Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális 17 hós...

Szerintetek normális 17 hós babám táplálkozása?

Figyelt kérdés

Ott kezdem, hogy anyatejes volt 15 hós koráig (napi 3x, reggeli előtt, ebéd után és este lefekvéskor ment ez így, mellette rendesen evett szilárdat.

A bajom az, hogy az elmúlt két hónap során már nem annyira igényli a cicimet, napi egyszer ha rákattan, de az is csak nasi szinten, érzem is hogy apad el a tejem. Kell e egyáltalán tápszert adnom??? Próbáltam ismerős anyáktól kérni kis mintát, egyik sem vált be.

A másik bajom, hogy reggelire csak sima kenyeret eszik, se vaj, se májkrém, se felvágott, se szalámi, se virsli. Csak kenyér és joghurt, vagy puding, mikor melyik.

Korábban falta a tejpépet, most meg utálja, úgyhogy azt már nem is veszek.

Levesek és a főzelék (hol pürésítve, hol darabosan, mikor milyen kedve van, 8 fogunk van még csak) azokkal nincs gond.

Viszont rákattant a sült krumplira, párszor eljártunk a Mekibe, és azóta imádja, ma az volt neki vacsira, vajon normális hogy sült krumplit eszik este? Úgy érzem rosszat teszek a gyerekkel.

Nagyon szeretném (apadó anyatej végett) ha lefekvés előtt inna tejet, vagy kakaót, de az se megy. Marad a gyümölcstea, de hosszú távon szerintem ez se jó.


Anyukák mit tegyek, hogy jobb legyen a babám étvágya? Vajon összefügg azzal, hogy a sokáig szoptatott babák nehez állnak át a rendes ízvilágra???


2010. nov. 14. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális, hogy a kérdésedre válaszoljak.

Azon ne csodálkozz, hogy egy 17 hónapos gyermek nem akar már cicizni, épp itt az ideje, hogy leszokjon róla. Mikor már rég teljesen másfajta ételeket kellene ennie.

A mekis sült krumpli nem épp a legjobb választás, de hát ilyen is kell néha.

Viszont a tejpépet már ne próbáld meg tukmálni szegény gyerekbe, semmi értelme, neki már rég készíthetnél rendes tejbegrízt is, de azon se csodálkoznék, ha azt nem akarná megenni, hiszen gondolom már hónapok óta ezt kapja.

Szerintem már ne tápszerezd. A tejet meg próbálhatod többször is, először az én fiam is nehezen vette el a cumisüvegből, de aztán kitartó próbálkozás sikert aratott. Új íz, meg kell szoknia azt is.

A kenyér+joghurt reggelire néha elmegy, na de azért tényleg neki már kellene felvágottat stb. enni.

2010. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tény, hogy tejpép gyanánt próbáltam házilag készített tejbegrízt adni (rizslisztből vagy búzadarából), de azt is kiköpködte. Eltolja a kezemet, vagy hozzá se nyúl.

Én is azt várom, mikor eszi már végre a felvágottat, de semmi. Minden reggel pakolom ki a hűtőt, de semmi eredmény.

A Mekis krumplira visszatérve, hogy eddig 2x voltunk ott, inkább az itthon készített sült krumplit eszi.

Csak már kínomban adom neki, hogy legyen valami a pocijában, mert én úgy látom, nem nagyon jó evő.

A kakaót is hetek óta próbálom, mivel újdonság neki a szívószál, azzal adtam, de csak pár korty, nem 2 dl legalább.

2010. nov. 14. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, csak a tápszerről szokott le.

Reggelire csupasz kenyér volt,de a joghurtot sem ette meg! Ebédet megette szépen, vacsira pedig hasábburgonya virsli ment, mert örültem ha evett!


Na én azt csináltam, reggel 6- kor kelt, tejet vagy kakaót adtam neki inni, szívószállal pohárból. 1 dl iszik meg.

Utánna 9- kor reggeli, addigra rendesen megéhezik, mindent megeszik, bundás kenyér, joghurt kenyérrel, kenyér sajt vagy felvágott paradicsom paprika uborka. Majd irány a játszótér vagy udvar, friss levegőn megéhezik, mindent megeszik ami ebédre van, fasirt, rántott hús darabok, főzelék, töltött paprika, paradicsomos gombóc, vagy rakott karfiol kelkáposzta stb.

Ha felkel, kap egy tejszeletet túrórudit, gyümölcsöt nem eszi meg, azt nem tudom megetetni vele, csak a ribizlit eszi, de már csak elvétve kapni, azt is aranyárban. Kimegyünk fél óra sétára.

Vacsi 7- kor. Túrógombóc, túrófánk, gofri, ezeket tudja lekvárba mártogatni, ebéd maradék, heti 1x van már csak hasábburgonya sült virslivel vagy kolbásszal, ketchuppba mártogatja, vagy melegszendvics. Tejbegríz kakaóval is szokott lenni.


A lényeg éhezzen meg, és megeszi a rendes kaját!


A reggeli kenyér joghurttal jó, mert legalább a napi tej adagja azáltal megvan, csak ne minden nap inkább 1 órával told ki az étkezéseket és akkor egyen rendes ételt és igyon rá tejet kakaót.

A főzelékekben is van tejföl, de ha a hasábburgonyát megeszi, más ebédet is el tud rágni a 8 fogával:D

Nálunk még nagy slàger a mekis Sajtburger. De csak akkor kap ha elmegyünk vásárolni, havi 1x

2010. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én nem gondolom, hogy olyan nagy gáz lenne

az enyém is hasonló, a kiflit csak simán eszi meg, a sültkrumplit imádja (én fagyasztottat veszek, vékonyat, és ugyanolyan fincsi mint a mekis :)

van olyan nap, hogy a főzelékre rá sem néz, de meg sem kóstolja, csak úgy dönt hogy nem kéri

apuka rászoktatta a kekszekre :( van hogy áll a szekrény előtt és kiabál hogy adjak neki, mást nem hajlandó enni

a gyümölcsöket szereti

mondjuk én csak 7 hónapos koráig tudtam szoptatni, azóta tápszert kap, ő azt megissza még reggel este

ja és a tejpépet is utálja, hónapokig minden uzsira azt kapta, szerintem beleunt

meg én azt vettem észre hogy szinte napról napra változik az ízlése, egyik nap még megeszi a sajtot, másik nap már nem, egyik nap megette a sárgadinnyét, másnap már nem, stb

2010. nov. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira ne bánd, hogy nem eszik felvágottat! Nézz utána, mennyi só, ízfokozó, tartósítószer stb. van benne!
2010. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!