Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam deviáns magatartású,...

A kisfiam deviáns magatartású, jártunk pszichológushoz, de nem hatott. Tönkre fog menni a házasságom is, nagyon félek. Mi lesz velünk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 éves, elég korán, 20 éves koromban született, véletlenül estem teherbe, de ugyanúgy lediplomáztam, karrierem lett. A férjem szülei gazdagok, az én szüleim is jól álltak anyagilag, segítettek minket, így be tudtuk vállalni és saját egzisztenciát építettünk fel. A fiam mindig túlérzékeny gyerek volt, visszahúzódó, pedig vittük társaságba, felnőttek közé, és emellett persze a saját korosztályába is, játszóházakba, bevittem gyakran a bölcsibe is pár órára, hogy játsszon a többiekkel, gyerekek között legyen. De nem érezte jól magát köztük, mindig velünk akart lenni. Oviban folyton gond volt vele, gyakran sírt, majd agresszívvá vált, elkülönült. Azt mondták az óvónők, hogy kinövi, csak foglalkozzunk vele továbbra is sokat, legyünk vele türelmesek. Eljött az iskola, most első osztályos. Megint az lett, mint oviban, bár most egyszerre 25 gyerek mellé került be, már első nap kiborult, hogy Ő oda nem megy többet. Nagyon sokat foglalkozunk vele, szeretetben él, a férjemmel nem veszekedtünk sokat, hogy ezt kellett volna hallgatnia és ezért lenne ilyen. Fiatalok vagyunk, így van elég türelmünk hozzá, csak már nagyon nehéz. Túlérzékeny volt, de ez átváltott agresszivitásba, nem szereti a korabeli gyerekeket, fél tőlük. Elvittük pszichológushoz, egy nagyon kedves és tapasztalt nőhöz, aki ért a gyerekek nyelvén, a fiam is kedvelte, de aztán hirtelen megváltozott és már nem akart menni soha többet. Nincsenek barátai, csak egy kisfiú, aki hasonlóan csendes, mint Ő, és gyakran áthívom játszani. De a fiam nem igazán játszik, inkább rajzol, meg egyszemélyes tevékenységeket csinál. Összeverekedett egy gyerekkel, aki összetörte a ceruzáját, majd rá egy hónapra megrugdosta szintén ezt az osztálytársát, mikor az elkezdte csúfolni valamivel. Nagyon nehéz, én nagyon szeretem Őt, de az apja már nem viseli olyan jól, mint én, emiatt gyakoriak a veszekedések mostanában. Szülők, voltatok ilyen helyzetben? Mit tettetek, mihez vezetett ez?
2011. máj. 29. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Havi egy verekedés még belefér... ;)


Én visszavinném a kisfiút a pszichológushoz, egy félbehagyott terápia többet árthat, mint használ. Ne a hétéves döntse el, hogy megy-e, hanem Te. Csodálatos, hogy van türelmed, szereteted a kicsihez, de légy keményebb bizonyos dolgokban.

Ha úgy látod, a pszichológus hölgy megbízható, jól foglalkozik vele, akkor menjetek vissza, mondd el, mi történt, mit mondott a gyerek, és folytassátok a kezelést. Ez nem ilyen egyszerű, hogy odaviszed, megszereli, kész, akár évekbe is telhet, hogy rendbe jöjjön, de segítség nélkül nem fog menni.

2011. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
A pszichológus milyen tanácsot adott? Miért nem jártatok- jártok vele továbbra is hozzá? Nem a gyerek akarata a fontos,hanem az,hogy be tudjon illeszkedni a többi gyerek közé. Az okot kell megkeresni,mert,így csak rosszabb lesz.
2011. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem deviáns, hanem visszahúzódó. Vannak ilyen gyerekek, nem kötelező szeretni a közösséget. Van, aki felnőttkorában is ilyen marad, magánakvalónak hívják az ilyet. De legtöbbször kinövik. Azért nem akar a pszichológushoz menni, mert rájött, hogy őt másnak, deviánsnak tartják, és neki azért kell oda járnia, a gyerekek nem hülyék. Megérzik, még ha tökéletesen titkolva is van előttük. Nem élhet a maga kis világában, rá van erőszakolva a közösség, ezt nem szereti, ez ellen lázad. Az apja ezt megérthetné. Egyedül az iskolát kell neki elmagyarázni, hogy az szükséges, oda menni kell, illetve a verekedésről leszoktatni, mert az a másiknak fáj. Ha egyébként normális szellemi szintű, akkor várhatóan ez változni fog később.
2011. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
Majd az iskolában "helyére teszi" ôt a többi gyerek, ne félj! Kiközösítik, kiutálják, aztán hamar megtanulja, hogyan kell beilleszkedni...
2011. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Biztos, hogy a kisfiúval van a baj, nem a többi gyerekkel?
2011. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a kisfiú intelligens és irigységből a többi gyerek bántja.
2011. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet, hogy Asperger-szindrómában szenved? Ez az autizmus egy enyhébb formája. Amit leírtál, nekem rögtön ez ugrott be, a tünetek is nagyjából megegyeznek. Szerintem is vidd vissza a pszichológushoz és derítsétek ki mi lehet a gond.
2011. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Méghogy autizmus!!!!!!!! Annak más tünete is van. Rám is mondtak sok mindent gyerekként, mert én még ráadásul kitűnő tanuló is voltam, és csak a könyv érdekelt, a sok hülyegyerek, ordítozó, komolytalan társam nem. Na voltam én minden, csak éppen kisasszony nem. Antiszociális, autistagyanús (megjegyzem, nem orvos, hanem nevelőtanár ragasztotta rám ezeket), deviáns, stb. Holott annyi volt, hogy valóban komolyabb voltam a koromnál, plussz csendes, visszahúzódó, sosem voltam harsány.

Miért kell a csendeseket bántani még orvosilag is? Miért kell egyből pszichológushoz vinni, miért nem lehet elfogadni, hogy VAN ILYEN IS, ATTÓL MÉG NEM HÜLYE!!!! Ezért úgy tudok haragudni. Nehogy már csak a harsányaknak, törtetőknek álljon a világ!

Na és mondanom sem kell, hogy felnőttem, 25 éves vagyok, kitűnőre érettségiztem, és sokak szerint nagyon jó társasági ember lettem, de ugyanúgy megvagyok magamban is. Harsány, törtetető SOSEM leszek, mert nem születtem ezzel a tulajdonsággal. Ki ilyen, ki olyan. Illene már ezt megérteni.

2011. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Hasonló cipőben járunk mi is.

Iszonyú nehéz ezt megélni szülőként,hogy bármit teszel a gyermeket mégsem tudod megfeleltetni az elvárt normáknak.

Nálunk is hasonló a helyzet,jó körülmények,szeretetteljes légkör,nincsenek viták,igyekszünk mindent elkövetni a nevelés terén és mégis fenállnak a viselkedési,beilleszkedési problémák...a pszichológus akihez jártunk nem mondta biztosra a hiperaktivitást...


Nem hinném,hogy ez nevelési gond,mert akkor a rengeteg igyekezet valamilyen szinten megtérült volna ,úgy érzem,hogy kevés vagyok ahoz,hogy csodát tegyek,el kell fogadnom,hogy jóidőre komoly problémák lesznek,sőt talán a felnőtt léte sem lesz megnyugató...bár az még nagyon sokára lesz...édesapám szerint csodálkozni fogok rajta,hogy avégén mennyire rendes ember lesz belőle.


Nap,mint nap aggódom,hogy vajon mi lesz a kisfiúnkkal,mi lesz velünk szülőkkel,képes lesz e megállni majd a helyét,ha nem javul később a helyzet?


Nagyon-nagyon nehéz...nyomaszt a tudat,hogy tehetetlen vagyok bármit teszek.

2011. máj. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!