Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumis kérdés: egy újszülöttnek...

Cumis kérdés: egy újszülöttnek kell adni cumit? Nem befolyásolja a szoptatást? Vagy mikor kell adni egyáltalán a babának? Alváshoz? és ha én egyáltalán nem adok neki?

Figyelt kérdés

kérlek segítsetek eligazodni ebben a cumis kérdésben :)

köszönöm.


2010. nov. 4. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kétszer adtam neki amikor nyügös volt 2,4 hósan de elfogadta ha már nem kellett kiköpte. volt itthon de nem használta rendszeresen napi jelleggel.


egyáltalán? hát úgy is lehet de ha pl. nincs kéznél a cici v. nagyon nyügös és el vagy havazva a munkával v. utaztok még jól jöhet szóval egy db. 0+-os cumi azért legyen otthon.

2010. nov. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Én cumiellenes voltam mindig és szerencsére a nagyobbik fiamnak nem is kellett egy percig se.Viszont most van egy 5 hetes fiam, hát neki kell szinte első perctől.Nagyon sokáig mikor jóllakott csak cumizott a cicin, teljesen feláztatta, már nagyon fájt és volt olyan is,h nem azért sírt mert éhes volt, ugyanis csak játszott rajta, megnyugtatta.Hosszú távon ez egyikünknek sem lett volna jó, így kapott cumit.Nem cumizik állandóan, gyakran kiköpi ha már nem kell, vagy majdnem elalszik.Csak van mikor megnyugtatja.Szerintem ne aggódd túl.
2010. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet én is úgy járok majd, mint az előttem válaszoló...

Mert, nekem is van egy fiam, cumiellenes vagyok és nem adtam neki.

Azt olvastam, hogy neem igazán jó a babáknak "bedugni vele a száját", amikor az ő kis agyuknak serkentésre van szüksége nem elnyomásra.

Na meg aztán gondoltam a nagymamáimra, akik egészségesen felnőttek és felnevelték a szüleinket . Akkoriban még nem volt cumi.

DE, ha olyan helyzetben lennék, mint az előttem hozzászóló, lehet, hogy én is beadnám a derekam.

2010. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, hogy soha nem fog cumizni, aztán mikor a cumizási vágyát is a cicimen akarta kiélni akkor adtam neki cumit. :) Előnye, hogy ha le akarod szoktatni, akkor majd könnyebben meg tudsz tőle válni, mint az ujjától, hátránya ugyanez; kiesik a szájából és nem tudja sokáig még visszarakni. Egyébként nem a cumi zavarta meg, hanem az üveg. :S amikor már nem volt elég tejem, és kapott tápszert is (egy darabig nem okozott gondot), összezavarodott, nem tudott rendesen szopizni, és utána el is utasította a cicit. :S
2010. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezzel a kérdéssel úgy vagyok/voltam, hogy majd a baba eldönti.

Az én kislányom a kórházban a második nap egyfolytában bőgött, csak cicin volt csendben. Kétségbe esve toltam be a csecsemősökhöz, hogy úristen, éhen hal a gyerek, mert mindig csak éhes, és a cicimből meg nem jön semmi... a nővérek összemosolyogtak és mondták, hogy hozassak be cumit apával. Csodák csodájára abbamaradt a folyamatos sírás :) Azt a legcumiellenesebb kockamami is beláthatja, hogy nem lóghat a baba cicin éjjel-nappal. (nem a fenti válaszolókra gondoltam. Ismerek olyat aki inkább hagyta ordítani)

2010. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor kell adni, ha a baba igényli. ha kiköpi, nem nyugszik meg tőle, akkor nem kell, és akkor sem, ha egy angyali csecsemő. :)

nálunk abszolút semmi problémát nem okozott a szoptatásnál, sokáig és jól szopott a cumikedvelő kislányom. :)

2010. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. nov. 4. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!