Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell változtatnom? 5 hónapos...

Kell változtatnom? 5 hónapos a babám este 11-től reggel 8-9 ig alszik. Reggelizik, majd megint alszik. Igy a 10órai kimarad. Ebéd délután uzsi, és fürdés után a vacsi.

Figyelt kérdés
Elvileg ez igy elég neki, de nem baj, hgoy a tízórai kimarad? Ha baj akkor hogyan változtassak szerintetek?
2009. jan. 6. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Szerintem nem kell változtatnod. Az én lányom is így volt, mindig a reggeli (8.00) után aludt nagyot, kb. 2-3 órát. Utána 12.00-kor, 16.00-kor, 20.00-kor és fürdés után evett. Ha jól gyarapszik, akkor minden rendben.

Örülj neki, hogy ilyen jól alszik a te babád is, sokan kűzdenek azzal, hogy nem hajlandó a babájuk aludni sem éjjel, sem nappal.


Zita (8 hónapos kislány anyukája)

2009. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogy nem kell változtatnod,még kicsi megteheti,hogy igény szerint egyen és aludjon:-)
2009. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanígy vagyunk mi is (csak épp 8.5 hónaposan, tehát már hónapok óta)!

Ne változtass rajta, ő tudja, hogy mikor igényli az alvást, evést. Ha változtatni akarnál, csak nyűgös és elégedetlen lenne, mert megváltoztatnád a természetes napirendjét. Én próbáltam, de rájöttem, hogy nem kell erőltetni a tízórait. Most így csinálom:

- reggel ébredés után adok neki egy bőséges reggelit: gyümölcs összeturmixolva és tejpéppel összekeverve ("1. fogás"), utána tápszer ("2. fogás"),

- utána elaltatom (szoptatással alszik el, tehát ez már a "3. fogás" a reggelijénél),

- csak későn ébred, tehát ezután majd csak ebédet kap.

Ha megfelelően gyarapszik és nem elégedetlen, akkor szerintem napi 3 kanalas étkezés is elég.

2009. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!