Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Babahordozó-kendő...

Anyukák! Babahordozó-kendő kérdés! Mit jelent az, hogy a babahordozó-kendő méretezése S-XL méretig megy? Az anyuka testalkata a mérvadó, vagy a baba mérete?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Leginkább a kötéstípus.


Sajnos rengetegszer látom-hallom, hogy vékony anyuka rövid kendőt vesz a testalkatához, aztán nem tudja használni arra, amire valójában szeretné: keresztezett és zsebes kötésekhez, újszülötthöz. Javaslom, olvasd el ezt az oldalt: [link] és ha rám hallgatsz, minimum 4,5 m-es kendőt vegyél. NE A RUHAMÉRETEDET!


A baba mérete nem igazán számít, inkább a súlya: ha vlkony a vékony kendő, akkor 8-10 kiló fölött vághat.

2011. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy tanács. Pár ezer forinttal többe kerül a Nandunál az Amazonas a Brendonban, de sokkal-sokkal jobb. Puha, vékony kendő, kifejezetten jó újszülött babához, még nyáron is. A szövött kendőt javaslom, mégpedig mindenképp gépi szövésűt, 4,5 m hosszban. Nem fogod megbánni, ha Nandu vagy Carolino helyett inkább ilyet veszel. :-)

[link]

2011. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kötés típusától, a hordozó magasságától és konfekció méretétől függ. Van egy táblázat, ami alapján el tudod dönteni, hogy melyik méretű kendő kell.

[link]

2011. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én pl. 173 cm vagyok, ez alapján az XL méretű kellett

a konfekcióm 38-as, ez alapján az M elég lett volna.


Viszont mivel a magasságom miatt az XL kellett, azt vettem meg.

2011. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Az én konfekcióméretem is M-es, de azzal nem tudok elölkeresztet kötni, pláne zsebeset, maximum kengurukötést, az meg technikás. Tartom magam ahhoz a véleményhez, hogy kezdő kendőző ne vegyen 4,5 méternél rövidebbet. Ha hosszú, még mindig elvághat belőle, de ha rövid, akkor a Vaterán fog kikötni a kendő.

2011. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, hosszút veszek, vagy rendelek.


Nem nekem kell, barátnőm vár kisbabát és ezt kapja majd tőlem ajándékba!

2011. jan. 16. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!