Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babátok mit "tud"?...

Féléves babátok mit "tud"? Hol tart mozgásban, evésben, gagyogásban, napirendben? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:

a lányom most 9,5 hónapos. 6 hósan meg tudott fordulni, kijött a két alsó foga, próbálkozott a felüléssel. Mivel 7 hetes korától tápszert eszik, így már 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást. 6 hósan reggel 7 körül kapott tápszert, tízóraira gyümölcsöt babakeksszel, délben főzeléket, amiben volt husi és próbálkoztam a rántással is, délután tápszert este szintén tápszert kapott. A gyümölcsből keveset evett, nem pótoltam tápszerrel, így általában rá egy órára már ebédelt is.

7 körül kelt, kb. 2órát volt fenn, ekkor még a kiságyában játszott és utána aludt kb. 1 órát, de volt, hogy többet is, aztán már kivettem az ágyból, játszottunk, nagyon szerette a babaszőnyeget, mivel forgolódott, leköltöztünk a földre. ebéd után aludt ismét, ami 12-13 óra között volt, általában 1,5-2 órát. amikor felébredt uzsonnázott, de volt hogy lementünk a parkba és ott ette meg a tápszerét. Sokat sétáltunk, a babakocsiban is aludt egy keveset. Este 8 óra körül fürdettük, megkapta az esti tápszert és már aludt is. Éjjel csak a cumi miatt kelt fel, vagy a nagy forgolódásban keresztbefordult, beakadt a lába vagy a keze a rácsba és arra ébredt.

Ha nagyon meleg volt nem mentünk le csak 6 óra után, de akkor fürdésig kocsikázás volt.

Persze már megismert bennünket, sikongatott, gőgicsélt, remekül fogta a kerek tárgyakat is, egyik kezéből a másikba rakta. Sajnos a kúszás-mászás nem érdekelte, ennek eredményeként 7 hónaposan már stabilan ült, nem volt 8 hónapos, amikor magától felült, de még mindig nem kúszott, sőt az ki is maradt. azóta a felállás, a járkálás a sláger, mászni csak akkor hajlandó, ha magára hagyjuk a szobájában, és akkor jön ki hozzánk.

megjegyzem, hogy nagyon eltérően fejlődnek a kis lurkók, így a leírásokat nehogy rávetítsd a saját babádra. olvastam itt olyat is, akinek a babája már 6 hónaposan kúszott, meg kintvolt 4-6 foga, míg másoknál még a fordulás sem ment. semmit nem szabad eröltetni, nagyon kis okosak ezek a bébik, tudják ők, hogy mit akarnak.

2010. nov. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14-én lesz 6 hónapos, alul kint van már 2 foga,most jön a felső kettő is, ezért elég nyügi, és sokat éjszakázok vele. Forog hasról hátra, és vissza is, kúszik, de többnyire csak hátrafelé halad, eszik almát, barackot, tököt, répát krumplit,most kóstoltatom a tejbedarapépet, ezt a doki javaslatára, de még egy étkezést sem váltottunk ki, anyatejes fiú, 8400gramm, 74cm.Neked mit csinál a babád? Szerintetek egy fokozattal feljebb lehet már állítani a babakocsit, mert nekem utál feküdni benne, ugyanis akkor nem lát ki.
2010. nov. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia, mi 18 án leszünk 6 hósak, kisfiú, anyatejes, 8400 gr, és 74 cm.:-)

ugyanaz mint az előzőnek:-)

mindkét irányba forog, már álmába is. nagyon szépen játszik a játékokkal, 1 nap alatt megtanulta hogyan igya a vízet/teát a cunisüvegből.

Mászással próbálkozik, de nagy a puttony :-)

2 napja kezdett el rettenetesen "beszélni "pontosan ezt mondja:hajdajdajdajdajda és cifrázza különböző hangszíneken. olyan édes. Mamákat meglátja egyből morog, és maga elé emeli a kezét, hogy vegyék fel:-) hihetlen milyen kis okosak. Egyre többet lehet rajta mosolyogni, nagyokat kacag...

Eszik, almát, répát, sütőtököt, krumplit, barackot, most kóstolta a banánt, jövőhéten a céklát.de nem váltottunk még ki kaját, csak ha eszik valamit akkor utána csak 1 cicit kap

7-8 között kel, d.e alszik 1 órát,majd 2-4 , fél 5 ig egy nagyot, meg 2* szendereg 10 percet még. Este 7 kor fürdés, és 8 kor már alszik. HAjnalban egyszer kel enni.

Van 2 foga, most jön a felső :-)

2010. nov. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kedves második:ja, én 10,15 percre feljebb szoktam állítani a babakocsit, de ő még inkább alvásra használja a babakocsit. ha kialudta magát utána nézelődik.
2010. nov. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Simán feljebb állithatod a babkocsit már.

Nekem holnap lesz 6 hós a lánykám.Foga még nincs,de állandóan rágna,folyik a nyála,mindent töm a szájába,el se tudom képzelni mikor lesz ebből fogacska.3,5hónaposan kezdtem neki a gyümölcsöt adni,mert a tápszert alig ette,most általában csak reggel és este kap tápszert.Tízóraira gyümölcsöt eszik,ebédre főzeléket,uzsonnára tejpépet.A csirkemellet most kezdtem pár napja adni neki.Forogni forog oda vissza,változtatja a helyét,de kúszni még nem tud.kb 1 hónapja elkezdte,csinálta pár napig,azóta semmi.Gagyogni szeret,meg kiabálni is,sikongat,kacag hangosan:-)Ha sir akkor főleg gagyog,panaszkodik.Tegnap vettem észre hogy pár másodpercre négykézlábra áll,de persze nem tudja tartani még magát.

2010. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok, köszönöm a babakocsi választ, az én babám is gagyog nagyon sokat, és hangosan kacag ha tetszik neki valami, elkezdett félni azoktól az emberektől akiket ritkán lát, és eljönnek hozzánk látogatóba, de egy idő után megbarátkozik velük, nekem viszont nem nyújtja a kezét ha azt akarja vegyem fel, inkább akkor sír. Mi újabban reggel 6-kor ébredünk, utána mosakodás, játék, majd szopi, majd1 óra alvás, délelőtt gyümölcs, délután tejbedarapép, és zöldség, délután még 2x alszik 1-1 órát, este 7-kor fürdünk utána masszázs, majd szopi,és alvás. Kb: 1-1.5 hónapja nem alussza át az éjszakát, valószínűleg a foga miatt. Nekem régen szépen itta cumisüvegből a lefejt tejet, mára már elfelejtette, így a szopin kívül mindent kanállal adok neki.
2010. nov. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 6 hónapos a lányom.

7 kg körül van, mert sokat fogyott, elkapott egy vírust, napokig ment a hasa...

2 és fél hónapos korától forog hátról hasra, hasról hátra nem nagyon szokott, nem szeret a hátán feküdni, mihent lerakom, rögtön hasra fordul. Hátra felé kúszik, próbál mászni is, de még arra nem jött rá, hogy a kezét is kell raknia. Ülni akar mindenképp, bármit megfog, húzza fel magát. Foga még nincs, de kínozza. Éjszaka mostanában gyakran ébred. Szopizik, de már kap egy kis gyümit. Ha valaki eszik előtte, sikítozik a kajáért. Napközben 3-szor alszik, 1-2 órákat, néha 3-4-et is, ha éjszaka "buli" volt. Röviden ennyi.

2010. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pici lányom 22 -én lesz 6 hónapos.Reggel 5-6 között ébred.Legtöbbször a puki kelti fel.Reggel kap tápit,de. gyümölcs,délbe főzi,du. és est lefekvéskor tápi, közbe tejpép.Még nem tudtunk étkezést kiváltani,valamikor sikerűl ma pld.nem,pótolni kellett.Most szeretném a céklát megkóstoltatni.Hasról hátra fordúl,vissza csak egyszer-kétszer.Még nem kúszik.Mindennap kitalál valamit,liheg mint a kiskutya,közben grimaszol.Morog,sikít,vagy a szájával cuppog.Ha valaki van akkor produkálja magát.Sokszor a porszívó zúgásra alszik el.Nagyon szereti a zenét ,látni mikor "táncol".
2010. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kisfiam 11-én lesz féléves. Anyatejet csak 4 hónapos koráig kapott sajnos, bártejem még most is lenne, nem tudtam szoptatni, mert olyan gyógyszereket kellett szednem.

Nála a mozgás érdekesen alakul. 2 hetes korában már hasról hátra fordult többször is, viszont ez elmaradt. Nem egész 4 hónapos korától amint leteszem hanyatt, rá két pillanatra hason van, ahol viszont utál lenni. Így vergödik, és nyafog. Aztán visszafordítom és kezdődik minden előlről. Mostanában, kb 1 hónapja már játszik is hason, egyre szebben támassza ki magát. Visszafordulni nem fordul, pedig volt már hogy többször sikerült neki.

Kúszni nem tud, de szeretne, azon gondolkodtam, hogy lehet nem jó a ruha amit ráadok? Tapad vagy épp csúszik, vagy túl vastag... Nagyon frusztrálja hogy nem tud haladni, olyankor sír.

Enni mindent eszik, amit ennyi idősen lehet. (a bébiételekből puskázom)

Reggelire tápszert kap, pár napja tízóraizunk, arra gyümölcs és sinlac, ebédre mindig főtt ételt, hetente 3-4 alkalommal húst vagy májat, utána egy kis tápszert, uzsonnára tápszer, pótuzsira pedig gyümölcs keksszel. Nem babakeksz, mert kicsit utánanéztem, és kb semmi különbséf nincs. :) Vacsira csak tápszer kap.


Beszélgetni régóta beszélget, de csak magánhangzókat, azonban 1-2 hete elkezdte a mássalhangzókat is, nevezetesen a bübübübü-t, plusz játszik a hangokkal, sikoltozik és köpköd. A kedvenc játéka a lába, de az igazi játékokat is szereti.


Aludni félórákat alszik napközben, éjjel viszont nem ébred 2 hetes kora óta. Este 8-kor vacsorázik, reggel 8-ig alszik.

2 fogacskája van, ami nem kínozta meg annyira, tapasztaltabbak szerint.

Próbált már rágni is, nevezetesen perecet csócsált.

A babakocsiban majdnem ül, jobbanmondva meg van márrégóta döntve a háttámla.

2010. nov. 7. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!