Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit segít apa a baba...

Mennyit segít apa a baba körül és a háztartásban? Mennyit dolgozik és mennyi időt tölt "szórakozással"?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
apa nagyon sokat dolgozik,mikor ráér,és itthon van pihen,de szokott segíteni is.Szórakozni nem szokott.Se ő se én.Nincs idő rá.A gyerekek a szórakozás,kikapcsolódás.
2010. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!apa reggel 6kor indul melózni,és este 6kor ér haza.-->mégha akarná sem hagynám h ő csinálja meg itthon házimunkát!Dolgozik szegényem épp eleget(hétfőtől péntekig a munkahelyén,szombat-vasárnap maszekol)!ha hazaér lefürdik,vacsizik és onnantól ővé a kisfiúnk.én ekkor szoktam lefürödni,elmosogatni a vacsi után,illetve porszívózni/felmosni.Kb 8-körül fürdetjük a kisfiúnkat,ezt is ő csinálja kb 2hónapja!én addig megcsinálom a tejitalt,elrendezem a fiunk ágyát,illetve a miénket.utána én megetetem,elaltatom.ha már alszik akkor van egy kis időnk egymásra.Ha vmi miatt hamarabb ér haza,vagy nem dolgozik(ünnepnap,illetve ha nincs maszekja),akkor csavizunk együtt valamerre egy picit!

Szóval nálunk ez van,de nekem ez igy is jó!!:)

Nálatok hogy van?

2010. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11:54es vagyok:a szórakozás az ugy néz ki,ha dolgozom(rendezvényekre járok egy ismerős vendéglőjébe kisegíteni)akkor apa is jön velem,kikapcsolódik,mikor én dolgozom:)hozzá téve akkor a kisfiúnk anyukáméknál van!:)
2010. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nallunk apa reggel 7-tol delutan 3-ig dolgozik es 3:30-ra van itthon. Ekkor szokott a babaval jatszni kb. 1-1,5 orat amig en mondjuk felporszivozok vagy kitakaritom a furdot vagy felmosok (mikor mire van szukseg), ha delelott van idom porszivozni a baba mellett akkor altalaban en is felszusszanok vagy elnyulok egy kad vizbe. :) Ha szep ido van elmennek egyett tekeregni de altalaban otthon jatszanak. Aztan atveszem en a babat a ferjem zuhanyzik/furdik majd kozosen leulunk vacsorazni 18 orakor. Kisfiam is nagyjabol azt eszi amit mi (vajkremes kenyer, hazilag fozott sonka, tonhalas kenyer stb.) igy a szeket odatoljuk az asztalhoz. Ezutan jatszunk meg egy kicsit vele aztan viszem furdeni. En szoktam furdetni eddig apa hiradot nez. Aztan 19:30 es 20:00 kozott alszik el a kisfiam majd utanna en is zuhanyzom/furdok egyett es utanna leulunk tv-t nezni vagy dumalni kb. este 11-ig, hetvegen tovabb. A kisfiam szerencsere jo alvo nem ebred reggel 9-ig. Igy kipihent vagyok. Hetvegen altalban kozos program van (szombaton baratokhoz megyunk akik szinten babasak vagy ok jonnek hozzank, a vasarnap a mienk). A hazimunkaba annyit segit a ferjem, hogy o szokott vasarnap delelott vasalni mert ekkor focit nez (ami kb. 2 ora) es ilyenkor szivesen vasal a tv elott amig en babazom. A mosast is nagyjabol o csinalja. Bepakolni es kipakolni a mosogepet nem nagy ugy igy szivesen megcsinalja. Fozni nem kell mert o a cegnel ebedel en meg barmit megeszek nincs vele gondom. De van, hgoy jolesik egy fozelek es akkor megfozom. Szombaton szoktunk fozocskezni amikor baratokat varunk, vasarnap meg rendelunk valamit, hogy ne ezzel teljen az ido vagy elmegyunk megenni egy pizzat (ennyit kibir a babam is az eteto szekbe max. 40 perc foleg ha o is kap a pizza sarkabol, hogy ragcsalhassa). Kethetente szoktam elmenni csutortokon delutanonkent a varaosba a baratnommel ekkor apa vigyaz a picire, furdetesre otthon vagyok. Kovetkezo heten csutortokon o megy sorozni egyet a baratjaval. Azt hiszem kb. ennyi. Sajnos kilso segitsegunk nincs, kulfoldon elunk, nagyszulok, testverek Magyarorszagon vannak. :( Igy nekunk kell megoldani. Sokszor nem egyszeru de jol haladunk es egyre konnyebb ugy erzem.

9,5 honapos a kisfiam.

2010. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szia.nekem nagy szerencsém van a Párommal.Nagyszerű apa jobbat kívánni sem tudnék.Közel 9 hónapos a kislányunk eddig mindig ő fürdeti ő eteti meg este és teszi le aludni.bármibe segít ha kell pelenkáz,öltözteti stb szóval mindent megcsinál.ő is reggel fél 6-kor megy de általában 5-6 között mindig itthon van.van h előbb is ha olyan napja van.akkor elmegyünk vásárolni,sétálni.Háztartásban nem kell segítenie azt is megcsinálná de én inkabb hagyom azt az időt is hogy a kislányunkkal töltse.szórakozni nem jár együtt megyünk mindenhova.nem tudjuk kire bizni igy olyan hely h mozi stb nem járunk.de kajcsizni igen az is jó dolog.megelégszünk annyival is.röviden ennyi....
2010. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sokat melózik, ált. hétvégente nem is jön haza, hétköznap este 6ra ér haza. Annyit segít hogy kiviszi a szemetet, ha épp látja hogy megtelt. Mondjuk havonta egyszer előfordul hogy elmosogat. Ennyi

Gyerekek körül (1 és 3 éves). Hazaér, játszik velük sokszor. Fürdetésnél vagy egyiket, vagy másikat ő "rendezi".

Ennyi.

Szórakozni háááát, néha számítógépezik(heti 1-2szer) vagy tévét néz, nem nagy szórakozás :(

Velem beszélget esténként:) Az se egy nagy szórakozás neki szerintem...Amikro vmi alkalom van, húsvét, keresztelő, gyerekek szülinapja, karácsony stb. elhívja pár haverját is és akkor beszélgetnek, iszogatnak kicsit. Ennyi a szórakozása.

Nincs vmi jó helyzetben mostanában, de egyszer csak jobb lesz.

2010. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nah már megint egy ilyen kérdés! Már nagyon sokszor tették fel az anyukák ezt a kérdést mikor irtad nem adott be egy párat?

Nem mindegy,hogy kinek mennyit segít a férje? Neked nem lesz jobb attól!!!

2010. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a férjem a hét hat napján napi tíz órát dolgozik.fél 6-6 körül ér haza.megfürdik, aztán együtt vacsorázunk hármasban.a fiúnk 14 hónapos.megnézzük együtt a híradót,majd hétkor megfürdeti a fiúnkat.utána még játszunk nyolcig együtt,majd nyolctól alvás.Este ő eteti,és mint írtam ő fürdet.Hétvégén napközben is megeteti,pelenkázza,játszik vele.A házimunkában nem kérek segítséget,de azért szokott segíteni,mosogat,néha porszívózik
2010. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Az oldal címe: gyakorikérdések.hu, ééééérteeeeeeeeeed?

Tehát gyakran meg kell kérdezni, mint a csp-gyed-gyes érkezését minden hónapban :))))

És aki nem érti a viccet, az ne röhögjön! :)

2010. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előző előttinek szántam!
2010. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!