Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babátoknak mit adtok...

Egy éves babátoknak mit adtok egész nap enni? Ha az ebédje, nem üveges bébikaja, akkor mit főztök neki? Egy heti menütöket leírhatnátok nekem, főleg az ebéd része érdekel, de tizórai, uzzsi tippeket is várok!

Figyelt kérdés

Én sokszor főzök neki, de mindig csak úgyanazt, ezért hogy változatos legyen bébi kajákat szoktam neki adni. DE én meg rosszul vagyok tőlük, pedig tényleg csak annyira nyalom meg, hogy nem meleg-e, de már a szagát sem bírom, nem egyszer hánytam már etetés közben! Komolyan!

Köszi a válaszokat


2010. nov. 16. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hétfő kedd tökfőzelék pörkölttel, szerda paradicsomos gombóc, csütörtök spenotos tészta sajttal lesütve, szombaton túrógombóc, vasárnap fasirt burgonyapürével. Ez volt múlt héten, mi is ezt értük, azt eszi amit mi. Tegnap a vasárnapi húslevesből kapott répát burgonyát csirke húst, ma babgulyásból bab répa burgonya hús!
2010. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem túl egyszerű változatosan csinálni. Én még külön főzök a 11 hós fiamnak, néha-néha kap üvegeset is ha megyünk valahová, de tényleg mindnek egyforma szaga van (és szerintem íze is).

Nálunk nincs tízórai, mert későn kel, de az uzsi gyümölcs valamivel (joghurt, keksz, túró, ezek elegye).

Vacsora tejpép, vagy kifli/kenyér/zsömel sajttal, felvágottal, esetleg vékonyan megvajazva, kefír.

Reggel-este 230 ml tápszer (már nem szopik 1 hónapja)

Ebéd a múlt héten:

H: spenót, tészta, csirkemáj

K: cékla, sütőtök (mindkettőt sütöm)

Sze: kelbimbó, répa, krumpli, csirkehús

Cs: cukkini, brokkoli

P: karfiol, répa, reszelt sajt

Szo: cukkini sertéshússal (üveges, étteremben voltunk)

V: "húsleves" csirkehús, levestészta, krumpli, répa, karalábé, zeller

Fűszerezni pici sóval, hagymával, petrezselyemmel, kaporral, őrölt köménnyel szoktam, ami illik a kajához.

A sóskát és a paradicsomot nem szereti, egyébként amivel kínáltam, eddig megette.

2010. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bébikaják szerintem is förtelmesek szagra, ízre mindenhogyan, nálunk ez csak végszükség esetén van felbontva, vagy ha megyünk valahova... Mellesleg szerintem mindegyiknek az íze majdnem ugyanolyan.


Ebédre már mindent eszik a fiam:

főzelékek: borsó, tök, kelkáposzta, krumpli, finomfőzi, spenót, bab-zöldbab

Egyébként meg: milánói (a miénkből kap, nem csinálom fűszeresre), túrós tészta, krumplipüré, rizs, fasírt,rakott kel, húsleves, krumplileves, babgulyás, zöldbableves, borsóleves, karfiol, brokkoli stb.

Ő már mindent eszik tényleg, próbálj meg neki a ti kajátokból adni, ami nem olyan fűszeres. Fokozatosan kell hozzá szoktatni. Pl. rántott cukkini belsejét is szereti rizzsel.

Minden lehet nekik adni, csak mértékkel és fokozatosan, hogy megszokja a pocakjuk. Pl. az én fiamnak soha nem volt baja a puffasztó ételekkel, mint a borsó vagy káposzta, pedig pici babaként nagyon hasfájós volt.

Ja, halat azt viszont csak üvegesből merek neki adni, viszont azt pl. szereti nagyon.

2010. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a fiam 14 hónapos,pár hete eszi azt,amit mi.babakaját már csak akkor kap,ha olyat főzök,amit nem ehet,vagy nem tud megenni.írok példákat,hogy miket evett eddig:

húsleves,zöldséggel,hússal,tésztával

gulyásleves,tojásleves,krumplipüré,meggymártás,sült hús,paprikás krumpli,pörkölt tésztával,borsófőzelék fasírttal,zellerkrém leves sajttal,paradicsomos káposzta főzelék hússal,brassói,tejszínes pulykaragu tésztával,rizi-bizi hússal.most ennyi jut eszembe

2010. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!