Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El tud aludni egy baba cici,...

El tud aludni egy baba cici, maci, kendő, cumi, cumisüveg stb. nélkül, egyedül?

Figyelt kérdés
ha nem, akkor szerintem jobb, ha a mami van ott és nem egy műanyag pótlék....
2008. aug. 23. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
igen.10 hetes babám ugy alszik el este,hogy fürdés,vacsi és beteszem a kis ágyba egy jó éjt puszival.,majd villany oltás és egy hang nélkül elalszik. nagyon büszke vagyok rá hogy ilyen ügyes. sok sikert nektek is
2008. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Sem a babák, sem a gyerekek nem tudnak csak úgy maguktól egyedül elaludni, kivéve ha kidőlnek a fáradságtól és a szőnyegpadló közepén szenderülnek álomra. A legjobb ha a mami van ott természetesen, de ha a maminak már több kicsinye van, akkor nehéz a lefektetéskor mindenkivel ott lenni.

A gyerekeknek a kedvenc plüssállatka, kendő, pelus, zsepi nem egyszrűen anyapótló ( mint az sokan gondolják ), hanem egy darabka az ő kis világából. Aminek mindig egyforma szaga van ( pláne ha anyuka nem fertőtleníti agyon ), ami a biztonságot és az állandóságot adja nekik, és a gyerekeknek a biztonságérzet a legfontosabb, ahhoz hogy pihenni tudjanak és álomba szenderüljenek. Ez így van rendjén. Nekem is van egy öreg mackóm ami még mindig az éjjeliszekrényemen van pedig 30 éves elmúltam és két gyerekem van, mégis velem van az első mackóm amit édesapámtól kaptam és amivel világ életemben aludtam.

2008. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Én beteszem kaja és fürcsi után a kiságyba és egy perc múlva már alszik. Ez a maci, cic, stb.. .hülyeség! Én magam is egyedül aludtam el és már elmúltam 30 éves. A baba csak a saját ágyában alszik születése óta, nem mellettünk, nem ringatva stb... Berakjuk az ágyacskájába és szépen nyugodtan elalszik. Nem kapcsolunk neki villany és hasonló badarságok. Este lerakom és reggelig alszik. Akkor is én keltem, mert nem szól hogy éhes. Ja és négy hónapos.
2008. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Én cumit és pelust adok neki,de ez csak arra a kb. 5 percre kell,míg elalszik,utána elveszem tőle.Nem akartam,hogy cumizzon,de amikor pár hónapja elkezdte szopni az ujját inkább adtam neki,hiszen ezt majd el lehet tőle venni idővel,az ujját pedig nem.Nekem és szerintem minden embernek megvan az esti kis rituáléja elalvás előtt.Nem értem,hogy sokan miért erőltetik és miért várják el egy kisbabától,aki hónapokig egy meleg,békés,biztonságok kis kuckóban növekedett,hogy a születés után robot módjára egyedül egy hang nélkül elaludjon és reggelik meg se nyekkenjen.A gyerek szerintem nem egy kutya,ami jól elvan magának este az udvaron(bár az is társas lény, mint az ember).
2008. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Az én fiam cumizva alszik el, de ebben én semmi rosszat nem látok. Kellemes neki és semmi baja nem lesz tőle. Miért lenne ez baj? Nekem is megvannak az elalvási szokásaim. Én pl. takaró nélkül nem tudok aludni, még dögmelegben sem, és mindig beletekrem magam a takaróba. Mert nekem ez jó. És akkor mi van? A fiam meg cumizik és gyűrögeti a takaróját. Nincs ezzel semmi baj.
2008. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van cumi és pelus.

A cumit ha már mélyen alszik mindig kiköpi, viszont a pelus az vele marad egész éjjel (szereti az orrához nyomni és úgy alszik). Ha nincs pelus akkor hiányolja, olyankor a kis kezével próbálja pótolni, ne adj isten a vastag takaróval (na akkor már inkább a pelus)...

Szereti ha esténként apa ringatja álomba, v. a hasán alhat v. összebújva alszanak.

Teljesen emberi dolgok. Ragaszkodás valamihez ami kellemes, ami az övé, amitől biztonságban érzi magát.

Nem látok ebben semmi rosszat.


Ahogy az előttem szóló is írta-én is betakarózok még 40 fokban is, 3 párna a minimum amivel alszok. Van macim és Rozibabám (a fiamtól és páromtól kaptam tavaly karácsonyra-amolyan vásárfia) az éjjeliszekrényen.

30 leszek novemberben és mindezek ellenére sem érzem magam se többnek, se kevesebbnek.

A lánykám 3 hónapos, valószínű Ő is ragaszkodni fog azokhoz a dolgokhoz amik kedvesek neki.

Én biztos nem veszem el tőle, nem akadályozom meg benne.

2008. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogy a lánykám kb. 3-4x aludt el eddig úgy, hogy letettem és kész.

De nem bánom - nem azt mondom, hogy amikor fut a ház v. én is dög fáradt vagyok nem jönne jól egy kis önálló szunya.

Viszont mosolyogva, kacagva ébred (kivéve ha éhes, olyankor ereszd el a hajamat van:))


A fiamat próbáltam "spártai szigorral" altatni anno-nem ment, hiába tettem le sírt. Mindig felvettem, ringattam.

Most is így teszek-sír a lányom, hát felveszem, ha nem én hát apa.


A fiam 3 éves kora óta külön szobában alszik-minden szó nélkül (előbb is lett volna neki, csak a tárgyi feltételek nem voltak adottak).


Mindenki maga dönti el mit enged a babájának.

Ha attól érzed elégedettnek, hogy leteszed, otthagyod, cumi, rongyi, lámpafeloltás ... nélkül akkor tégy így.

Ha attól boldog, hogy vele maradsz, van rongyi, cumi, simogatás... akkor eszerint járj el.


Minket is neveltek anno valahogy, valamire. Aztán ki mit visz belőle tovább.

Tanácsokat is el lehet fogadni, csak szelektálni kell tudni. Hiszen nem egyformák a babáink.


Hallgass a szívedre-a babádnak az lesz a legjobb amit Te adsz neki.

2008. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rosszabb ah elyzet,totál anya függők vagyunk,igaz még csak 6hetes de csak kézben alszik el vagy cicin.Féltem ettől a dologtól,de mivel császáros voltam nem igazán tudtam megtenni hetekig,hogy fel-fel pattantam hozzá.Sokszor velem aludt és sokszor kézben aludt csak el.ma már nem is alszik máshogy..ez kezd is kicsit nyűgösség válni sokszor,mert miko r már azt hisszük elaludt és letesszük a kiságyba,kiderül nem alszik..szval sztem ez baba függő is és szitu függő kinek ,hogy jön ki az elején.Én is szerettem volna ha a cici után elalszik,de ez nem valósult meg és utólag vissza emlékezve ha akartam volna sem tudtam volna máshogy tenni...
2008. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!