Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közel 6 hónapos kisfiam nem...

Közel 6 hónapos kisfiam nem forog hátról hasra (hasról hátra igen) és nem is nagyon próbálkozik. Van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

én aggódnék... de a fene tudja?! minden gyerek más.

kérd ki a védőnő, gyerekorvos véleményét, ők látták eddig hónapról hónapra, tudnak viszonyítani. ha megnyugtatnak és még mindig aggódsz, vidd el gyógytornászhoz, hogy nézze meg ő. de azért ez még nem kirívóan nagy gond, amit írsz. főleg így önmagában.

lehet, hogy holnap majd átfordul, vagy utána.

tedd le a földre, hátha ott nagyobb lesz a motiváció.

vagy vidd másik szobába földre, ha már eleve ott van. írj egy-két dolgot még, jobban tudnánk tippeket, ötleteket adni.

2010. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm.

Sokat van a földön,habtapin.Hátról oldalra elfordul és ha belekapaszkodik az ujjamba akkor hasra is,de magától nem.

Mielőtt hasra fordult már napokkal előtte láttam rajta,hogy készül rá,de most nem igazán erőlködik.Amúgy mászni már próbál,"kutyázik",néha előbbre is jut egy keveset.

2010. nov. 1. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom is közel 6 hónapos, ő pedig csak hasra fordul vissza nem:-( A doktornő azt mondta, h. hasról hátra kellene fordulni, általában ezt tanulják meg először a babák, visszafelé ráért volna 7 hónaposan. Azért kérdezd meg a te gyerekorvosodat is, de sztem nincs elkésve semmivel.
2010. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. akkor egyszerűen lehet, hogy lustább. lehet, hogy holnap fogja magát és átfordul, de lehet, hogy 1 hét múlva.

ha úgy érzed, vidd el gyógytornászhoz, de ha a doki és a védőnő szerint ez normális és semmi más "baj" nincs vele, akkor nem hinném, hogy gond van.

2010. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2010. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!