Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen karácsonyfát fogtok...

Milyen karácsonyfát fogtok felállítani, élot vagy mut? Mi a jobb egy kis gyerek mellé?

Figyelt kérdés
14 hos lesz akkor a fiam,elsem tudom képzelni,hogy mit fog vele lemuvelni,mi mut fogun kfeldíszíteni,na meg olyan díszeket foogk rárakni,ami nem torékeny.Megírnátok azt is,hogy milyen színu díszítést fogtok alkalmazni?Csak kiváncsi vagyok,mert én most bordo - vajszínnel fogom feldíszíteni,mert a vajszínu díszeim macik meg angyalkák,amik anyagbol vannak,és nem tudja tonkre tenni,a bordo meg nem toirékeny,ja és mind olyan figurák,ami fogja érdekelni a kicsit.Bár lehet,hogy majd a foldrol fogom felszedni.
2010. nov. 1. 12:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

élőt, csakis élőt. ki szoktuk kötni oldalra és a plafonhoz.

vagy leht asztalra is állítani, de egy 14 hós gyerek, ha elakarja érni, már pedig elakarja majd, akkor ott is el fogja, és onnan balesetveszélyesebb, mint a földön.

amikor én kicsi voltam emlékszem, egyszer magamra rántottam a fát. borult az egész, az üvegdíszek összetörtek, köv. évre lehetett indent venni újra kb., de nekem nem lett semmi bajom. kb. 5-6 éves lehettem.


a mi mostani díszeink egyáltalán nem törékenyek (a gömbök üveg utánzatú műanyagok), így ettől sem kell tartani.

2010. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

első vagyok, mi színeset zoktunk, vagyis mindenfélét. igen a földről fogod összeszedni őket, de sebaj. :)))))

jó, hogy nem törékenyek a díszek és ha a fa sem élő, akkor a levélhullással sem kell foglalkozni.

2010. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk van egy műfánk, igazából én vagyok túlérzékeny, és sajnálom szegény fenyőket, amiket kivágnak a karácsony miatt, és aztán meghalnak:(

Tudom, hogy felnőtt létemre ez a gondolkodás gáz, de mindenkinek van rigolyája:)

Emiatt kaptam egy műfát, ami gyönyörű szép, és egyáltalán nem látszik műnek, nagyon jó minőségű:)

Idén színes lesz a fa, minden színt, ami van felteszünk, az égősorban is kicseréltük az izzókat színesre:)

Van egy csomó nem törékeny díszünk, azt fogom feltenni, aztán rángathatja, úgyis kikötöm a fát:)

2010. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk igazi szokott lenni, de csak picike, 1 méteres. A díszek színesek, törékenyek. Az asztalra fogom rakni a fát, oda nem tud felmászni, csak nézheti. Nincs kedvem a díszeket is naponta ötször visszapakolni, elég nekem az is hogy a játékait és a szekrényt pakolgatom vissza egész nap.

A nagyszülőknél lesz nagy műfa, műanyag díszekkel, azokat majd pakolgathatja ha ott van.

2010. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nekunk is mufa volt inden évben,pont abbol az okbol,hogy sajnáljuk a fákat,szeényeknek mennyi év kell,míg megnonek,és akkor kivágják oket azért,hogy 2 hétig bent legyenek,majd landolnak a kukákban.
2010. nov. 1. 12:56
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a kertben lesz a fa. Gyökereset veszünk és utána kiültetjük(vagy dézsába tesszük). Így majd később sem kell újat venni. Én annyira nem ragaszkodom a szobában lévő fához.
2010. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó előtti vagyok. Én is sajnálom az élő fát, de mi mindig utolsó nap vesszük meg, amikor már tuti hogy másnap kidobnák mert rajtuk marad. Akkor már inkább a szobánkban díszelegjen, mint az út szélén. De van hogy gyökereset veszünk és kiültetjük a kertbe v. az utcára.
2010. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

Én is sajnálom a rengeteg tök feleslegesen kivágott fát, amiket sokszor karácsony után 2 nappal már a kukában látni. Úgyhogy nekünk mű fánk van, nagyon szép, egyszerű felállitani, lebontani. Gyerek mellé szerintem praktikusabb is ...

Mi főleg ezüst és piros diszeket teszünk rá az utóbbi években, de ez változó.

2010. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a karácson fenyőillattól az igazi, így mindig hagyományos fenyőnk van. Nekem a mű nem tetszik. Díszek színesek vannak rajta.

Amúgy meg annyi az egész, hogy nem kell engedni, hogy hozzá nyúljon. Ha az első pillanattól nem engeded akkor nem fogja összetörni a díszeket.

2010. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%
A fenyőillat nálunk állandó, csak nem a fától, hanem az adventi koszorútól, és az asztaldíszektől:) Azokért nem vágnak ki fát:) De igazából mindegy, szegény fákat így is úgy is kivágnák:(
2010. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!