Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappal a járni tudó babátokon...

Nappal a járni tudó babátokon is mindig zokni + cipő is van? (parketta van)

Figyelt kérdés
Babám (15 hós) egyik körme a lábán picit besárgult. Nem azért lehet mert nem szellőzik eleget? Vagy mitől lehet?
2010. nov. 8. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak tappancsos zokni van rajta (13 hós múlt). Cipőt nem tűri bent a lakásban magán. Nálunk is parketta, és járólap van. Veszel vastagabb tappancsos zoknit és kész. Vagy, lehet kapni olyan kötött mamusz-szerűséget, aminek csúszásgátló van az alján. Nem kell cipő.
2010. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Zokni és szandál.

Cipőt nem adok rá, mert az szerintem nem úgy szellőzik, van ilyen kis tornacipője, de azt akkor adom rá, ha épp tisztítás alatt van a szandi.

2010. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is parketta és járólap van. Rajtam sincs cipő itthon, miért adnák rá akkor. Ha hűvösnek érzem a padlót, akkor vastagabb zoknit adok rá.
2010. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, otthonra miért kellene cipő, maximum gyapjú kötött mamusz van rajta.
2010. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi még nem járunk. Azonban van egy gyógytornász ismerősöm, aki járt nálunk babát látogatni, és a lelkemre kötötte, hogy (mivel nálunk is parketta van) ha elkezd járni, mindig legyen rajta cipő, mert a gerincet idő előtt tönkre teszi.

Nem tudom, hány fok van nálatok, de nem próbáltad még például szandált? Abba lehet még zoknit is, ha hideg lenne a pici lába.

Szerintem a sárgulás nem attól lehet. De ha zavar, én megmutatnám legközelebb a dokinak.

Üdv:)

2010. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is beszéltünk gyógytornásszal, aki meg nem ajánlotta bentre a cipőt, és a saját dokink is azt mondta, az a legjobb, ha mezítláb vagy zokniban van bent. Egyébként amikor elkezdett álldogálni a nyáron a kisfiam, majd később, amikor járni is tanult, lehetett látni, hogy a lábujjaival szinte kapaszkodik a talajba. Ezt cipőben nem tudja megtenni!!!!
2010. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 variáció van, ezeket szoktam váltogatni. Vastag zokni csúszásgátlóval, szandi vagy Liliputi nagyon vékony bőr cipő.
2010. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, ahány gyógytornász, annyit mond. Nekünk is azt mondta a gyógytornász, sőt, még a doki is, hogy csúszásgátlós zokni, cipő semmiképp se. Pontosan a kapaszkodás miatt, ahogy írta az egyik válaszoló.

Én nem vagyok szakember, de életszerűbb az itthon is cipő nélkül, meg a kint is cipő nélkül. Így a fiam itthon zokniban van.

2010. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, szóval azt mondták, cipő semmiképp, csak csúszásgátlós zokni. Kicsit félreérthető volt, bocsi:)
2010. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én sem rendes cipőt adok rá,hanem vékony benti cipőt,de csak azért,mert rajtam is van mindig papucs,hidegnek érzem csak simán a parkettát.Viszont biztos egészségesebb lenne egy szandi,valószínű kipróbáljuk. Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 8. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!