Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leszoktatni 1 éves...

Hogy lehet leszoktatni 1 éves gyereket arról, hogy ha valami hangos zaj/zene van, ne ordítson?

Figyelt kérdés

pl. porszívó, hajszárító, élő zene

Egész pici kora óta nem bírta ezeket, más gyerekeket meg nem is zavar(t). Ha 2 ember indulatosan, hangosan beszél, arra is elkezd sírni. Pedig nem félős gyerek...


2010. nov. 15. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Nem egyformák a gyerekek, van amelyik érzékenyebb. Az én Babám 16 hónapos, kisebb korában ő is félt ezektől, pl. a turmixtól is, a porszívótól is. Mikor láttam, hogy mindjárt sír, kikapcsoltam és odavittem neki a dolgokat. Mondtam neki, hogy fogd meg nyugodtan, nézd meg, ezzel készül ez-meg-ez, ez pedig ezt csinálja és imitáltam neki a porszívózást. Nem egyből, de kb. negyedik-ötödik alkalomra már nem ijedt meg tőlük, hanem mutatta, hogy a turmix megy körbe-körbe. Igyekszem nem hangosan hallgatni a zenét, tv-ét, ami egyébként is ritkán van bekapcsolva. De szerintem ez vérmérséklet kérdése is. Próbáld meg elmagyarázni, hogy pl. az emberek nem veszekszenek, figyelje meg őket, milyen mókás a táskája, szemüvege, stb., valami amivel a hangról el tudod vonni a figyelmét. Hát ennyi jutott eszembe, remélem tudtam egy picit segíteni. Sok sikert :)
2010. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
engem még 33 évesen is borzalmasan zavar a hangos tv és zene. Szerintem a babád is érzékenyebb a hangos zajokra és ez egyszerűen iritálja őt. Próbáld meg kerülni a hangos helyeket, hajszárítóból is van halkabb típus, vagy nem kell fullosan működtetni. Vedd figyelembe az igényeit és ehhez alkalmazkodj. ilyen egyszerű :-)
2010. nov. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!