Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Óraátállitás óta zűrzavar a...

Óraátállitás óta zűrzavar a napirendben?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányomnál bevált, fél 10 fürdés, evés, majd 10 alvás - reggel 8ig. Óraátállitáskor gondoltam, hogy csúsztatom a napot, s akkor pár nap alatt átáll a régi rendre. Aznap sikerült is, csak reggel ettől függetlenül 1 órával előbb kel- nyügösen, holott ugyanúgy 1 órával később fekszik, tehát igy azóta 1 órával kevesebbet alszik, s igy egész nap nyügösebb. Mit csinálnátok? Vajon vissza fog állni? Vagy inkább fektessem előbb 1 órával?
2011. nov. 4. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Most 21 hós a kisfiam, eddig nem vettük észre az óraátállításokat, csak a mostanit. Ő már 8-kor alszik és 6-kor kelt, most pár nap már 5-kor ébredt és ő is fáradt volt nagyon. Ma reggel már 6-ig aludt, remélem át áll ő is lassan. Nem tudsz mást csinálni, várod a jószerencsét. :) Talán fél órával fürdesd korábban. Nekem késő lenne egyébként a 10 órai elalvás.
2011. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert az én kisfiam is (19 hós) az óraátállítás óta 1 órával korábban kel reggel. Pedig vasárnap úgy oldottuk meg, hogy végül is ugyanúgy fél 9-kor került ágyba, mint máskor. Mondjuk az a biológiai órája szerint fél 10 volt, így még durvább a korábban kelés, mert az azt jelenti,hogy így 2 órával is kevesebbet aludt a szokottnál. Utána rendesen tudtuk tartani a napirendet, de a korábban kelés megmaradt. Ma reggelre ébredt úgy, ahogy szokott. Úgyhogy remélem sikerült visszarendeződni.
2011. nov. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon felborította az egész napunkat.Ma viszont már akkor kelt amikor szokott és mintha átállt volna,remélem így is mard :)
2011. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk borzasztó a helyzet azóta,nemakar a fiam(26 hós)nappal elaludni egyáltalán amit ebéd után szokott,de estig még nembírja ki pihenés nélkül,így marad a hiszti vagy beájul 30 percre nehezen!Ma már valamivel jobb volt a helyzet remélem minden a régi kerékvágásban lesz!
2011. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is kicsit káosz van. Általában 8 körül szokott elaludni, és reggel 7-8 között ébred.

Mióta átállítottuk az órát, azóta fél 9-9-nél előbb sosem lehet lebirkózni, reggel meg 6-kor fent van. Mondjuk ma 3/4 7-ig aludt, szóval remélem, hogy kezd visszaállni a rend.

2011. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jajj, köszönöm az eddigi válaszokat:), de megőrülök!! Már 1 hete volt az átállitás, és ma is 2 órával előbb kukorékolt a régi időnél. Nem az a baj, mert fent vagyok, meg minden, de nyügösen ébred igy, mert fáradt- csak sirdogál, holott régen mosolygósan ébredt mindig ;-)

Ja, és tegnap próbáltam előbb lefektetni, de nem jó, akkor még nem elég fáradt- amúgy fél perc alatt elalszik este magától. Mit csinálnátok reggel, hagynátok picit nyüglődni a kiságyában, vagy kezdjük el a napot? Dehát hullafáradt. Tanácstalan vagyok!!

2011. nov. 5. 07:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Lányom már az átállítás előtt két héttel egy órával később aludt el esténként, szóval ő megcsinálta magának :)
2011. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne is mond! 8,5 hónapos a fiam és ugyanaz mint nálatok! Szépen beállt napirendünk volt, mindent óraműpontossággal csinált. Este 8 körül alvás, reggel 7 körül kelés! Én is próbáltam csúsztatatni, az első pár nap rémálom volt. Nappal már átállt a régi kerékvágásba de reggel ő is 6 előtt ébred nyűgösen (mert így ő is kevesebbet alszik), délelőtti alvásig tiszta görcs. Csak remélni tudom, hogy az ő órája is átáll!
2011. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!