Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálós gyümölcsös kérdés?

Hozzátáplálós gyümölcsös kérdés?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a babám, 4 hónapos kora óta kóstoltatom a gyümölcsöket,(csak tápszeres) eddig 4 félét tudtam bevezetni, ízlik is neki. Hipp bébiételt adok neki, és a doki azt mondta, hogy gyümivel nem lehet kiváltani egy étkezést, mert nem elég laktató. De mégis sokszor olvasom itt, hogy 4-5 hónapos gyerekek tízóraija vagy uzsonnája gyümölcs. Akkor mégis ki lehet váltani? Ha megeszik kb 150 gramm gyümölcsöt, akkor elég neki 3 óráig? Vagy hogy csináljátok, aki gyümivel váltott ki étkezést?
2010. nov. 15. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Reggel 6 kor kelt tápszer,

9- kor gyümölcs,

12- kor tápszer,

3-4 körül tejpép,

7kor fürdès, majd tápszer és alvás, èjjel ismét tápszer

5 hónapos korától az ebèd főzelék tápszer helyett.


Te látod hogy mennyit eszik, mennyire lakik jól vele, de ha tízóraira kap 1 üveges gyümölcsöt, megeszi az egészet, kibírja délig, eltelíti jól lakik vele!

2010. nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a tízórai volt gyümölcs. Én Sinlac-t tettem hozzá. Nagyon nagyon sokáigy így csináltam. imádta
2010. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, tejpépbe is lehet keverni a gyümit.

Én 4-6 hó között fél üveg gyümölcsöt adtam neki és hozzá 90ml tápszert. A főzeléket ugyanígy vezettem be, fele-fele tápszerrel. A 6.hónap után tízóraira tejes üveg (vagy annak megfelelő mennyiségű turmixolt)gyümi, de ebédre még felesbe ment a főzelék 7-8 hós koráig, akkor már 120ml tápival.


www.mitegyenababa.hu

2010. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!