Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálós kérdés. Cereália...

Hozzátáplálós kérdés. Cereália mikortól?

Figyelt kérdés

kisfiam 9 hós lesz.a minap járt nálunk a védőnő és én a gyerek kezébe adtam egy kekszet(győri háztartási keksz).erre mondja a védőnőnk hogy ne adjak neki,mert hogy a gabonaféléket 1 ÉVES kor felett lehet bevezetni,mert alergizál.na erre én mondom neki akkor miért olvasom meg hallom mindenkitől hogy 4-7 hónapos korban be kell vezetni a cereáliákat.meg akkor nem ehet tésztát,meg kiflit,kenyeret?erre ő mondja hogy ne másokra,meg a könyvekre hallgassak hanem őrá és a dokinénire.meg ha mindenképp akarok neki adni,akkor adjak babakekszet,vagy babapiskótát,mert hogy ettől megfullad a gyerek mert még nincs rendesen foga(2 pici van,most bújtak ki),meg hogy a kekszbe liszt van.na a babakekszbe,és piskótába mi van manna?meg a tejpépbe is van liszt.na meg annyit a babakekszről és piskótáról,hogy épp azoktól akart megfulladni a fiam,mert szétolvadt a szájába és felragadt a szájpadlására és csak cikákolt tőle.a rendes kekszet meg olyan szépen széttöri az ínyével.majd szépen a földre teszi,és onnan felcsipegeti és megeszi.olyan szinten kiakadtam.meg hogy csak rá hallgassak.na erről annyit,hogy a édesanyám felnevelt 5 gyereket(legidősebb 31,legfiatalabb 10 éves) és mindegyőnk egészséges,nem vagyunk allergiásak semmire,nem voltunk betegesek.na inkább őrá hallgatok mint a védőnőre,mert őt láttam miként neveli föl a tesóimat,és nem volt olyan régen mert a kishugom 10 éves,szóval nem 30 éve volt hogy gyereketnevelt.mikor a férjem meghallotta ő is hasonló képp reagált mint én most itt.

nektek erről mi a véleményetek?


2010. máj. 21. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A védőnők azt mondják amit ők tanultak, amit mondaniuk kell. Az enyém is néha túlzásba viszi, én meghallgatom és ha úgy gondolom akkor elfogadom a tanácsát, de nem minden esetbe. A babakeksszel és piskótával mi is így jártunk, majdnem megfulladt tőle a kislányom. Nem hiszem, hogy az a legjobb ha mindentől óvjuk a gyereket, liszt, cukor, tej. Amikor én kicsi voltam és a szüleim építkeztek a nagymamám 3 hónaposan híg tejbegrízzel etetett, semmi bajom nem lett és allergiám sincs. Persze óvatosan a dolgokkal de azért nem tólúzásba vinni az óvatosságot.
2010. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia. én egyetértek a védőnőtökkel. Nekem is ugyan ezt mondja. A férjem lisztérzékeny 14 éves kora óta. Az anyósom mesélte, hogy a férjem 2 hónapos (!!!) kora óta kapott lisztes dolgokat, és ez lett belőle. Persze nem lehet megmondani hogy konkrétan mi az okat, de én azért tartok tőle hogy van benne valami igazság. Én tuti nem adok neki 1 éves kora előtt ilyeneket, dietetikus szakembert is megkérdeztem.

most 5 hós a lányom

2010. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Őrület, hogy ebben az országban nem képesek a szakemberek viszonylag egységes álláspontot kialakítani! Homlokegyenest ellenkező dolgokat állít az egyik, és a másik. Az egyik elmélet szerint fél éves kor körül KELL bevezetni a glutént, a másik meg itt óvatoskodik. Annyi mindenre mondják mostanában ezt az 1 éves korhatárt (tej tejtermékek, egyes gyümölcsök, hüvelyesek, méz, most a gabona is), hogy lassan már oda jutunk, hogy a féléves hozzátáplálást el fogják tolni 9-10 hónapos korra (ami egyébként agyrém lenne)

Ez az egész a túlóvatoskodásból ered.

Egyébként nekem az a véleményem, hogy akiben megvan a hajlam az allergiára, az úgyis ki fog jönni előbb-utóbb. Ismerek egy kislányt, 9 hónapos koráig semmi mást nem kapott, csak anyatejet, egészen 2,5 éves koráig szopizott, az egész család csak bio kajákat eszik. Mégis, a kislány millió dologra allergiás lett, pl. szójára, tejre, kakaóra. Hiába nem került kapcsolatba évekig ezekkel az anyagokkal.

2010. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, valóban ez van: ahány (szak)embert kérdezel, annyi mindent fog javasolni. Szerintem akkor teszed jól, ha hallgatsz pl az orvosotokra (v vkire akinek adsz a véleményére), plussz mérlegelsz józan belátásod szerint.


Egyébként pont ma kérdeztem uezt a babám dokijától, ő kilenc hónapot mondott (és hozzátette, mindenki mást mond a szakmában is :S) Én megbízok benne, és hallgatok rá, de ez az én döntésem.

2010. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!