Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer kérdés. Ma sajnos...

Tápszer kérdés. Ma sajnos először kell hogy adjak a fiamnak tápszert, de nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés
csak pótlásként kapja még,mert sajnos 2ciciből eszik annyit,mint eddig egyből,de inkább még annyit se.És azokat is 40perc alatt...kb 50-80g-ot eszik igy a 2ciciből.Most este evett 75-öt,és még 75 tápszert.Az lenne a kérdésem,hogy éjjel hogy adjam neki?úgyértem nemlehet előre felforralni a vizet hogy ne akkor kelljen még azt is,mert ordit a gyerek ha éhes,és akkor már csak beraknám a már előre felforralt vizet mikróba 1-2percre,és úgy késziteném el?Vagy nem lehet mikroba melegiteni tápszerhez vizet?És még annyit,hogy ami megmaradna esetleg,azt ki kell önteni,vagy megihatja a következő etetésnél is?Köszönöm ha segitetek.
2010. okt. 31. 20:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
3hónapos.
2010. okt. 31. 20:03
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan felforralhatod a vizet előre, nem kell frissen forralt víz. Bedobod a mikróba, de csak annyira, hogy iható meleg legyen. Ne l egyen forró, mert akkor hűtögetned kell.

Én viszont mindig kiöntöttem a tápszert, ami megmaradt, nem adtam oda később. A barátnőm viszont hűtőbe teszi és odaadja. Ezt te döntöd el.

Mennyi idős a babád?

2010. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!Forrald fel a vizet még most,mikor felébred akkor gyorsan beteszed kb 20 másodprecre a mikroba,és utánna a tápszert.Amit meghagy beteheted a hütőbe és reggel odaadod neki.Nekem 10 napos kora óta tápszeres a kislányom,mindig igy csinálom.
2010. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.3hónapos.Csak olyan rossz,mert szopi előtt/után mérnem "kell"mennyit eszik,mert nagyon változó,és anélkül nemtudom mennyi tápszert készitsek neki,hogy feleslegesen ne dobjam ki mindig...eddig is mértem pont emiatt,de most még hozzájön ehhez hogy menjek ki,készitsek neki tápszert,addig ordit...stb,pláne éjjel lesz ez jó..már tiszta ideg vagyok...még at elfelejtettem kérdezni,hogy tápszerhez csak hozzá való cumisüvegből lehet neki adni?Mert én nem voltam erre felkészülve hogy tápszer kellesz neki,,igy nincs ahhoz cumisüveg,csak teások.1van,tommie tippie,,az mellszivóhoz volt,akkor gondolom az tejes nem?Vagy semmi jelentősége milyenből adom?
2010. okt. 31. 20:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,amiből megissza.Mi úgy csináljuk,hogy van külön teának,és külön a tápszernek.Amiből adod neki,azt használd majd csak a tápszernek.
2010. okt. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia.


off:


En is elore felforralom a vizet es bele ontom meg forron a sterilizalt cumisuvegbe.

En cumisuveg melegitovel melegitem (utalom a mikrot, de ez csak az en hulyesegem).

Ejszaka egyszerubb mindenkeppen a mikro :)

En nem szoktam betenni a hutobe a maradek tejet, de ezt Neked kell eldonteni.

:)

Jo egeszseget!


En meg nem is hallottam ilyet, hogy van kulon tejes es teas cumisuveg.

En neveztem ki, hogy ez a fajta a vizes a masik a tejes.

Mi a kulonbseg a tejes es a teas/vizes kozott?

2010. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmi különbség nincs,nálunk is én neveztem ki egyiket ennek,a másikat meg annak.Igy értettem.
2010. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előre felforralom a vizet, beleöntöm termoszba, így egész nap meleg a víz, nem kell újra melegíteni! Nem adom neki oda, ha meghagyja, de van aki lehűti, majd újra felmelegíti. Én is próbáltam, de az én lányom úgy nem itta meg, ahogyan a tejemet se, csak ha friss!
2010. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyan nem sok tápszert kellett adnom a babának igy nem is tudok sokat mondani, de azt nem lehet csinálni, hogy egyszerre csak egy mellből szoptatsz és a több idő alatt összegyülik az elvileg több tej és akkor legalább a szoptatási idő lerövidül és adhatod neki utánna a tápszert. Ez csak egy gondolat ahhoz,hogy éjszaka ne kelljen egy órán keresztül etetned.

Egyébként szerintem néhány alkalom után kitapasztalod majd, hogy kb mennyit szopizik és akkor előre el tudod késziteni a tápszert.

2010. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előre felforralhatod a vizet, én is forralok egy kancsónyit esténként, és bent tartom a hűtőben. Olvasd el előre a tápszer elkészítési útmutatóját. Van, amelyiket jó forróra kell melegíteni, 50-70 fokra, ha nem úgy csinálod, nem oldódik fel rendesen a tápszer. Én mikróban szoktam melegíteni, ki kell tapasztalni, hogy az adott mennyiség mennyi idő alatt lesz megfelelő hőfokú.
2010. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!