Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves fiam mostanában...

Másfél éves fiam mostanában nem akar rendesen enni. Hol az ebédet nem kéri, hol az uzsonnát. Tapasztaltatok hasonlót? Hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés
Korábban így ettünk: ébredés után felvágott+ kifli. Tízóraira joghurt müzlivel vagy kukoricapehellyel, amit mostanában kikövetel magának a reggeli után, mert ezt annyira szereti.Délben főtt étel, 4-kor gyümölcs+ kifli- ha még kér valamit.Este 7-kor szendvics, tejpép, kevés kalács + fürdés után szopi.Újabban hiába adom neki az ebédet, ledobálja a kanalat és hisztizik.Megpróbálom az alvás után ismét megetetni, de általában még akkor sem kéri a főtt ételt.Olyankor gyümölcsöt kínálok, hogy egyen már valamit. Egyébként nem nassoltatom, tehát biztos nem az a baj, hogy jól lakik édességgel.Négy foga még nem jött ki, de kétlem, hogy ez bántaná, mert éjjel meg jól alszik.Van ötletetek? Mit csináljak?Köszi előre is !
2010. okt. 31. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
az én fiam jó evőnek számít, DE vannak olyan napok mikor ő se kér vagy ezt, vagy azt, van amikor csak kapargatja az ételt. Én nem vagyok a híve annak h végigkínáljak mindenfélét neki, ha nem eszik, akkor majd legközelebb, napi 5szöri étkezés mellett, ha egy kimarad akkor sem hal éhen és nem is lesz sovány sem. Hagyatkozz a gyermekedre, szerintem nem kell erőltetni, egy gyerek sose fog annyit enni, amennyit a szülő gondol, de tudja h mennyire van szüksége. 2 éves a fiam
2010. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Én sem kínálom meg mással, ha visszautasítja az ételt.Így viszont előfordul, hogy nem eszik meleg ételt egyszer sem a nap folyamán, ami aggaszt.

Légyszi írjatok még !

2010. okt. 31. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lassan két évesek vagyunk, de most nálunk is ez a helyzet. Meglátja az ebédet, és sírva, őrjöngve rohan el, pedig előtte nagyon nagyon jó evő volt. Foga nálunk jön ugyan, de nem hiszem, hogy ez zavarná. Engem is az zavar, hogy sokszor nem is eszik egész nap főtételt. Erőltetni persze nem akarom, nehogy megutálja az evést. Szerintem türelmesnek kell lenni, éhen csak nem fog halni.
2010. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!