Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek tejallergiás a...

Van akinek tejallergiás a babája? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés

13 hetes a kisfiam a 7 -féle tápot pr.de attól is görcsöl feszeng nem tud aludni.A legutolsó táp csökk.laktóztart volt.Úgy tünt jó lesz 2 hétig nem is fájt ahasa de most újra kezdte.Ki vagyunk készülve a párommal etetéstől etetésig sirdogál 15 perces megszakitásokkal.Éjszaka is sokat fent van.Eddig semelyik görcsoldó sem vált be.Ha valaki tud valamit írjon!

Hálás köszönet!!


2009. jan. 7. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

én mikor majdnem 28 évvel ezelött megszülettem pár hónaposan elkezdtem kihányni az anyatejet. és az orvos kecske tejet javasolt, mily szerencse volt az utcßankban egy bácsinak kecskéje ami tejelt. és azt nem hánytam ki. lehet nem laktóz alergia.

amúgy a kecske tej ami a leginkább azonos az anyatejjel.

2009. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én 5 hónapos kisfiam feltehetően allergiás a tehéntejre. A tünetei a következők voltak: hasfájás,sok bukás, hasmenés, időnként zöld széklet, végül többszöri véres széklet.

Mivel szoptatom is, teljesen tejmentes diétát kell tartanom, valamint pótlásként Milupa Pepti 1 speciális tápszert kap, amelyet kimondottan ilyen problémával küzdő babák számára fejlesztettek ki.Mindezek mellett nagyon odafigyelek arra, hogy ne etessem túl, 2.5 - 3 óránként eszik, nálunk az igény szerinti szoptatás nem vált be. Éjszaka inkább hason szeret aludni, ezért így altatom, persze légzésfigyelővel.

A hasfájást az is előidézheti, ha túl mohón eszik a baba, ebben az esetben célszerű evés közben is megbüfiztetni - bár az én gyerkőcöm olyan kis haspók, hogy nem lehet félbeszakítani táplálkozás közben.

Nálunk bevált a diéta,a gyógytápszer,valamint a rendszerezett etetés, a kisfiam tünetei szinte teljesen megszüntek. Régebben többféle szert is adtunk neki hasfájásra, manapság már csak alkalmanként kap Espumisant.

Még annyit tennék hozzá, hogy más a laktózérzékenység és a tehéntejfehérje által kiváltott allergia. Kisbabáknál az utóbbi jellemzőbb, és az ő számukra készült tápszerek módosított formában tartalmazzák a tejfehérjét,így nem váltanak ki allergiát.

Szerintem beszéld meg újra a problémát az orvosotokkal, kérdezz, érdeklődj. Ha úgy érzed, a babád nem csak a kezdeti 3 hónapra jellemző hasfájással küzd,ne hagyd magad megnyugtatni. Minden problémára kell, hogy legyen valami megoldás.

Megnyugtatásul még annyit, hogy a tehéntej allergiát a gyerekek nagy része kinövi, csak nagyon oda kell figyelni a tejes ételek bevezetésére.

Remélem, tudtam segíteni, drukkolok nektek.

2009. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy vércsíkos a széklet(de nem minden esetben),puffadás,görcsök,hasmenés(bűzös széklet) vagy szorulás és kiütések,de ez sem minden esetben.Az én fiamnál is tejfehérjeallergiára gyanakodtak,mert vércsík volt a székletébe,puffadt,görcsölt,de ő anyatejes úgyhogy betiltották számomra a tejtermékeket,de nem biztos,hogy attól volt.De az orvos mit mond?
2009. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az orvos is kisérletez,majd elmúlik.Csak nem ő nézi a szenvedést.A legrosszabb esetben Heim Pálba kell bemenni!
2009. jan. 8. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv! Az első válaszoló vagyok.

A kórháztól ne félj, a mi problémánk is kórházi kezelés után oldódott meg. Ott meg tudják figyelni a babát,elvégzik a szükséges vizsgálatokat (vérvételek, hasi ultrahang, stb., egyik sem fájdalmas), és közelebb juthattok a probléma megoldásához. Mi 5 napot voltunk kórházban, nagyon rossz volt, de utólag azt mondhatom, hogy megérte. Megtudtuk, hogy nincs komoly baja a gyerkőcnek, és sok segítséget kaptunk, főleg az ápolónőktől.

2009. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltunk hasi uh.neg. lett ,csináltak emésztettséget az is neg. most 8 .tápit kapjuk valami Al-es.Ma fogjuk kipróbálni mert itt vidéken 1 napot várni kell mert nincs, még jó hogy 4 gyógyszertár van.

Meg mondom őszintén már nem igen fűzök hozzá nagy reményeket!Totál K:O vagyok!

2009. jan. 9. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az első válaszló vagyok ismét.

Tudom, hogy nagyon nehéz helyzetben vagy, de anyaként nem lehetsz KO, mert van egy ember, aki csak rád számíthat. Ha ideges vagy, ezt ő is átveszi, tapasztalatból tudom. Legyél erős, hidd el, lesz megoldás, még ha most nem is hiszel benne.

Az én kisfiam 1150 grammal született, másfél hónapot volt kórházban, sokmindent átéltünk ezalatt. Most 5 hónapos, már 5 kiló, és egyre könnyebb vele. Szerencsések vagyunk, mert egészséges, nálunk sokkal nagyobb gondokkal is küszködnek szülők, és ki kell, hogy bírják.

Mindezt csak azért írtam le neked, hogy erőt adjon, hogy tudd, végig lehet és kell csinálni. Ha az eredmények negatívak, bizonyára nincs komoly baja. Lehet, anélkül fog rendbejöni, hogy kiderülne, mi okozta a hasfájást.

Én szurkolok nektek, és kitartást kívánok!

2009. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2009. jan. 9. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!