Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt lehet szedni...

Szoptatás alatt lehet szedni valamit "elmebajra"? 5 hetes a babám, meg akarok halni, dührohamaim vannak, néha gyűlölöm az anyaságot, és a házasságom is rámegy erre:- ( ( (

Figyelt kérdés
SEgitsen valaki!!Ja és előtte nem volt semmi bajom.Mármint régebben,amikor nem szülés után voltam,sem terhes
2010. nov. 2. 17:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De szerinte miattam van,mert én ilyen vagyok...és szerintem is lassan ugy gondolom,meg mostmár lassan tényleg olyan vagyok mint egy pszichopata.Előre félek av téltől,a hátam közepe sem kivánja az elkövetkező fél évet.
2010. nov. 2. 18:01
 12/19 anonim ***** válasza:
szerintem is keress egy szakembert mielőtt valami nagyobb baj történik.2 gyereked van és feléjük feleséggel tartozol.Igy lépned kell,ha nem miattad,miattuk.Megkérdezhetem hány éves vagy?nem mintha a kor számítana,de nem mindegy az ember melyik évében megy végig olyan nehézségeken,máshogy éli meg,én is maradtam 20 évesen egyedül 1 gyerekkel,és nekem is jött a depi és amikor az már nagyon nagy méreteket öltött akkor elvittek orvoshoz,nem kaptam csak gyógyszert és pár kezelést,de összeszedtem magam.ne gyűlöld az anyaságot,mert ez fog neked erőt adni,hogy uj élete kezdj.erős,ügyes vagy,csak sokat kell hogy halljad,hogy el is hidd.
2010. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szakember segítségére van szükséged, akkor is, ha esetleg bogyót kell szedned és abba kell hagynod a szoptatást. Inkább legyen a babának egy nyugodt, stabil anyukája mint hogy még a tejjel is a te stresszedet szívja magába.

Nagyon aggódom érted, ez nehéz időszak, a szülés utáni depressziót pedig kezelni kell.


Persze jó dolog nagyokat sétálni, baba-mama jógára járni, a barátnőkkel kávézni, meditálni és új recepteket kipróbálni, de ha nagy a baj, ezek a kedvcsináló dolgok nem sokat érnek...


Ami a férjedet illeti, nehogy már bemagyarázza neked, hogy miattad csalt meg! Ha annyira rossz veled élni,akkor legyen férfi és vessen véget a házasságnak, de nehogy már félrekeféljen....

Olvass jó könyveket, amik pozitív irányba terelnek: Müller Péter: Örömkönyv. Müller Péter: A Boldogság. Paulo Coelho: Az alkimista. Gunagriha: Sorsnavigátor.


Erőt és kitartást. Az én férjem női ruhát hord, terhesség alatt derült ki. 9 hós a kicsim, de még mindig nem tettem túl magamat rajta....

2010. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Olvass jó könyveket, amik pozitív irányba terelnek" egy 5 hetes baba mellett kinek van ideje és energiája olvasgatni? Már bocsi, én azonnal aludtam, ha nem szopizott a babám, 5 hetesen és kb. 2,5 óránként szoptattam.

Én is ilyen voltam és vagyok is néha, de a párom birkatürelemmel van irántam. Nem könnyű, tény és való, gondolom borzasztó kimerült vagy és ez az idegeket is megviseli. Aludj amennyit csak tudsz és amit nem muszáj a háztartásban, ne csináld meg, vagy kérj segítséget, ha van rá módod, tesótól, nagyszülőktől, kicsi terhet vegyenek le a válladról.

2010. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok.A könyv jó ötlet de sajnos nincs rá időm nagyon,két gyerekem van egy 16 hónapos és egy egy hónapos...a férjem azért nem hagy el mert állitólag szeret.Én is szeretem...Akinek adtak gyógyszert milyet adtak?Volt mellékhatása?Szoptatott közben?
2010. nov. 2. 20:29
 16/19 A kérdező kommentje:

Akit 20 évesen agytak el annak hogy alakult az élete?Hogy tette magát tul rajta?És akinek a párja női ruhát hord ők még egyutt vannak?Ezt nem nagyon értem,kifejtenéd bővebben?Persze ha tapintatlan vagyok akkor bocsi.

SEgitségem vsn azért,de még igy sem birom most valahogy,pedig az első babával alig volt segitségem,mostanra valahogy belefáradtam.Ami a legjobban megvisel hogy alig tudunk kijutni,második emelet,lift nélkul,és a 2 babával elég nehézkes.Utálom hogy más jóindulatára vagyok utalva,mert ha nem segitenek mozdulni sem tudok szinte.Az is hiányzoik nagyon hogy a párommal egyutt legyunk,de amég "hisztis" vagyok addig ő nem érzi jól magát a társaságomban,persze ettől én egyre hisztiseb leszek...ugy érzem soha nem lesz vége.

2010. nov. 2. 20:43
 17/19 anonim ***** válasza:

én kissé idősebb vagyok, a kényelmes, már-már nyugdijas nyugalommal éldegéltünk, amikor szültem. a terhességem csodálatos volt, így én voltam legjobban megijedve magamtól, amikor azt éreztem, hogy nem akarom én ezt az egészet. tudtam, hogy akarom, hiszen ezért szültem, de nem ezt éreztem. szörnyű volt. ehhez társult egy igen súlyos fokú alvászavar, ezért orvoshoz mentem. előtte próbáltam homeós bogyókat is, de olyan fokban elhatalmasodott rajtam a "kórság", hogy nem használt. közben el is apadt a tejem, de a dokinő mindenképpen az elválasztást javasolta már az elmondottak és tesztek alapján, mert gyógyszeres kezelés kellett. kedélyállapotjavítót, nyugtatót és altatót kaptam. az utóbbit már nagyon ritkán veszem be, a nyugtatót nappal nem eszem, csak este, a kedélyállapotjavítót pedig naponta, de ez 7 hónap eredménye. úgy beszéltük meg, hogy tavasszal jön a leszoktatás, mert ezeket csak úgy nem lehet eldobni. azóta minden ok. persze vagyok ideges és fáradt is, de már nincs kétségbeesés, nincs önmarcangolás, és nagyon tudok örülni, hogy van egy lányom...

mivel neked már van egy nagyobb gyereked is, az már nem hiszem, hogy vigasztal, hogy majd lesz könnyebb is. igen nehéz lesz még jó pár hónapig.

mindenképpen szakembert javaslok, mégha nem is szoptathatsz. persz erre biztos sokan felkapják a fejüket, hogy a babának az a legfontosabb. pedig szerintem egy kiegyensúlyozott anyuka, kisebb-nagyobb gondokkal jobb, mint egy depis, az anyatej pedig tápszerrel pótolható.

2010. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
én váltam el huszon évesen,maradtam egyedül 1 gyerekkel,hogy alakult az életem?Először nehéz volt,mert fogalmam se volt hogyan tudom fentartani magam,mindent megcsinálni.Kaptam gyógyszert is a depimre,és annyira hatott hogy gyakorlatilag 1 hónapig kelett csak szednem a doki segytségével és a barátok szülők segytségével elhittem,hogy egyedül is teljes értékű ember vagyok,és aki számít az agyerek.igy szépen lassan belerázódtam a mindennapokba.megtanultam nem függeni mástól és jol érezni magam egyedül is.És amikor ez ment akkor jött a nagy szerelem,egy férfi aki elhitette velem,hogy nem minden pasi olyan mint az első férje.most 6 éve élük boldog házasságba itt a 2 éves gyerekünk,aki egy nagy kincs nekünk.szóval nálam igaznak bizonyult hogy ott ahol bezáródik egy ajtó,mindig kinyílik egy másik.merj élni,és merj magad lenni,próbáljátok rendbe hozni a házsasságotok,akár egy pár terápiával,ha tényleg szeretitek egymást menni fog ha nem,akkor bizony lépni kell,és új életet kell kezdeni.
2010. nov. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Huh,nem semmi történetek.Igen,nagyon hajlok a párterápia felé,de fogalmam nincs hogy tudnánk egyenlőre kivitelezni a két kicsi mellett:-(( szerintem egy pár héten belul maximum ha nem javul felkeresek egy dokit.
2010. nov. 3. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!