pépbe? Ha a húst elkezdem bevezetni mikor lehet új ízt adni neki?

Biogaia d vitamint kap (ettől nem fájt a hasa születése óta). Viszont nem tud kakilni csak szélcsővel (baracknál minden nap volt széklet).


máj. 25. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Minden adhato 6 honapos kortol, kiveve mez.

Add amit ti is esztek, a vezetgetes 80 ‘as evekbeli elavult dolog.

Sok baba kesobb erik meg ra, de ez nem gond, 1 eves korig a fo etel az anyatej, annak hianyaban a tapszer.

máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Adhatsz 10gramm husit/ halat már 6 hós kortól.Glutént is rizst is már. Pl azt nem értem miért kevergeted a zöldség meg a gyümölcspürét..Így fogja megszokni.
máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Én ezeket adtam még neki. Banán, gesztenye (vettem bio boltban párolt bio gesztenyét azt pürésítettem), sárgarépa, meggy, burgonya, rizspehely, zabpehely (mindkettőt az a fajta ami nem darabos ilyen krémes állagú lesz dm-ea dobozos bio), édesburgonya (nem szerette) valamint csirkehús. Ja és glutént is bevezettem egyeztetve a dokival elöbb. Nálunk nagy faborit volt az alma, banán meg meggy és az alma, barack meg banán vagy ezek valami gluténes gabonapéppel vagy rizspehellyel. Zöldségben utálja a sütőtököt így azt bevezettem, de nem adok neki. Kiköpi, de a répa vagy a krumpli hússal vagy ezek együtt foőzelékben jöhet imádja.

Zöldséget és gyümölcsöt én nem kevertem, de húst meg gyümölcsöt párszor igen.

7,5 hónapos és most amiket be fogok neki vezetni azok ezek: cukkini, zeller, csicsóka, körte, körte, tök, kukorica (gabonaként).

Repceolajat meg a pulykahúst már bevezettem meg.

Ennél elöbbre még nem terveztem.

máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én sosem nézegettem táblázatokat.


Ahogy en csináltam:

Első hónapban pürésítve zöldségek, gyümölcsök. Felváltva, nem keverve.

Majd 2.hónapban a pürét nem fogadta el, csak darabosat. Ekkor kapta a glutént, húst, tojást.

3.honaptól pedi elépakoltam azt, amit mi is ettünk, egyedül, kézzel evett.

máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Amit gondolsz, azt, nem kell raparazni.


Mezet es nem jol atsult, nyers vagy felig nyers eteleket, nem hokezelt tejtermekeket illetve csak fustolessel tartositott elelmiszereket 1 eves kor alatt ne.

Minden mas mehet, allergeneket mar minel hamarabb be is kene vezetni, az uj ajanlasok alapjan.

máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha akarod kövesd a táblálazot. Én itt találkoztam csak ezzel a táblázat ellenességgel. Akiket ismerek anyukák rokonságban, barátok stb mind használnak valamilyet. Én is használok.
máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Mi először répával, krumplival, édesburival kezdtük, utána jött a karalábé, brokkoli, spenót, husi, hal, glutén, stb. És eközben jött a banán, alma, narancs, és amint szezonja lett, jött az eper, málna, áfonya, és minden más is, amit mi is eszünk.

Annyi, hogy mi nem püréztünk, én egészben adtam mindent, és viszonylag hamar azt ette, amit mi, de alapvetően ez volt mindkét gyereknél a sorrend. Nem követtem táblázatokat, egyszerűen csak ami volt kéznél, azt a zöldséget/gyümölcsöt (ha kellett) pároltam, és úgy adtam neki. Na meg a husikat fasírt, rakott zöldség, stb formában adtam, hogy könnyen ehető legyen fog nélkül is.

Ha belegondolsz, felnőtteknek is megfog(hat)ja a hasát, ha napokon át egyféle ételt esznek, kisbabáknál miért lenne másképp? Vegyesen, mindenféle dologból ha adsz neki, a biztonság kedvéért akár tízóraira/uzsonnára egy-egy kis őszibarackot, hogy tuti legyen kaki, ne kelljen szélcsövezni (ahhoz hozzá tud szokni, és a végén nem tud majd magától kakilni, az nem az igazi), akkor azzal nem lőhetsz mellé.

máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az alma fogja meg a kakit, később alakul ki hogy segíti a bélműködést. Nekünk is attól dugult be. Gyógyszerész mondta. Próbálgass vegyesen zöldséget gyümit, édesburgonya is mehet, nálunk bevált. De ha nem akarsz adni neki vegyél fagyasztott sütőtököt, asszem a Lidlben van. Én káposztafélét, zellert kŕsőbb adtam, de felfújja úgyhogy nem kap. Karalábé szintén.

Glutént kb 7 honapos kortól, husit is. A mi védőnönk a brendonos táblázatot adta. Igazából kiindulásnak jó, de nem szentírás nyilván.

máj. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!