Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap estére belázasodott a...

Tegnap estére belázasodott a lányom és ma is folyamatosan van hőemelkedése. Vettem neki Nurofent és természetesen ha nem múlik 1-2 nap múlva viszem a dokihoz. A kérdésem: lehet, hogy jön a foga?

Figyelt kérdés
9 hós és még nincs neki foga. Lehet láz fogzáskor? Csak mert más baja nincs, nem köhög, nem náthás....
2010. nov. 11. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

fogzástól legfeljebb 1-2 tizeddel emelkedhet a hő.Szóval ha kimondottan lázas 37,5-38 az nem fogzás.

Szerintem ne várj vidd el még ma dokihoz

2010. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

persze, fogzástól is lehet....de hőemelkedésre ne adj kúpot, lázat csillapítani 38,5 foktól kell! 38 fokot még nem nevezik láznak annak ellenére, hogy sok helyen azt olvasod.

én akkor vinném el, ha magas a láza 38,5 fokos, és ha adsz kúpot lemegy, de pár óra múlva visszajön a láza. nekem ezt mondta a gyerekorvos is, ügyeletes is (nálunk az ügyelet jobb mint a gyerekorvos....)

2010. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy a popsiban mért hőből még le is kell vonni 0,5 fokot, nem?
2010. nov. 11. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, le kell vonni.
2010. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!