Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek lánya és fia is van,...

Akinek lánya és fia is van, melyik baba volt kevésbé problémás az első egy évben?

Figyelt kérdés
Melyik baba volt az idősebb?
2010. nov. 12. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam az idősebb 5 évvel. Vele volt több gond az első évben. A lányom most 4,5 éves, most már vele van a több gond.

:(

2010. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a fiam. A lányomat szinte "észre se vettük, hogy itt van". A fiam gyakorlatilag 6 hónapos koráig állandóan ordított, és utána is sokáig gond volt vele (6 éves koráig). Mára már rendben van ő is :)
2010. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

a lányom 2 éves, a fiam 9 hós.

Egyértelműen a lányka adja fel inkább a leckét, ő igazi többemberes baba, impulzív, lobbanékony természetű... de átlagon felüli intellektusú is.

A fiam jóval türelmesebb és kiegyensúlyozottabb, viszont messze nem olyan értelmes mint a nővére. :) ez van ,nem rosszból írom, nyilván őt meg így szeretjük :)

De a lányommal irdatlan nehéz néha, a gyerekorvos meg a védőnő is alig palástolt részvéttel azt szokták kérdezgetni, hogy "hogy bír vele ennyire jól? ez borzasztó lehet..." mindig mondom viccesen, hogy még nem ütöttük egymást agyon, de csak idő kérdése...

előre félek a kamaszkorától :(

2010. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
58%

Nem korai még azt mondani egy 9 hónapos babára hogy nem olyan okos, mint a 2 éves nővére?

Szerintem amúgy sem kellene ilyen különbségeket tenni, mert a gyerek mindent megérez és egy életen át komplexusai lehetnek emiatt.

2010. nov. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányomm volt kevésbé problémás az első évben.

Sokat aludt és sokat evett ,nem volt beteg,nőtt és fejlődött szépen.

Fiamnál mindennek az ellenkezője.

2010. nov. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A leányzó született előbb, most 6 éves. Szerintem a hozzáállásom volt más, 23 éves voltam, amikor megszületett. Őt problémásnak éltem meg, nagyon érzékeny, bújós, riadt kislány volt. A mai napig érzékeny, hamar meg tud bántódni, de borzasztó okos és szereplős nagylány lett. A pici fiú most 6 hónapos, hát mi vele vagyunk úgy, hogy szinte "észre sem venni", hogy baba lakik velünk. Nagyon kiegyensúlyozott, nevetős babu, agyon vissza puszilgatja az egész család (legfőképp a nővére):))))
2010. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

21 hónap a különbség.A lány az idősebb.Ő volt a problémás.A fiamra 12 éves koráig talán 5x voltam kiakadva!A lányom örökös foglalkozást igényel(t).A fiam csendesen "élt" a szobájában.6 hónaposan azt hittem alszik,vittem be a vasalt ruhákat,ő meg ott álldogált a kiságyban.Szépen eljátszott egyedül,külön aludt,míg a lányom velem.

Aztán jött a kamaszkor huhh és fordult a kocka!

2010. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a 23.10-es vagyok, és előre is elnézést kérek az offért, de szeretnék a 23.31-es kommentelőnek reagálni:

Nyilván nem a 2 éves, hanem a kisbabakori önmagéhoz viszonyítok. És úgy gondolom, hogy bizonyos szempontból igenis hasznos lehet a különbségtétel, mert ez teszi lehetővé, hogy képességei szerint várjunk el és értékeljünk az adott gyermeknél, és szükség szerint foglalkozzunk egyik vagy másik adottság fejlesztésével.

(Komplexusai pedig nem lesznek, mivel nem várok el tőle irreálisan, és úgy szeretem ahogy van.)

Eltérően fejlődnek és másban jók a gyerekeim. A lányom észben nagy, a fiam meg jóval ügyesebb mozgású... de tökmind1, hogy ki okosabb vagy melyikük ügyesebb/erősebb, ha nyomorékok lennének és retardáltak, akkor is ugyanígy szeretném őket!

Remélem sikerült eloszlatni az aggályaidat és nem lesznek álmatlan éjszakáid szegény elnyomott és alulértékelt kisfiam miatt...

2010. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!