Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha fürdés közben (ált.19 és...

Ha fürdés közben (ált.19 és 20 óra között) mosom 1 éves babám 8 fogát, de ő utána még 2x is eszik elalvás előtt, akkor nem fog elromlani a foga?

Figyelt kérdés
Elég későn, általában este 10 és 11 között alszik el, de nem ritkán előfordul olyan is, hogy éjfélig is ébren van, és játszik. Már sokszor próbáltam alakítani ezen a szokásán, hogy reggel hamar ébreszteni, és hátha hamarabb elalszik este, de eddig még nem sikerült. Picike kora óta ez van. Na mindegy, szóval ha fogmosás után még 2x is eszik(tápszert), akkor nem fog elromlani a foga? Vagy mikor mossam a fogait? Várom a véleményeket.
2010. nov. 16. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elromlani neki, ebben a korban főleg azért kell fogat mosni, hogy szokja,tanulja a dolgot. Nekem 3 éves múlt a kisfiam,szinte mindig eszik még valamit az esti fogmosás után,mégis vakítóan fehérek a fogai.
2010. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Offolok, ne haragudj, mert nem tudom el fognak-e romlani, de ezen gondolkoztam én is mostanában. 16 hónapos, mindent eszik és fürdéskor mos fogat (14 foga van a 15-dik most jön), de utána még Ő is eszik, van mikor nem csak tápszert. De olyan kín szenvedés a fogmosás nála, hogy örülök, ha napjába egyszer sikerül megmosni neki:-(

2010. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó így, mi áttértünk a fürdés előtti vacsira, és fürdéskor van a fogmosás, azért is jó, mert már nem maszatolja össze magát pizsiben, ha eszik. és pont az a lényeg, hogy megtanulja a helyes szájhigiéniát, hogy fogmosás után csak víz reggelig. Én is így csinálom, a gyerek is is csinálja. ez helyes szerintem.
2010. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De igen.

Nekünk pont a fogorvos hívta fel rá a figyelmet, hogy leginkább a tej teszi tönkre a fogakat, mert magas az anyatej cukortartalma.

Kifejezetten kérte, hogy tej után , alvás előtt legyen fogmosás!

2010. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De elfog, muszaj mosni az tolso kajcsi utan, ha nem teszed, a bacik elszaporodnak es egesz ejjel romlasztjak a fogat, kesobb fogszuvasodast okoznak es a fogorvoshoz nem tul jo tomesekre jarni.
2010. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Néhány hónapos anyatejes babának is meg kéne mosni a fogát minden egyes éjszakai szoptatás után? Na neee....
2010. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!