Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítene nekem olyan anyuka,...

Segítene nekem olyan anyuka, akinek volt/van hasonló problémája alvás terén már nem olyan picike babával?

Figyelt kérdés
21 hónapos a kisfiam és szeretnénk rendbe tenni az alvási szokását, de úgy, hogy lehetőleg ne sérüljön tőle lelkileg. Most nyáron romlott/rontottuk el sajnos mi a férjemmel ezt be kell lássam. Ott kezdődött, hogy az esti mese átkerült a mi ágyunkba, majd már ott is aludt el csak aztán vittük át a saját szobájába.Most ott tartunk, hogy kb. éjfél körülig alszik a saját szobájában a kiságyban, majd felkel és át akar jönni hozzánk. Áthozzuk és ott alszunk tovább. Nem csoda, hogy át akar jöni, hisz tul.képpen ott alszik el és csak utána visszük át a saját ágyába. Szeretném ezt az egészet rendbe tenni, hogy visszakapjuk a magánéletünket a férjemmel és tudjunk aludni is ( férjem nem tud aludni a kisfiamtól, elég izgága a pici éjjel ). Viszont képtelen vagyok sírni hagyni, ráadásul ő nem adja fel, annyira keservesen sír, hogy megszakad a szívem. Még akkor is sír, ha bent vagyok nála és simogatom, hogy aludjon vagy felveszem kicsit....akkor sem nyugszik meg. Csak, ha átvisszük. És már nem az a kicsi baba, félek, hogy már túl nagy hozzá és rögzült ez a rossz szokás neki? Köszönöm a tanácsokat előre is!
2010. nov. 8. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó így van, 20 hónapos lányom.

Soha nem volt jó alvó, ráadásul nemrég volt beteg, addiig már egyre többzsör előfordult, hogy aludt reggelig a saját ágyában, volt, hogy este már magától el is aludt.

Múlthéten beraktam este az ágyába- hogy hátha megint elelszik magától , de ő csak sírt.

Gondoltam várok egy kicsit, egyszer csak megjelent a kisasszony a nappliban.

Az ütő megállt bennünk, valahogy kimászott az ágyából.


Nem tujuk mitévők legyünk, marad az, hogy este elltatom az ölemben, berakjuk az ágyába és éjjel-hajnalban valamikor jön közénk.

2010. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Hidd el, nem fog lelkileg megsérülni, hacsak nem vered hetekig, hogy aludjon. Emiatt ne aggódj.

Én a nagylánnyal 3,5 éves koráig küszkö9dtem az alvásokkal, órákat ringattam, éjjel is fel volt egy csomót, nagyon gáz volt. Aztán egyszercsak betelt a pohár. :)

tervezd el, mi az amit szeretnél: saját ágyában mese, ott aludjon el egymaga, és maradjon is ott. Gondolom ez a terv. Akkor kezdettől ezt is várd el tőle, akárhogy is ír ne add fel. Az én lányom 5 perc után már hányt is, annyira sírt, akkor mindig megadtam magam. Amikor már annyira komoly volt az elhatározásom, hogy ez sem érdekelt feladta ő. csendben, nyugodtan átöltöztettem, és közöltem, hogy akkor is itt maradsz kicsim, és a saját ágyadban alszol. 2 nehezebb éjszakánk volt, azóta kutya baja, és nem is emlékszik rá, hogy akkor anya szemét volt pár napig :D

Nyugodtan, kedvesen, szeretettel, kitartóan. Amint feladod már vesztettél. És mindegy, hogy 5 percet vársz, vagy 2 órát mire megadod magad. Tudni fogja, ha elég kitartóan cirkuszol,akkor eléri amit akar.

Elmondod a mesét, adsz neki mittomén 10 simit, puszi és kifelé. Ha kimegy, visszaviszed, lefekteted, elmondod neki mi a pálya és ott hagyod. Ezt annyiszor, ahányszor szükséges. Ha éjjel átmegy visszaviszed. Nem könnyű, mert biztos dög fáradt leszel pár napig, de megéri.

2010. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy le fognak pontozni,és nekem még csak 5 hós a kisfiam így tapasztalatom sincs.(amúgy a szülő mindig utólag jön rá,hogy hogyan kellett volna csinálni,de pont ez a szépsége a gyereknevelésnek)

Szóval én a kötődést segítő nevelésben hiszek,és úgy gondolom,hogyha nem lenne rátok szüksége,akkor el lenne a kiságyában is...a közelségetekre vágyik ,bűn ez?

Én pl.mellé tenném a kiságyát a mi ágyunknak,és egy ideig ott altatnám.Együtt,de mégis külön,utána lehetne "távolítani"...(amúgy mi együtt alszunk a babával. :-) )

2010. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jajj egyem meg!:) kis ravasz:) hát, a te testmeleged, apa közelsége tulajdonképp természetes, ösztönös igénye. Ettől függetlenül teljesen egyet értek veled, hogy nektek biztosan jobb és nyugodtabb lenne az éjszaka, ha a helyén aludna. De mivel ez mostanság,ahogy irtad, nem igy volt, ez sirdogálás nélkül nem fog menni:( de ettől lelki sérült nem lesz,attól viszont lehet ideges és fáradt, hogy ébredezik éjjel, te szintén, mert sexelni sem tudsz este, meg aludni sem:( biztos ,hogy érzi rajtad, mikor próbálod visszaaltatni a helyén, hogy magad is bizonytalan vagy ,ugyis visszaviszed közétek. Határozd el magad ! Amikor ilyenkor ordit, az nem fájdalmában van, nem azért, mert éhes vagy szomjas, ugyhogy a szived ne szakadjon meg:), szemléld " kivülállóként", és ne kezdj el kapkodni, ki-be venni, mert akkor már viheted is a nagyágyba. Szerintem az nála nem lesz okés, ha hagyod egymagában orditani tökegyedül a szobájában. Mikor fekszik? Ha pl fél kilenckor szokott, most legyetek fent még egy fél órát, hogy tényleg jó álmos legyen. Olvasd a szobájában a mesét,ahogy korábban. Lehet, elég, ha csak te vagy már vele ilyenkor, apa már ne pörögjön ott, kezd el az alváshoz kellő csendes nyugalmat megteremteni. Csináld a folyamatot minden este ugyanugy. Igy tudja majd, mi jön egymás után. És maradj ott vele, oltsd le a villanyt, és ne vedd ki többet az ágyából, akárhogy ordit! Ne beszélj hozzá egyetlen szót sem, hogy értse, alvás van, nincs duma. Tudom, hogy orditani fog állva, de akkor legyél igazán higgadt. Tudod, hogy nem fogja reggelig ezt csinálni, el fog aludni. Ez csak egy brutál hiszti. Ne hagyd. Ülj le az ágyától valamennyire és csak ha muszáj, akkor menj közelebb. Fog ez menni, ne aggódj, csak ne hagyd magad, mert ez az együttalvás csak egyre kimeritőbb lesz!
2010. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia! én több trükköt vetettem be, a fiam szintén a mi ágyunkat részesítette volna előnyben :)

- pillangókat ragasztottunk az ágya köré, amiket imád és lefekvéskor számolgatja (persze össze vissza mondja a számokat, de a lényeg, hogy hosszasan gyönyörködik bennük)

- az esti mesét úgy olvasom, hogy ő az ágyában van már

- azt mondtam neki, hogy az ágya alatt laknak az álom manók, akik akkor jönnek elő, ha becsukja a szemét. megcirógatják az arcát, puszit adnak a homlokára és mecsikizik a talpát. ezt végigjátszuk, majd elmondom neki, milyen álmot hozzanak neki a manók. felsorolom, hogy pl. kiskecskékkel, kutyusokkal, lovakkal álmodjon, csupa olyan dolgot mondok, amit tudom, hogy szeret. ez egy szertartás lett nálunk és utána vita nélkül jön a szundi bundi.

szóval szerintem az esti megnyugvás legyen a saját ágyában már és a szertartások is segítik a biztonságérzetét. remélem, sikerül megoldani a gondot!

2010. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ennyi idős, ráadásul már beszél is, így simán közli, hogy vigyem át a másik szobába apa mellé henteregni. Nálunk 2 hónapja romlott el a helyzet egy betegség alatt. Csak úgy volt hajlandó elaludni, hogy ott ül mellette valaki vagy apa mellett fekve (ugrálva) órák alatt. Most kezd megoldódni a helyzet. Lefekvéskor mindig megdicsérem, hogy milyen ügyesen el tud aludni egyedül és valamilyen ürügyet keresve kimegyek a szobából. Azt mondom neki, hogy WC-re kell mennem vagy ki kell kapcsolnom valamit, de majd visszajövök és megnézem milyen szépen alszik. Általában beválik.
2010. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

első


Csak az enyém olyan akrobata, hogy kimászik a rácsos ágyból?

2010. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

14:13-as!

Csak annyit fűznék hozzá, hogy attól még kötődsz a gyerekedhez, hogy nem a fejeden alszik el éjjel.

Hidd el, nekik is kényelmesebb és jobb, ha nyugodtan ki tudják aludni magukat, nem kell éjjelente órákat fel lenniük, mert maguktól nem tudnak visszaaludni. A nemalvás, a szülők közt alvás, ringatva alvás mind csak rossz szokások, amivel mi kapatjuk el a gyerekünket mindenféle okokból. Sokszor azért mert míg kicsi volt így gyorsabban ment, könnyebben tudtunk pihenni,stb. Nekik meg a jót mindig könnyebb megszokni. Minek strapáljam magam, hogy egymagam elaludjak, ha van egy hülye, aki ringat 8-tól fél 10-ig a meleg karjaiban? Nekünk is jó, mert aranyosak, édesek, puhák, szeretjük őket.

De hihetetlen határok tudnak megnyílni a házastársi kapcsolatban is, ha ketten vagytok a szobában, és jobban ki tudod pihenni magad. Ergo nyugodtabb vagy napközben, kedvesebb, és használhatóbb.

Mindenkinek jobb, ha a gyerek egymaga alszik el. Biztos, hogy ettől még nem kötődik kevésbé az anyjához.

2010. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Lángvirág! (14.13-as vagyok)

Nem értem miért van gond velem???? Én csal javasoltam valamit a kérdezőnek és nem ítélkeztem. Nem hiszem,hogy egyik nevelési módszer jobb,mint a másik. Az én gyerekemnél ez válik be,én se így terveztem anno. ...és nem a fejemen alszik,hanem mellettünk. Én is felnőttem úgy,hogy a szüleim beengedtek az ágyukba,mégse lettem selejtes....vagy mégis??? ;-)Én elfogadom,hogy másnak másképp jó....TE???

A házaséletről meg annyit,hogy én soha nem szerettem este szeretkezni :-D ...nem értem,hogy miért kell szorosan összekapcsolni a kettőt...habár szerencsém van,mert az én férjem csak fél3-ig dolgozik.:-)

2010. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsát, hasznosak! Most átbeszéljüka férjemmel mi legyen ( azt nem írtam,h jön a kistesó, ez így kicsit talán más ) és készítünk egy akció tervet. Szép napot!
2010. nov. 10. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!