Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik jobb? Hozzatáplálni...

Melyik jobb? Hozzatáplálni tápszerrel és élvezni az időt a babámmal, vagy fejni és hagyni, hogy addig tomboljon a gyerek? Vagy van más megoldás?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 6 hónapos, de kezdi elutasítani a cicit. Szopik egy keveset, majd elfordul. Cumisüvegből még megissza az adagját, de ha nem adok neki, úgyis jó. Tök mindegy neki. Viszont tudom, hogy nem evett eleget, úgyhogy inkább adni szoktam, főleg a nagy meleg miatt, ugyanis más folyadékot tojik meginni. Egyelőre fejek a szopi után, de az minimum fél óra, és addig a kicsim tombol, mert max negyed órát van el magában.
2009. júl. 30. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rövid leszek! Hozzátáplálni tápszerrel!

Már 6 hónapos, nem fejék az tuti.

én emiatt 7,5 hónaposan apasztottam el a teje.

most 8 hónapos

2009. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én is pont emiatt gondolkodom. Ha kisebb lenne, nem gondolkodnék ezen, fejnék és kész. Amugy meg ha sikerül kiváltanom egy étkezést, és több van a ciciben, akkor talán nagyobb kedvvel enne. Egyszerűen lusta kivárni a tejleadó reflexet szerintem.
2009. júl. 30. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én is inkább adnék neki tápot.
2009. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mindig egy etetéssel előbb fejjél, és akkor van kéznél pótlásra, ha végzett pedig lefejed, majd azt rakod félre.

Amúgy meg én is tuti inkább tápszerhez nyúlnék.

2009. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak megerősíteni tudom az első 2 válaszolót.

Abszolút szopipárti vagyok, de azért tudni kell mérlegelni, mivel teszel jót valójában a babának :)

2009. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 7,5 hónapig fejtem, mert a fiatalúr nem volt hajlandó cicizni. 7,5 hónap után elapadt (elapasztottam) a tejet, mert őkelme már nem alszik annyiszor, hogy elég gyakran fejhessek ahhoz, hogy érdemi mennyiséget tudjak összegyűjteni. Még fejegetek, de ez már szinte csak rutin, illetve már egy étkezésre sem elegendő. Szóval egyetértek az előttem szólókkal. A babád már elég idős, így az immunrendszerét már megalapoztad, s véleményem szerint többet teszel érte, ha vele foglalkozol.
2009. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egybehangzó válaszokat, segítettetek meghozni egy döntést.
2009. júl. 31. 12:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Látom nagyon régi a kérdésed, de azért megkérdezném, hogy amikor a babád 6 hós volt végülis el kezdted adni neki a tápszert? és melyik fajtát?

Mi most vagyunk ugyanebben a helyzetben. A kisfiam 5,5 hónapos és alig akar szopizni. Alig várja, hogy bekapja a cicit, de ha nem jön belőle kiköpi. Lustika dolgozni rajta. De amikor lefejem és cumisüvegből issza, az úgy nagyon jó, csak hát nekem is sír amikor fejek, mivel nem vele foglalkozok, ezért gondoltam, hogy inkább tápszert kap. Csak azt nem tudom melyiket adjam neki? Neked rögtön elfogadta?

2011. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!