Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok kis piros pötty az arcán,...

Sok kis piros pötty az arcán, szája körül szeménél mi lehet? 16hónapos. Karján is vannak, ott kis fehér a közepe.

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 21:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Remélem az, hogy ránéz és azt mondja, hogy ennek semmi köze az ételallergiához:)
2010. nov. 9. 15:20
 12/21 A kérdező kommentje:

Tojás, tejallergia lett a vége:(((

Karján csinált tesztet,nagyon halványanm de bepirosodott.

2010. nov. 11. 20:02
 13/21 anonim ***** válasza:
Szia,köszönöm,hogy megírtad a vizsgálat eredményét!Nagyon érdekelne,hogy hogy zajlott a vizsgálat,mire készüljek.Az én lányom 15 hónapos,de pont 16 hónapos lesz,mire vizsgálják,mert dec. 6-ra kaptunk csak időpontot.Nekem a gyerekorvos azt mondta,hogy nem csinálnak ilyen kicsiknek még bőrtesztet,de akkor mégis?És volt vérvétel is?Leírnád pontosan,hogy mi történt?!Előre is köszönöm!!!Nálunk először bárányhimlőhöz hasonló tünetek jöttek ki,azzal is kezeltük,de pár nap múlva derült ki,hogy nem az,mert nem hólyagos lett,hanem pattanásszerű.Másodjára pedig hatalmas kiütések és feldagadt szemhély.Mindig csak az arcán és a kézfején.Ezen kívül az arcán mindig kipattogzott a bőr,ezt semmilyen krémmel nem tudom eltüntetni.
2010. nov. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Allergia gyanús ez is, én annyira megdöbbentem, hogy nekünk az, mert senki nem gondolta rá a mi esetünkben. Ha a bőrteszt működik, akkor nincs vérvétel, de szerencsénk volt, ilyen kicsiknék még nem biztos, hogy sikerül.8 pöttyöt tett fel kb.10 perc után behívott.és látA, HOGY 2 REAGÁLT RÁ, ÉN SEMMIT NEM LÁTTAM, DE MIKOR KIJÖTTÜNK, AZ EGYIK TÉNYLEG JOBBAN BEPIROSODOTT. Azt mondta náluk a kicsit is figyelembe kell venni.Aztán adott listákat, milyen alapanyagokat kell kerülni, két hét diéta után megyünk visza,széklet minta is kell, kemelt családi pótlék jár utána.

Én nem nagyon akarom el hinni, annyira bánr. Egy évig biztos odajárunk. Elég drága is volt, most 8300 Ft.

A pöttyeit meg se nézte, rögtön tesztet csinált.Legszívesebben elvinném másikhoz is, mivel én tényleg nem láttam 2 piros foltot, de remélem nem csapbe, elég pénzéhes híre van, meg mindíg tALÁL VALAMIT, AKÁR KI MEGY.

mI REFLUXOSOK VOLTUNK, AZT MONDTA EZ VÁRHATÓ IS VOLT.

2010. nov. 12. 06:51
 15/21 anonim ***** válasza:
Szia,hát ez tényleg pénz szagú,ugyanis nekem azt mondta háziorvos,hogy három éves kor alatt nem csinálnak bőrtesztet,de nem akarom gyanusítgatni,majd megírom,ha mi voltunk.Államiba megyünk,itt tuti nem nyúlnak le minket és már előre mondták,hogy vérvétel lesz,erre készüljek.Majd írok neked!Szerintem kérj időpontot te is sztk alapon,tudom,hogy sokat kell várni,de akkor meggyőződsz arról,hogy átver vagy sem.
2010. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, kértem már időpontot dec 22., de azt is ő csinálja, csak nem bírtam ki várni, azért kezdtem el, hogy haladjunk, mert akkor már idén nem lett volna belőle semmi.Nekünk is mondta, hogy ha szerencsénk van, akkor kimutatja a teszt is, azért nem szoktak csinálni, mert kicsi rá az esély hogy sikerül, de nekünk a negaívt tesztre jól reagált, így értékelhetőnek vette.Itt sajnos csak ő van:(((
2010. nov. 12. 13:41
 17/21 anonim ***** válasza:
Unokatesómnak is hasonló tünetei voltak amikor baba volt, nem tudom jó orvosa volt/ van, vagy csak jól tippelt, akkor azt mondta, h szerinte fehérje allergia, mivel nem volt még fél éves ,azt mondta várják meg azt az időpontot,(addig az anyatejből olyan esszenciális aminosavakat kap a babóca, amit később nem lehet bevinni a szervezetbe, és kell az immunrendszeréhez, ezért fontos a szoptatás), utána fokozatosan álljanak le az anyatejjel, és utána is oda kellett figyelni, h mit eszik a gyerek(tojást ilyesmit, amikor szabadott volna sem lehetett). most már iskolás, és mindent ehet:) Remélem nektek is szerencsétek lesz, és kiderül mi a gond, és kinőheti..
2010. nov. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szia,hát ha ez az orvos csinálja az sztk-s rendelést is,akkor szerintem nem húz le benneteket,azért az durva lenne.Mindenesetre meg fogom írni,hogy nálunk mi volt.Én már három hete nem adok neki tejet és tejterméket,ill. visszaálltam a tápszerre és babajoghurtot kap.Azóta nem volt kiütés.tegnap megkapta a 15 hónapos oltást,ma reggelre megint fel van dagadva a szemhéja,nem tudom mi ez.
2010. nov. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
15 hónapos oltásban tojás van.Nekünk is allergiás elvileg akkor rá, és az oltásnál nem vette észre az orvos.
2010. nov. 13. 14:04
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudtam,köszönöm!Bár nem hiszem,hogy a tojásra lenne allergiás,mert egyrészt nagyon ritkán kap és akkor soha nem volt allergiás reakció.Azt meg nem tudom,hogy mondjuk panírba használt tojás az mennyire okoz allergiát.de már tojásrántottát is evett egyszer-egyszer és semmi reakció nem volt.Nokedli,palacsinta,tészta,szinte mindenben van tojás,vagy aki allergiás azt csak töményebb állapotban bántja?Majd meglátjuk.
2010. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!