Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba mennyire megterhe...

Második baba mennyire megterhelő anyagilag, mondjuk havi szinten, ha még az első is pici (kb.2 éves)?

Figyelt kérdés
Még gondolkozunk rajta,szeretnénk, csak ugye a pénz...Kis korkülönbség pártiak,megnyugtatnátok?
2010. nov. 2. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi is a 2. baba elött állunk a lány két éves.

Gondolkodtunk mi is:


nagy kiadások:

veszünk majd egy emeletes ágyat de csak ha a kicsi is lesz majd 2 éves. Addig rácsos ágya lesz ami 10.000,-


ruha: már az első babánál is mindenből unisex-et vettünk igy akkor se kell mindent újra megvenni ha ellenkező nemü lesz.

- mivel tervezett baba lesz ugyanabban az évszakban születik majd igy emiatt sem lesz csúszás a ruhák miatt-


pelenka: megoldjuk de mire a kicsi megszületik a nagy már vélhetőleg nem lesz pelenkás - kuponokkal kedvezményekkel is megoldható-


étel: a kicsinek is főzök majd.


Talán akkor gondolnám hogy nehéz lesz ha a második baba tápszeres és az idősebb spec. táplálkozást követ v. drága gyógyszerek kellenek neki.


Egyébként kalkuláljátok bele a tápszert is mint eshetőséget.


De ez csak elméleti megközelités.

2010. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves a lányom és 8 hetes a fiam.

Még most annyira nem érezzük a súlyát anyagilag, pedig tápszeres.Pelust zsákosat szoktam venni.Tehát amo olcsóbb, nem liberót.A tápszer elég gyorsan fogy.

A ruhákat használtan vettem.És veszem.

A kislánynak a rácsoságy után rögtön emeleteságyat vettünk.Hát ami ilyenkor télen a gyógyszer ami több a vitaminszirup.

Valamivel több.De ahogy nől biztos még több lesz addig még pl nem eszi amit mi, ruhát nagyobbat venni.stb stb.

2010. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hó a különbség, mindkettő fiú. Most 9 hós és 2,5 éves. Anyagilag egyáltalán nem volt megterhelő a második. Gyakorlatilag semmit nem vettünk a másodiknak, mindenünk megvolt. Ami plusz, az a pelenka, de annak az árát kb fedezi a családi pótlék a két gyerekre. Most még könnyebb lesz, mert a nagyfiam most lett szobatiszta, legalább csak egyre veszünk pelenkát. Bébiételt nem nagyon veszek, inkább főzök ha tudok. Tápszert igen, de nem sokat, eleinte anyatejes volt, most pedig már csak reggel-este issza. Később lesz költségesebb szerintem, ha majd mindkettő oviba-iskolába jár.
2010. nov. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban költségesebb két iskolás, óvodás gyerek, de hát ugye ezt csak akkor tudnánk kivédeni ha 25 év korkülönbség lenne köztük:-))Egyszer a kicsi is eléri az óvodás, iskolás kort....
2010. nov. 2. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!