Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis mit gondol az állam meg...

Mégis mit gondol az állam meg az önkormányzatok h Mindenszentek után 2 -án még nincs se gyed, se családi? Hogy mi ingyen élünk, cserekereskedelemmel?

Figyelt kérdés
Tudom h már ezerszer kiírták ezt a kérdést,de nagyon fel vagyok háborodva,akinek csak ez a megjegyzése van rá,lépjen tovább!Azon meg főleg, hogy hetek óta minden nap órákra elzárják a vizet, bejelentés nélkül. Itt maradok víz nélkül két kicsi babával! Hogyan gondolják ezt?!
2010. nov. 2. 11:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem érted,nálunk az önkormányzat igenis ül rajta,ha úgy tartja kedve,függetlenül a mostani helyzettől.
2010. nov. 2. 13:07
 12/25 A kérdező kommentje:
ill. a helyi takarékszövetkezet.Egyszerűen benntarja h kamatozzon.
2010. nov. 2. 13:08
 13/25 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meg kéne tanulni beosztani a pénzt, nem elkölteni az utolsó fillért is hónap végére.Akkor nem parádéznál egy két napon.
2010. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Piros betűvel felírtam volna a naptárba,ha nem jön valami gonosz megjegyzés.
2010. nov. 2. 13:33
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Jaa,hát,több százezres fizetésből biztosan könnyű félretenni,csak nem mindenki keres annyit sajnos!


Amúgy igenis ülnek rajta valahol!!Lehet,hogy elsején utalják át,de hogy hozzám például legjobb esetben is csak 5-6.-án jut el,rosszabb esetben 9.-én,az biztos!Igaz,nekem postás hozza,de ez igen is felháborító és nincs rendjén!

2010. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben szerintem semmi gonoszkodás a válaszoló részéről, a tény az tény.

Ha ül a pénzünkön valaki, ha nem úgyse tehetsz ellene semmit, szóval tényleg csak azt az egyet tudod, hogy jobban beosztod a pénzt. És nagyon rosszul gondolja, aki úgy gondolja, hogy itt mindenki több százezerből él. Viszont aki mondjuk fillérre pontosan kiszámolja hónap végére a pénzét, attól kérdem mit csinál, ha mondjuk a gyerek beteg lesz hónap végén? Azt mondod neki, hogy majd csak jövő hónap elején veszünk gyógyszert? Ez azért nem így működik. Kicsit gondolkodni kellene előre is, aztán nem nyakra-főre gyereket vállalni a semmire, utána meg panaszkodni, hogy két napot késik a gyed meg a családi. Akinek nem inge, ne vegye magára, de szerintem ez legtöbbször így van. Vagy esetleg lemondani az internet előfizetést és máris megvan a kétnapi kosztpénz, amennyit most késik az átutalás, bár szerintem nem késik, de mindegy...

A vízzel kapcsolatosan meg igazad van, de ha már napok óta így megy, akkor meg reklamálj az illetékeseknél.

2010. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ikreim születtek a tervezett egy baba helyett,szerinted mit kellett volna csinálni,odaadni az egyiket a macskának...?

Megnyugodhatsz,az internetet a végletekig halasztottuk,tvnk már nincs,de már nem bírtam tovább h a gyerekeimen meg a házimunkán kívül a Mónika show meg a könyveim szórakozásom.Ettől a havi 2000 ft-tól nem leszünk gazdagabbak.

A válaszokat köszönöm,kis együttérzésre vágytam,vagy h más is megél hasonló helyzetet,ez jólesett.A többieknek meg remélem az esett jól,h tutira megmondták h mi a frankó,a lényeg,h az ő lelkük könnyebb lett.

2010. nov. 2. 14:13
 18/25 anonim ***** válasza:

de mi köze van ennek a mindenszentekhez?!

egyébként én tudod, mikor kapom a gyedemet? 8-án!!!!na mit szólsz?

2010. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Az a köze,h a mi önkormányzatunk eddig mindig figyelembe vette azt,ha valamilyen ünnep v esemény van,így pl. amikor iskolakezdés úgy esett,akkor tudták h az anyukák nagy része kiköltekezett,a lehető leghamarabb odaadták a juttatásokat.Másik kérdésedre válaszolva:Ha én tudom h elsején kapok pénzt,akkor elsejéig tervezek,ha 8-án,akkor 8 -ig.De ez nem azt jelenti h nincs egy fillérünk sem,hanem azt,h nincsenek tízezreink,nem tudunk semerre lépni,ami a két gyerek igényeit és a háztartást illeti.De hogy egyszer így,másszor amúgy,az azért nem fair.

Én már megnyugodtam,szerencsére van víz,megvan mindenünk.De te(ti),mondjátok még,ellenkezzetek,ha akartok.

2010. nov. 2. 16:11
 20/25 anonim ***** válasza:

Nekem is ikreim vannak, hidd el mi sem terveztük...

A lányok 2hetesek voltak mikor a páromat kirugják, majd fél évbe telt mire munkát talált, de így is kb 150e-ből gazdálkodunk. Ebből 70e a lakáshitel. Nagyszülők nincsenek és más segítség sincs. Napról napra élünk, de megpróbáljuk beosztani ezt a kicsit is. Mostmár én is dolgozom, de szinte azzal is kitörölhetem a seggem.

De nem az államra fogom a helyzetem. Aki csak "vádaskodik" és mutogat, hogy az állam hibája az nem fog soha előrébbjutni.

A GYES-t, CSP-t és a GYED-et pedig igenis egy rendszer alapján küldik. A GYES és a csp minden hónap első munkanapján van elutalva(NEM A HÓNAP ELSŐ NAPJÁN), ez a számlákon már másnap rajta van. Aki postán kapja annak pár nappal később, de legkésőbb 10-én odaér.

A GYED-et (ha nem a munkáltató fizeti) akkor minden hónap 10-éig kell kifizetniük. Nem értem, hogy ebben hol nem található rendszer.

2010. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!