Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás! 2 napja kapja...

Hozzátáplálás! 2 napja kapja az 5 hós babám az almalevet! 3-4 teáskanállal! Közepes a siker! Hogyan tovább? Mivel folytassam, és mikortól adhatom neki az almapürét? Másik kérdésem a glutén! Mivel? A 7 gabonás jó erre! Olyan káosz van a fejemben!

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Minek akarsz glutént adni neki?


Èn gyümölcsöt elsö lépésnek nem ajánlom, mert mindegyik savas nehéz elsö ételnek, de ha te azzal akarod akkor maradj most még ott. Minden nap egy kanállal többet, így kb egy 10-20 kanálnyit eszik meg egy hét után, majd adsz neki másikat ugyan így egy hétig, majd kevered.


Gabona féléket még teljesen ráérsz.


èn zödséggel kezdeném, nem savasak és könnyebb az emésztés. Répa, krumpli, paszternák, sütötök stb...

majd 5 hét után kiváltasz egy étkezést, és 4 héttel késöbb jöhetnek a gyümölcsök. Majd ha a gyümölcsös étkezést is megoldottátok, akkor esetleg jöhetnek ezek a tejpépek, gabona félék, addigra 7-8 hós lesz.

2012. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én a Nestlétől veszek gluténmentes gabonát. Nem kell megijedni, ha nem szereti az almát. Nekem egyik gyerekem sem szerette, mindkettőt azzal kezdtem. Utána váltottam barackra, most kap egy kevés banánt, jövő héten pedig a krumplival és a szilvával fogom folytatni. Utána pedig jön a répa és a paszternák.
2012. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kíváncsicska ***** válasza:
Én is az almával kezdtem,de nem igazán volt oda érte és az orvosom is azt mondta hogy a zöldségekkel kezdjem.Krumpli sárgarépa sütőtök stb.A glutént meg még nem is említette.Én tartom amit mond mert megbízom benne és szerintem (és még nagyon sokak szerint is) az egyik legjobb gyerekorvos a környékünkön
2012. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 3-5 napig szoktam egy ízt kostoltatni, fokozatosan emelve az adagot. Én őszintán szólva pürével kezdtem, nem adtam neki levet, simán ette. Fél éves volt. Kb. két hét múlva én is a 7 gabonás pépet vettem, ezt kevertem bele gyümibe. A glutén bevezetését nekünk azt mondták hogy a 7.hóig jó bevezetni. Pontosabban 5-7 hó között. Középúton tettem ezt.
2012. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én az almájába reszeltem babakekszet. Egyébként én egyből pürével kezdtem, nem volt gond. A glutént nyugodtan most is elkezdheted bevezetni, sőt!
2012. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Babakekszet nem adnék ilyen korán, az tele van cukorral! Glutént kölesgolyóva, bulátával vetettem be, a kezébe adtam és elnyammogta, de akkor már 7 hónapos volt.


A hozzátáplálst nem kell elsietni, ha nem fogékony még rá, akkor várhatsz nyugodtan akár napokat is! Adhatsz neki rögtön almampépet, lehet, hogy egyszerűen az a fura neki., hogy az állaga olyan, mint a tej, de nem olyan az íze és a más állagút jobban "megszokná". Másdoiknak adhatsz neki répát, az úgyis most kezd beérni, friss, zsenge! A 7 gabonás elsőre szerintem hatalmas sokk lenne a szervezetének, türelemmel szoktasd a dolgokhoz.

2012. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik van tele cukorral kedves utolsó!
2012. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Közben megkérdeztem dr. Bense Tamást a Babavilág gyermekorvosát is, és azt írta hogy 5-7 hó között érdemes bevezetni a glutént! Ő is kekszet javasolt! Kérdésem melyik az a babakeksz ami nincs tele cukorral???
2012. máj. 19. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!