Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én babám a hátáról a...

Az én babám a hátáról a hasára fordul át 3,5 hónaposan. Baj, hogy nem forítva?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint fordítva kellett volna. Ha hason van tolja fel a popsiját, de még nem fordult át. Most 5 hós.
2010. nov. 14. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi is ugyan így fordultunk elsőnek hátról hasra.

Nem tudom mért mondta a védőnőd hogy ez baj lenne.

Én védőnőm nem mondta.

2010. nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A védőnőd téved. Először hátról kell hasra fordulni 3-6 hónapos kora között valamikor, hasról hátra bőven ráér a baba 6-8 hós kora között. Gyermek-gyógytornásztól tudom, neki ez a szakmája, biztos ért hozzá.
2010. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem 4 hónapos lesz e hónap 27-én a babám, és 10-én fordult meg hasról hátra kábé 5x, azóta nem csinálja. Azt hiszem szülinapi ajándéknak szánta, aznap volt a szülinapom:D
2010. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 14.5 hós, egészséges, 6 hós korában felült, felállt és mászni kezdett, 11 hós kora óta jár. Szinte soha nem fordult hasról hátra, mindig hátról fordult hasra és azt is 90%-ban csak egy oldalra. Az első mondattal csak annyit akartam, hogy lásd, semmi baja nincs. Butaságot mondott a védőnőd. Mi fejlődésneurológiára is jártunk, ott sem jelezték annó, hogy ez gond lenne.

Nyugodj meg, minden rendben. Lehet, hogy egyszerűen nem szeret annyira hanyatt, mint az én fiam. Élvezi, ha hason lehet. Néha már sírt a fáradtságtól, ekkor hanyatt fordítottam és kb. 20 mp múlva már megint hason volt :).

2010. nov. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudm hányadik válaszoló téved, először szoktak a babák hasról hátra, utána fordítva, de mindegy mert minden babának megvan a maga fejlődési üteme, ne ijedj meg, minden rendben lesz !

Unoktesóék babája 6 hónapos múlt és még semerre nem forog, nincs vele baj se doki, se védőnő szerint.

2010. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább hiszek a Dévényes gyógytornászunknak, amikor a hátról hasra aktívan forgó kisfiunkra azt mondta, hogy még nem kell hasról hátra fordulnia, majd később.
2010. nov. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ő az első akitől ezt hallom, de furcsa :) Minden gyermekorvosunk, tesóméké+védőnők is azt mondták hasról hátra szoktak először :) Nem mellesleg húgom, én (még babakorunkban) és most a 4 hós kisgyermekem is hasról fordult hátra először. Neki a hátról hasra még abszolkút nem is megy.
2010. nov. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj a babákkal, hogy nem olvassák a nagykönyvet!

Ha egyik módon már megfordult, akkor előbb utóbb fog majd a másik módon is. Nincs semmiről se lekésve.

2010. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válszokat.
2010. nov. 15. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!