Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 napja oltattam be a kislányo...

9 napja oltattam be a kislányom (18hós) bárányhimlő ellen, mikor találkoztunk egy kisbarátjával akinek az a tesója himlős és még ő sem volt az, tehát valószinű hordozza és elfogja kapni, az a kisgyerek megfertőzheti az enyémet?

Figyelt kérdés
biztos lappang már benne, mert a tesója himlős és ő aem volt az,ma is találkoztunk és megfogta az enyém kezét, izgulok mert terhes vagyok de nem tudtam elkerülni, én voltam bárányhimlős, szerintetek 1 oltás védi annyira ne kapja el az én babám? a másodikat 6 hét mulva kell adni.
2010. nov. 7. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőt csak egyszer kaphatja el a gyermek egész életében. Nem nagy betegség most már szerencsére. Az én babáim átestek rajta.De ezért nem szurkáltatnám feleslegesen. De te tudod.
2010. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, mi még előtte vagyunk. Orvosunk szerint egy oltás is védi, ha el is kapja, 1-2 nap alatt átesik rajta. Úh. ha időben megkapta, akkor védi. Mi is beadatjuk, mert inkább egy "felesleges" szuri, mint 1 hét magas láz és 100 potenciális szövődmény.
2010. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én is igy gondolom, csak aggódom hogy 9 nap alatt az az 1 még nem védi meg, meg amugy is a kettő oltás nyujt teljes védelmet.
2010. nov. 7. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!