Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Affektív apnoe-s babák anyukái...

Affektív apnoe-s babák anyukái, tapasztalatokat megírnátok?

Figyelt kérdés
Vizsgálták a babádat neurológián? Hogyan? Gyerekem 15 hós.
2010. nov. 9. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, alváslabor, sziv és koponya uh.

mint sokaknál kiderült, nálunk is a hiszti okozta

Kár ezen parázni

Kaptunk valamilyen szirupot, egy darabig adtam, aztán elfogyott

Mikor nem figyeltem a hisztérikára elmúlt az apnoe is

2010. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyémet nem vizsgálták. Mivel amikor a nagyobbak először beájultak, hiába mondtam a dokinak, nem igazán foglakozott vele, nekem kellett rájönnöm, mi is lehetett a dolog oka (a nagy lányom 15, a fiam 13 éves!), igaz akkor még nem nagyon lehetett hallani hasonlókról. Tehát senki nem is foglalkozott a dologgal. Én jöttem rá véletlenül, hogyan tudom a gyereket magához téríteni (mikor a lányom beájult,elernyedt, megijedtem és kirohantam vele ösztönösen a teraszra... épp tél volt.. ott magához tért). Amikor a pici először csinálta kb. 1 hónapos volt... nem hisztizett, csupán néhány percig (max. 5 perc) nem tudtam felvenni... Mire a nagy lányom felvette, már ernyedt volt... Szerencsére már rutinos voltam és tudtam mit tegyek :) Az orvosunk szerint nem kell foglalkozni a dologgal, úgy látszik, családi vonás :S Szerencsére mostanában nem is fordult elő apnoé, úgy látszik, kinőtte... már 2 éves elmúlt.
2010. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a tietek nem hányt? Az én babám nem ájult el, csak hányt, és utána lefehéredett.:( Alváslaborban hol vizsgálták? 1 napra be kellett feküdni?
2010. nov. 9. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek sosem hánytak, csak elájultak. Ha sírás után hány, az inkább a hiszti kategóriába tartozik (szerintem), főleg, ha 1 éves kora után csinálja. Lehet, hogy mikor először hányt, megijedtél és látta, hogy így sikerül téged manipulálni... nem vagyok ugyan orvos, csak pedagógus, de nekem volt néhány ilyen gyerekem az oviban, aki ha valami nem a kedve szerint alakult, képes volt hányni is...
2010. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ma voltunk kórházban, csináltak EEG-t, és holnap lesz eredménye. Azt mondta, hogy nem teljesen affektív apnoe, mert ő nem ájul el, "csak" hány, és lefehéredik. Még egy EKG-t is csináltatunk a biztonság kedvéért. A hiszti miatt képes ilyeneket produkálni, én tudom, hogy makk egészséges! Megnyugtatás végett mégis kivizsgáltattuk, vizsgáltatjuk. Amúgy a hányás az autózáskor jött elő mindkétszer, doktornő egyből mondta, hogy valószínű nem bírja a hátul kocsikázást. Megjegyzem én és a férjem is rosszul vagyunk hátul, tehát a gyerek tőlünk örökölte. Minden jót mindenkinek, és a legjobb egészséget!
2010. nov. 10. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta veletek? Mi lett a diagnózis végül? Elmúlt az apnoé?
2012. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!