Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máris csődöt mondtam édesanyak...

Máris csődöt mondtam édesanyaként?!

Figyelt kérdés

Egy 4 hónapos kislány édesanyja vagyok, tervezett baba volt. Jelenleg még kizárólag anyatejjel táplálom. Nagyon fáj viszont, hogy úgy érzem, csak arra vagyok jó, hogy megszoptassam, illetve tisztán tartsam a kicsit. Egyszerűen azt érzem, hogy szabályosan utál engem. Igyekeztem rengeteget foglalkozni vele, játszottunk, mesét olvastam neki, mégis mindenki mást jobban szeret, mint engem. Kezdek belefáradni, és kezd elmenni a kedvem az egésztől. Az apukáját imádja, nálam viszont csak bömböl, nem tudom megnyugtatni,akkor jön az apja, és minden tökéletes. De még a nagymamájánál is megnyugszik, akit egy hónapban egyszer lát csupán. Ideges vagyok, és fogy a türelmem, nyilván ezt is érzi rajtam. Nem keres engem a szemével, nem örül, ha meglát, ellenben még az idegenekre is rámosolyog.

Nem szeretnék önzőnek tűnni, örülök, hogy az apukájával ekkora köztük a harmónia, de egyszerűen fáj, hogy ha nem szoptatnám, nem is lenne szükségük rám, annyira jól elvannak ők ketten. Tegnap is mosogattam, mialatt ők játszottak a szobában, "beszélgettek", a kicsi sikongatott örömében. Azt éreztem közben, hogy ők ketten az apukájával egy egység, én pedig egy külön világ vagyok, aki nem illik közéjük, és nincs rá semmi szükség. Nekem még egy-egy mosoly is alig jut, pedig én éjszakázom vele. Kezdek nagyon belesüppedni a szomorúságba, csalódottságot érzek. Nem az a baj, hogy el kell látnom a babát, vagy hogy egész napos elfoglaltságot igényel, ne értsetek félre. Csak azt hittem, hogy valamit visszakapok majd kötődés, ragaszkodás formájában.

Lesz ez valaha jobb? Vagy én vagyok ennyire rossz anya, és nem is lenne szabad ezt éreznem?

Köszönöm annak, aki elolvasta, kérem, aki csak pocskondiáznia, az ne írjon véleményt.


2010. nov. 13. 04:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl sok időt töltesz vele?
2010. nov. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Egész nap vele vagyok, nem szoktam másra bízni. Egyrészt lelkifurdalásom lenne, másrészt azon idegeskednék, hogy mi lenne, ha ráhagynám valakire pár órára, és akkor is csak bömbölne végig, és nem tudnának vele mit kezdeni?

Nem az bánt, hogy nonstop vele vagyok, hanem hogy még egy vadidegen is hamarabb megnyugtatja, és jobban érdekli, mint én. :(

Vagy tényleg kellene egy kis időt töltenem nélküle? De hogyan oldjam meg, hogy ne azon járjon az agyam folyton, hogy bírnak -e vele?

2010. nov. 13. 05:47
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Az egyik fő ok valoban az hogy egésznap téged lát, a másik pedig az hogy te csupa "rossz" nemszeretem dolgot teszel vele.Gondolok itt a tisztába tevés, fültisztitás, orrszívás stb.Apa , mama és az idegenek ilyeneket nem csinálnak és az ilyen picikben még ez az érzés van tudat alatt hogy mindenki csak jót tesz anya viszont a sok jó mellet "bánt".

Ne aggodj ezen a legtöbb babánál sajnos ez így van, ezt túl kell élni.Az én fiam is ilyen volt, bennem is megvolt ez az érzés, aztán rájöttem hogy ez van, fölösleges rajta aggódni mert nem tudok mit csinálni.Most 2 éves a fiam és egy amugy 5perces mosogatás fél óra mert folyton rajtam csüng.

Szóval fel a fejjel, meg fog ez változni, addig meg sajnos elkell fogadni a száraz tényt hogy anya azért van hogy gondoskodjon.

Minden esetre próbáld meg a nem szeretem dolgokat élvezhetővé tenni, és az kicsit javít a helyzeten.

2010. nov. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Úgy hagyd őt másra, hogy neked valami elfoglaltságod legyen, hogy időd se legyen rá gondolni.Nekem is gyomorgörcsöm volt amikor előszőr egy egész napra a keresztanyára hagytam, aztán végül úgy elment a nap hogy "fel sem tünt" hogy nincs velem a manó.
2010. nov. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én is pontosan így voltam, így éreztem, ahogy Te.

Próbálj megnyugodni, mert a lelkiállapotodat nagyon pontosan érzi a Csöppséged. Kapcsolódj ki, még, ha csak a Tescoba mész el egyedül körbenézni 1-2 órára is. Kell Neked is a feltöltődés.

Én is egyébként tejcsarnoknak éreztem csak magam és házvezetőnőnek (hogy a másik oldalt is említsem).

Biztos vagyok benne, hogy pár hónap múlva meg majd nem bírod levakarni a nadrágodról, mert jön a szeparációs szorongás.

Nagyon jó anya vagy, ne aggódj!!!

2010. nov. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! Jólesik, hogy biztattok, és hogy más anyuka is érzett így, ahogyan most én.

Kezdetnek az sem lenne rossz, ha csak az édesapjával hagynám itthon, igaz? Mert ő tud vele bánni, akkor nyugodt lennék, és elmehetnék a városba kirakatokat nézegetni, vagy könyvtárba...

2010. nov. 13. 06:21
 7/16 anonim ***** válasza:
Igazántiból teljesen mindegy hogy kire hagyod először.Apukára is hagyhatod, ha neked az úgy jó.
2010. nov. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az előzőekkel egyet értek.

Én is így éreztem, de mára már elmúlt.

Valamelyik este bújócskáztunk, és nem talált meg. Kétségbeesett, de nem sírt, majd feladtam magam, úgy ugrott a nyakamba, mintha napok teltek volna el. És csak ölelt, ölelt, bújt szorosan. :)

És csak 20 hónapos.

Szóval kitartás. Tök jó Anya vagy :)

2010. nov. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet,hogy már írták ezt előttem,akkor bocsi,de a válaszokat nem nagyon olvastam végig!Szóval nekem annak idején azt mondta a védőnő amikor még terhes voltam,hogy sokat beszéljen az apuka a "pocakomhoz",hogy az ő hangját is megismerje majd ha megszületik,mert lehet hogy csak nála fog megnyugodni,mivel rajtam érzi a tejszagot!!!meg még azt is mondta,hogy alvás közben bemegy az apuka a szobába,akkor békésen alszik tovább,de ha az anyuka akkor egyből megérzi és felébred!!!Ezzel nem azt akarom mondani,hogy hagyd abba a szoptatást!!!!Ne hogy félre érts!De szerintem semmi baj nincs,majd idővel ha egy picit nagyobb lesz megoldódik!És hidd el rád van a legnagyobb szüksége!!!KITARTÁS!
2010. nov. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az előzőeket kiegészítném! Ne ess te is abba a hibába,mint sok anyuka,hogy a picinek állandóan CSAK az anyukájára van szüksége.

Két szopi között hagyd egyedül a kiságyában,legyen vele a kendőcskéje,csörgője,macija,amivel szeret játszani. A babák szeretnek új dolgokat felfedezni. Ez lehet,hogy csak a tapéta mintája,vagy valami más dolog. Ha állandóan csak téged lát,akkor ez unalmas neki.Úgy fejlődik a kis esze jobban,ha egyedül fedezheti fel a körülötte levő világot! Nyugodtan hagyd az apukára,vagy valaki másra. Nem lesz semmi baja,még akkor sem,ha közben sír egy keveset. Lassan megkezdheted a hozzátáplálást,akkor több időd lesz magadra is. Menj el sétálni,fodrászhoz,vagy csak olvass stb. Fontos,hogy kikapcsolódj egy keveset.

Ha nagyon aggódsz,akkor gondolj arra,hogy nagyanyáink hogyan neveltek testileg-lelkileg egészséges babákat! Éjjel nem etették őket,mert másnap nem tudtak volna dolgozni a munkahelyükön. Otthon pedig a házimunka sokkal neccesebb volt. Amikor berakod a gépbe a pelenkákat,gondolj arra,hogy nagyanyádnak erre nem volt módja. Neki még forralni kellett a vizet,és kézzel mosni.

Vagy amikor előveszed a turmixgépet,jusson eszedbe,hogy nagyanyáink a megfőtt répát villával összetörték,szitán átpaszírozták (ami nem kevés idő),és így adták a babáknak. Vagy nem volt proszívójuk,a szőnyeget az udvaron verték ki a prakkerral.

Mégis jutott mindenre idejük,nem volt a lakás koszos,volt tiszta ruha stb.

Még az sem ártott meg a babáknak,hogy már 3-4 hónaposan keltették hajnalban,és vitték őket a bölcsibe.(Ez azért nem volt olyan ideális) Pedig ők is szerették a babáikat,aggódtak értük és jó anyák voltak.

Nézd pozitívan a dolgokat. Neked sokkal könnyebb dolgod van,mindkettőtöknek jobb,hogy otthon lehetsz vele. Nem kell feleslegesen aggódni,hogy valami baja lesz,ha nem vagy mellette. Ha majd a kicsid kúszik-mászik,elindul,akkor is történnek vele balesetek,ha ott vagy mellette. Enélkül egy gyerek sem nevelődik fel.

2010. nov. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!