Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ilyen gyorsan tanulnak...

Valóban ilyen gyorsan tanulnak a babák?

Figyelt kérdés
9 hós a kisfiam. A múltkor már annyira fáradt volt, hogy a fürdőben vetkőztettem le, már annyira menni akart a kádba. Állt, a kád szélébe kapaszkodott. Mondtam neki, hogy emelje a lábát, hogy a harisnyáját le tudjam húzni, az 1. nap még nem emelte, de azóta emeli, ha már húzom le a lábán a harisnyáját. Ha érdekli őket valami, valóban ilyen gyorsan tanulnak? Nektek is van hasonló történetetek?
2010. nov. 8. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyorsabban tanulnak,mint gondolnád.Az én 19hónapos kislányom néha olyan szavakkal jön elő,amit alig hallhatott.Figyelnek fülelnek ezerrel.A legjobban akkor lepődtem meg,mikor a kiskönyvében mutattam ez vulkán.Jó pár napra rá látott a tv-ben és mondta vulkán.Érdekességként elmesélem.Kapott egy kezes lábas overált használtan ismerőstől.Azt huzzúk fel az udvarra játszani.Előszőr mikor ráadtam,kicsuszott a számon:"hú de f@sz@ kabát..."Már bánom,mert mikor közelitek az overállal közli velem,hogy "f@sz@kabát".A hideg elmulik és remélem elfelejti majd.Tehát gyorsan tanulnak.
2010. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 8 hónapos. Ha kérem a cumiját, csak annyit mondok kérem a cumit, egyszerűen kilöki a szájából, integet apának amikor megyünk aludni este, igaz ez inkább kalimpálás, de a lényeg ugyanaz. Megmutatja a kutyát a könyvben, ráteszi a kis tenyerét és elkezdi kapirgálni az ujjaival, közben vigyorog. Kb egy hete állt fel, vagy 2-3x eldőlt mint a krumplis zsák, mikor már elfáradt, aztán megmutattam neki, hogy csüccs! Párszor elpróbáltuk, azóta leül, ha nem bír állni. Ezen én is meglepődtem, hogy milyen hamar megtanulta. Ennyi jutott eszembe. Szerintem igen, ilyen gyorsan tanulnak.
2010. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Baromi gyorsan. Ha egyszer megért valamit, onnantól tudja, kis szivacs agyúak. Én azon lepődtem meg, hogy kb 2 nap alatt megtanulta, hogy csak tolatva szabad lemászni az ágyról kb 8-9 hónaposan.
2010. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hónaposan már járt önáééóan. Én varrtam a szobában és mellettem voltak egy kisbobozban a színesfejű gombostűk. Mire észrevettem,egy már a kezében volt és nem akarta ideadni. Megfogtam a kiskezét,amiben a tű volt,és a másik kezefejéhez értettem,bogy érezze egy kicsit,és mondtam neki,hogy nem szabad,mert szúr. Többet nem nyúlt a gombostűkhöz. (igaz,hogy csak akkor férhetett hozzá,ha ott voltam én is) Ha meglátta,akkor rázta a fejét és mondta,hogy nem.
2010. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiam 17 hónapos. Apja kiszedte a porszívó hátulját, hogy megnézzen valamit. Nem tette el, kiment valamiért a konyhába , a gyerek már a porszívó körül legyeskedett és ugyanúgy kinyitotta, ahogy az apjától látta. Hát csak ennyire tanulékonyak ....:)))
2010. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már 13 hónapos elmúlt a kisfiam, de minden nap meglep valami újdonsággal. Tegnapelőtt éppen azt mondta ki, hogy KÉREK. Pedig alapvetően még nem beszél, inkább csak hablatyol, és van egy-két halandzsa szövege, amit már kitapasztaltam, hogy mire mond.

Egyébként a telefont is saját magától odaemelte a füléhez, hogy megmutassa, hogyan kell telefonálni, a távirányítót tartja a tévé felé, közben nyomkodja a gombokat, a flakonokra magától felteszi a kupakot... szóval olyan az agyuk, mint a szivacs. Amit egyszer látnak, és érdekli őket, azt pillanatok alatt megtanulják.

Tegnapelőtt kaja után például a kezében lévő kiskanállal odament a konyhaszekrényhez, kihúzta az evőeszközös fiókot, belerakta a kanalat, majd visszatolta a fiókot. Nem kaptunk szikrát apával. Látta, hogy annak ott van a helye, gondolta, ő visszateszi. :)))

Most már figyelnem kell, mert minden fiókba pakolászik valamit. Ma reggel éppen egy fésűmet találta meg apa az alsógatyái között. :)))

Ő is magától elkezdett segíteni vetkőzni 10 hónapos korában, sőt, most már ha le van vetkőzve, és csak a pelus van rajta, akkor szedi le magáról, és kiabál az apjával, hogy mehessen a kádba. :)

10 hónaposan már felismerte a zenélő játékainak a hangjait, dallamait. Elkezdtem neki valamelyiket énekelni, akkor azt a játékot fogta meg.

Szóval majd csak győzd kapkodni a fejed, mennyit okosodik, és főleg milyen gyorsan.

2010. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!