Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről? Hozzátápl...

Mit gondoltok erről? Hozzátáplálós kérdés!

Figyelt kérdés
".... A nyugati országokban azt vallják, hogy azért van ennyire rengeteg allergiás gyerek, mert későn kezdik ez a hozzátáplálást, és ezért a szervezet idegenkedik a különböző dolgoktól..."
2011. febr. 27. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek... :)
2011. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne valami,elvégre mi ugye kb 5-6 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást(én 5 hónaposan kezdtem),de a mi szüleink,nagyszüleink még hamarabb kezdték,és ha jobban megnézzük,nem lett semmi bajunk.Anyum mesélte,hogy nekem 3 hónaposan már hozzátápláltak.....
2011. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez kicsit nevelés kérdése is. Mi 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, de 3 hétig nem volt semmit sem hajlandó elfogadni. Ha előbb kezdem (mondjuk 3-4 hósan), akkor sem biztos, hogy elfogadja azonnal, és anno anyáink ezt erőltették is, ezt értem nevelés alatt, hogy ők erőszakkal etettek minket (az én felmenőim legalábbis igen sajnos). Mi az alatt a 3 hét alatt,míg nem fogadott el semmit, próbálkoztam, de nem erőltettem, szopiztunk tovább, és kicsivel 7 hós kora előtt megtört a jég, minden ízlik neki. Semmire nem allergiás eddig hála Istennek :)


Egyébként ez a "túlmisztifikálás" igaz lehet, egyre több a tejérzékeny, glutén érzékeny baba, pedig hogy vigyáz mindenki, hogy mit hány hósan (ugye minél később) vezet be. Nem győztem én is nézni, kérdezni mit mikor lehet, de most már inkább csak az ösztöneimre meg a lánykámra hallgatok :)

2011. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az allergiára való hajlam kicsit genetikai, kicsit környezeti dolog. Tudtommal.

Most viszont az jött be, mondta a védőnőm, hogy már négy hósan kezdhetjük a tápit, de már az almába tegyünk háztartási kekszet!

2011. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet sem azzal aki 2-3 hós korától ad mindent, sem azzal aki szíve szerint érettségiig szoptatná a gyereket.


Az arany középút a legjobb, tehát a régi 2 hós szabály és a mostani divatos 6 hós szabály között, 4-5 hónapos korban ugyanis elég érett már a baba szervezete arra hogy ismerkedhessen az ízekkel!

2011. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság! Túlzásnak tartom, hogy 6 hónapos korig csak anyatejet kéne adni...

Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de gyümölcsöt már pasziroztam neki 3 hónaposan is, az emésztésének jót tett a barack...

A sorrnedet se feltételnül tartpttuk be, ahogy az élet diktálta úgy kapta a kajákat!

Most 10 hónapos, szinte már mindenből eszik. Nyilván tehéntejet, tojásfehérjét meg dúrván allergizáló dolgot nem...

2011. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyetértek!az én lányom azt eszik amit mi.31én volt 1éves.elkerülhetetlen volt mivel mindent lekért a tányérról.12kg,81cm és semmi baja.
2012. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!