Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok adni fenistil...

Szoktatok adni fenistil cseppet megfázásra?

Figyelt kérdés
szomszédom adja, de a betegtájékoztatóból sem túl egyértelmű, hogy náthánál "hasznos"...
2010. nov. 6. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia,kisfiam 11 hónapos lessz,lányom 4 éves,mind a kettő kapott már dokinénitől,de nem csak megfázva voltak akkor,hanem köhögtek is. Ők mind a ketten krupposok,lehet ezért kapták.
2010. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

a fenistil csepp antihistamiin, vagyis allergiára való.

mivel még vényköteles is, ezért én 'csak úgy' magamtól, egy megfázásra semmiképp nem adnám.

2010. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem is igazán megfázva van lányom, csak köhög. Végigment rajtunk valami baci enyhén, néha köhögtek, dokinéni megnézte, meghallgatta hétfőn, nem talált semmit, tegnap meg kislányom nézte, nem talált semmit.

Éjjel, és nappal néha erősen köhögtek mindketten.

Engem is most elért, de nem igazán orrfolyásos, csak a torkom fáj és az arcüregem van feltelve.

REggelre lányom erőteljesen köhög, úgy mint olyan, olyan nehezen felszakadósan.

A szomszédnak mindig felírja a doki, mindig is adj a lányának, és multkor kért tőlem, mert nem volt neki otthon-amíg jön a doki, de fel is írta neki.

Nekem ez új, sosem hallottam róla, azért érdeklődöm.

mi bárányhimlőre kaptuk annó.

2010. nov. 6. 10:09
 4/15 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a szomszéd gyereke szénanáthás? mert arra jó, hisz az egy allergiafajta.
2010. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem szénanáthás. Simán meg volt fázva.
2010. nov. 6. 10:19
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor talán őt vagy az ő orvosukat kellene megkérdezni. Az antihistamin nem megfázásra való. (nem árt, de nem is használ.)
2010. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekünk akkor írta fel a dokink a Fenistil cseppet,amikor a torka fájt a lányomnak.Náthája nem volt akkor.De szerintem a köhögésre megpróbálhatnád a Lándzsás útifű szirupot először,nekünk ez nagyon bevált.
2010. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, ne már, pár hete már végigrágtuk ezt a témát.

Igen adják megfázásra, mivel az ilyen pici babáknak szűkek a légutaik és nehogy befulladjon. Megfázásnál, különösen ha száraz, kínzó köhögéssel jár adnak: calciumot, fenistilt éjszakára. A mi orvosunk is mindig ad.

Nyilván akinek nem adnak, az orvos nem tartja szükségesnek vagy felszakadt hurutos köhögése van a gyereknek, amire szintén nem szükséges.

Ja igen és én adok nekik, ha száraz, kínzó köhögésük van az orvos nélkül is, hogy tudjanak aludni és ne fulladjanak be (4 és 2 évesek)

2010. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10:45 jo hogy te olvastad azt a kérdést,de mi nem!!
2010. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" Jaj, ne már, pár hete már végigrágtuk ezt a témát. "


Gondolom, ha a kérdező olvasta volna, akkor nem kérdezte volna meg ismét.

2010. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!