Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos kislányom...

3 és fél hónapos kislányom még nem nézegeti a kezét, a csörgőt sem fogja meg, az elé tartott tárgyakat tárgyakat élénken figyeli, de nem nyúl értük - ez normális?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
nem emlékszem fejből, de a www.babaszoba.hu hónapra lebontva leírja, hogy mit "kellene" tudnia az adott korban a babának. a fisher-price honlapján is meg tudod nézni
2009. jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Szerintem normális, az én kisfiam is kb, 4.5 hósan kezdett nyúkálni a csörgő vagy bármi után, addig csak nézegetett! Ja és a kezét is nemrég kezdte el felfedezni (most múlt 5 hónapos). Szerintem hülyeség, hogy mikor "kell" életkor szerint ezt vagy azt csinálnia! Nekem is mondta a védőnő kb 1 hónapja, hogy most már 2 hét múlva oldalra kell neki fordulni, ehhez képest igazán még csak most kezdett el az oldalára fordulni!

Szóval szerintem nem kell ezen parázni, minden gyerek más!

Boldog babázást!

2009. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 3,5 hónapos a lányom, de ugyanazt csinálja. Egyenlőre nem aggódom-e miatt, mert voltunk konduktornál és mutatott feladatokat, mert kicsit kötöttnek látta az izületeit, de azt nem monda, hogy baj lenne, hogy még nem nyúl a dolgokért. Mindenesetre sokat foglalkozz vele és mutass neki érdekes dolgokat, majd beindul! :o)

2009. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. A sztenderd fejlődésről én is olvastam különböző weboldalakon, ott írták, hogy ilyen idős korban már a babák nézegetik a kezüket és kezdenek nyúlni a tárgyakért...így merült fel bennem is a kérdés. Sokat foglalkozom vele, de akkor továbbra is kitartok :), majd csak beindul!
2009. jan. 12. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!