Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell reggel-este...

Meddig kell reggel-este tápszer, tej babáknak? És napközben mennyi folyadékot kellene innia 1 évesen? VÍZ, TEA

Figyelt kérdés

Sziasztok


1 éves fiam este már nagyon nehezen issza a tápszert, úgy kell tukmálni....már váltottunk is, nem a tápszer a baj.


Reggel, hajnalban mikor felkel, simán bevágja....

Ma próbáltam előszőr forralt MIZO 2,8%tejet adni neki, nem ízlett neki, csak kóstoltatni akartam vele


És napközben mennyi vizet, teát, (kubut higítva)kellene inniuk?


Nekem kb 2,5-és 3,5 dl folyadékot iszik meg.Elég?


2010. nov. 12. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, az én 13 hósom már rég nem issza a tápszert, tejet sem mert sajna érzékeny rá. A spec tápszerből készítem a reggeli pépet. Ezen kívül 2-4 dl vizet iszik. Sztem ez elég, mert az étellel is sok folyadékot magához vesz (pép, főzelék, gyümölcs). Egyébként meg mindig kéznél van a víz, sokszor kínálom, vagy ő kéri, ennél többet sztem nem lehet tenni.
2010. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, megnyugtattál:)

Most váltottam nestle +1re, nagyon ízlik neki, de már nem cuppan rá úgy mint pici babaként...talán már csak miattam issza meg:))


Meg ugye már nem ezzel laknak jól, csak kell:)

Igen a víz nekünk is ott van a csőrös pohárba:))sokszor kínálom és kérni is szokta:)

2010. nov. 12. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kérdést! Én is kérdeztem már, h egy egyéves baba mennyi tejet/tápszert kell, hogy igyon, de nem kaptam rá választ. Bocs az offért.
2010. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fiam 14 hónapos,de két hónapja is így ivott.Napi 3,5 tejital+1,5-2,5 deci tea
2010. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy évesen váltottam a tejre.Reggel Maci kakaó, este tej.Nagyon szereti a babám.Ha nem megy a csak tej, akkor próbáld cikóriával hátha...A főorvost kérdeztem, hogy nem-e gond, ha este csak keveset iszik a babám.A válasz az volt, hogy nem baj, ha nem kell neki mondjuk 2 dl.A lényeg, hogy pl. napközben tejföllel habarjam a főzeléket, esetleg uzsira kapjon joghurtot.Ne számolgassam mennyi tejterméket iszik (eszik).A fő, hogy rendszesesen kapjon.

Lehet nekik már karamellt is készíteni (tudod, amit az oviban ittunk).

Víz stb.:ha nem kell neki több, úgysem tudnád beletölteni.Kínálgasd és kész!

A babám úgy fél liter vizet iszik naponta.Neki ennyire van szüksége.Attól is függ, hogy napközben mit eszik és száraz-e a levegő.

2010. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!