Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit használjak akkor, ha a...

Mit használjak akkor, ha a Sudocream sem vált be?

Figyelt kérdés
Kislányomnak 1 hete szinte minden pelusban van kaki, ami teljesen kikészítette a popsiját. Rettenetesen piros, picit sebes is hiába tisztítjuk rendszeresen. Ma már rettegett a pelenkázástól és üvöltött, ha hozzáértünk a popsijához. Végig sudocreammel kentünk mégis idáig jutottunk. Mit használjak, hogy minél hamarabb rendbe jöjjön?
2010. nov. 6. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sima gyógyszertári popsikrémet, vagy hintőport. De nem értem, hisz állítólag a Sudocream a legjobb (nem tudom, csak olvasom, mi nem használtuk).
2010. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk Pimafucort krémet.


Megnevezés: PIMAFUCORT KRÉM

Kiszerelés: 1x15 g

TTT kód: 210025745

Törzskönyvi szám: OGYI-T-00626/02

Gyártó: Astellas Pharma Europe BV

ATC: D07CA01 Hydrocortisone and antibiotics

Hatóanyag: Hydrocortisone, Neomycin, Natamycin

Hatáserősség: +

Rendelhetőség: Kizárólag orvosi rendelvényre kiadható gyógyszerkészítmények

Különleges jogcímek: HM., Közgyógy, Üzemi baleset


Teljes ár: 833 Ft

Támogatás: 208 Ft

Fizetendő: 625 Ft

BNO javallat(ok)

L2090 Atopiás dermatitis, k.m.n.

L22H0 Pelenka-dermatitis

L2390 Nem meghatározott okú allergiás kontaktdermatitis

2010. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ha a bepantenből vékony rétegben kensz a popsijára utánna canesten kenőcsel ugyanigy bekened 2 nap alatt helyre jön.
2010. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a Pimafucort-ot a fülemben lévő ekcémára írták fel. De ha felírja a gyerekorvos, egy próbát megér. (Mondjuk nekem nem vált be).
2010. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Gabi popsikenőcs és vékonyan (!) rá Neogranormon. De szinte bármelyik kenőcs jó és utána a Neo.
2010. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a körömvirág kenőcsöt. Kenőcsöt, ne a krémet. Én ezt a fajtát használom, jó véleménnyel vagyok róla.

[link]

2010. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én viszont nem találgatnék és próbálkoznék, hanem elvinném orvoshoz. Ugyanis elképzelhető, hogy olyan ecsetelővel kell kezelned, amit csak receptre kapsz. (Mi így jártunk, és nagyon szépen helyrehozta.) Jobb, ha látja a doki. Ahány féle felmaródás van, annyiféle kezelési mód létezik.
2010. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha már kisebesedett és gyors hatást akarsz elérni, először a Pimafucort, aztán ha javul, jöhet a többi csodaszer (leginkább a Neogranormon).


Ha nem volt bajunk a popsival, mi a gyógyszertári boraxos baby kenőcsöt (a sűrűt) használtuk.

2010. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk ebben e cipőben, napokig tűzpiros volt a popsi.

Vettem szárított kamillát, jó erős főzetet csináltam belőle. Minden peluscsere alkalmával a sűrű kamillafőzettel jól átitatott vattával töröltem meg a popiját, majd hagytam kicsit száradni, aztán visszaadtam rá a pelust. Még a virágokat sem szűrtem le, úgyhogy csupa kamillavirág volt a popija.

:-)

Estére újból csináltam egy főzetet, azt le is szűrtem, és beleöntöttem a fürdővizébe. Abban csücsült 20 percet.


Az esti pelus alá bekentem a szokásos popsikrémmel.


Másnap reggelre nyoma se maradt a pirosságnak. Gyönyörűen rendbetette, megnyugtatta a bőrét.

2010. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ez már gombásodás!

Szintelen Castellanival be kell kenni, aztán Canesten krémmel és arra rá még a mindenkori popsi krém!!!

2010. nov. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!