Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok, mennyit eszik 14...

Leírnátok, mennyit eszik 14 hó körüli - rossz evő - babátok? A mennyiség érdekelne, pl: fél kifli tízóraira, ilyesmi.

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem igaz már elmúlt 3 éves, de soha nem volt jó evő. Jelenleg ennyit eszik:

reggeli: fél zsemle - jó esetben szalámival, rosszabban csak ketchuppal, majonézzel majd egy tejtermék

ebéd: rendes adag

uzsonna: tejtermék (semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg 2 éves kora óta)

vacsora: rendes adag rizs pl vagy zsemle tejtermékkel

2010. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az a rendes adag? Mondjuk 2 ek rizs?
2010. nov. 1. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont 14 hónapos a kislányom és a következőképpen eszik:

7-8 között: 1,5dl tej

10: fél szelet kenyér felvágottal, sajttal vagy rántotta ilyesmi

13-14 között: ebéd (én főzök, de a mennyisége megegyezik egy 1-3 éves nestlés bébiétellel)

17: fél banán vagy fél joghurt vagy 2 danonino vagy ismét fél szelet kenyér

20-21 között: 240ml 3-as tápszer

Ez sok vagy kevés? :)

2010. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A rendes adag kb. egy fél v. egyharmad felnőtt adagra gondoltam. Rizs mániája van és azt imádja, bármennyit megeszik belőle rántott hússal. Viszont ezzel majdhogynem kimerült a repertoár... :(
2010. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sztem mindkettőtök gyermeke jól eszik a Lányomhoz képest, bár neki is vannak jó napjai. Most nem azokat éljük... :-(
2010. nov. 1. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
14 honapos a fiam,reggel 200-250ml tej,11 körül 1 alma vagy 1 szivecske kekszes a kedvenc 14-15 körül ebed van amikor (200 ml-s tanyerja van) mind megeszi maskor felét ,s a masik felet 6 körül megeszi, vagy egy fél szelet kenyer vajjal,este 8 körül 300-400 ml tejjel alszik el.de éjjel meg kér 250 ml tejet.én meg szeretném leszoktatni az éjjeli evésröl,de a teanak,viznek ordit ,
2010. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintewm nem olyan rossz evő, de leírom. Bár mostanában nem kell neki az ebédnek való.

Reggel 7-kor: 200 ml tápszer, 10 körül: 1 joghurt, vagy krémtúró. 12-12.30 között lenne az ebéd, ami mostanában nem kell neki. Tegnap pl. egy kanállal se evett a húsleves sűrűjéből. Ha nagyon keveset eszik ilyenkor, akkor alvás után próbálok neki ebédet adni, de tegnap akkor se kellett a húsleves. 17 után: tejpép (kb. 160 g), vagy joghurt, esetleg kenyér valami feltéttel. Fürdés után 240 ml tápszer.

2010. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs az OFF-ért, de 19:11-es szerintem fürdés előtt még próbálj valami szilárdat adni neki (ha nem akarsz babatejet), mert a tej gyorsan átfolyik rajta és azért kel éjjel. Nálunk is így volt, bár reggel kapott tápszert és este tejet, de ahogy megfordítottam és este eszi a tápszert ismét átalussza az éjszakákat és még így is vacsizik 7 körül az apukájával. Majd 8-kor tápszer és alszik reggel 7-ig.

16:19-es voltam.

2010. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!