Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi nagy súlyu...

Miért van ennyi nagy súlyu baba? A magyar lakosság nagy hányada elhízott, lehet ez az ok? A környezetemben minden normál testalkatú párnak átlagos ( 3400 gramm) babája van.

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 00:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
nem látok a kettő között összefüggést, rajtam van felesleg, 3390-nel és 3680-nal születtek a gyerekeim, a barátnőmé, aki vékony, neki 4700 volt a fia.Ez épp a fordítottja a meglátásodnak.
2009. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, de azért mégis fura, hogy mennyi óriásbébi születik...
2009. jan. 12. 00:15
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Nem olyan regen volt egy ilyen kerdes, talan lattad is. Szerintem a rengeteg terhes vitaminok miatt. En mindenkepp arra tippelek. Ok, hogy voltak regebben is nagyobb babak, de szerintem ezek a vitaminok nagyon doppingolnak.
2009. jan. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyes vélemények szerint a magzatvédő vitaminoknak tulajdonítják, illetve a táplálkozásnak is jelentősége lehet. A cukor fogyasztás biztos, hogy növeli a baba súlyát.
2009. jan. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egyrészt genetikai kérdés, másrészt a kismama táplálkozása lehet befolyásoló tényező.

Nekem tervezett terhességem volt, ezért már a teherbeesés előtt 3 hónappal el kezdtem szedni a magzatvédő (Elevit)tabletát az orvosom javaslatára. A terhesség alatt végig szedtem és mégis 3080 grammal és 51 cm-rel született a kislányom.

Szerintem sokszor ott a baj, hogy a kismama a "2 helyet eszek" elvet alkalmazza, de még talán ez se lenne baj, ha ezt sok zöldséggel, gyümölccsel, egészséges étellel tenné. Fontos kiemelni, hogy az öröklődés több, akár 7 generációra is visszanyúlhat, nem feltélen a szülők alkatát kell figyelembe venni.

2009. jan. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem azt mondta az orvosom, hogy genetika. Én is szedtem a terhesvitamint, de csak félidőig, aztán abbahagytam pont azért, hogy ne legyen túl nagy a baba. Mégis 4120 gr lett, én magam vékony testalkatú vagyok, a családomban sem jellemző az elhízás. Viszont 2 testvérem is 4 kg feletti súllyal született. Terhesség alatt alig tudtam enni, végig émelyegtem. Úgyhogy szerintem is inkább genetika.
2009. jan. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez puszta genetika. Nem szedtem a terhességem alatt terhesvitamint, a kisfiam mégis 4 kilóval született. Sem én, sem a párom nem vagyunk hajszál vékonyak, de elhízottak se. Elitélendő, ha valakinek nagy súlyú a babája? Nem az a lényeg, hogy egészséges legyen?
2009. jan. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem támadtam, és egy rossz szót se írtam le.Mi a bajod, kedves utolsó?:)
2009. jan. 12. 07:02
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

szerintem van kapcsolat, meghozza:

a parom tobb, mint negy kilós egeszseges baba volt, vele nem csinaltak semmit a korhazban, most nagyon vekony, szalkas uriember.


en kicsit tobb, mint 2 kilóval szulettem. nekem tápszert adtak (akkoriban még kozelsem volt olyan fejlett, mint most, tapszeres anyukak ne harapjak le a fejem, 30 evvel ezelottrol beszelek), ami nagyon hamar meghizlalt, és utana valamiért az anyatejet sem ittam.

nem is meghizlalt, hanem felfujt, pufokka tett szó szerint, a kiskori kepeimet nezve, mint a rajzfilmekben, tudjatok, ha valamelyik figurat "felpumpaljak".


ezert mar kiskoromban klassz kis hormonzavarom lett, amit anyam, aki egyedul "nevelt" nem kezeltetett (nem igazan torodott velem)


tizenevesen sportoltam, elég aktivan, és persze tonkrementek a labaim. muteni kellett volna, de anyamnak nem volt rá pénze.


huszonevesen en magamtól mentem el az orvoshoz, jartam korbe az osszes korhazat, eleg rossz elmeny maradt, mert tenyleg az osszeset vegigjartam, ahol esely volt, hogy segiteni tudnak, es ugy bantak velem egy hely kivetelevel mint a kutyaval, bar en azzal is jobban banok


es tobb, mint ket ev kellett, mig rendbejottem (ez jelent -40 kilót, de még kellett volna egy tiz-15, csak kozbejott a baba)


Van egy baratnom, hasonló volt alakra mint en, neki is hormonzavara van, és őt "tunetkezelik" fogamzasgatloval.

ennek "oromere" trombózisa lett szegenynek - a fogamzasgatlotól (ezt meg is mondtak neki)


ugyhogy a sok kover emberek egy resze miatt az orvostudományt hibaztatom.


aztan van olyan ismerosom, akinek pszihes problemai vannak, es ezert naponta megy a csoki, meg a cukros kóla, meg az anyja hizlalja, mint egy malacot (bocs, de tenyleg, szegeny anyukaja is depresszios, es igy mutatja ki a szeretetét, hogy tömi a 30 eves kisfiát, aki ugy nez ki mint egy hordó).. szóval ezért én félig őt hibaztatom, félig pedig azt, hogy nincs kotelezo pszihológiai vizsgalat, vagy hogy "ciki" a pszihologus (nem az, én is jartam, és ismerek nem egyet).


a harmadik, a magyar mentalitas, hogy inkabb veszunk sok rossz minosegut, mint keves jót.


és persze az egeszseges etelekbol tenyleg keveset lehet venni, mert draga az "igazi tej" (ha lehet kapni), a teljes kiorlesu kenyer, és a biókajak.. nem mindenki engedheti meg maganak sajnos.


és hibaztatható az, hogy az emberek nem szeretnek mozogni, és nem ez nemcsak az o hibajuk. sok munkahely biztosit sportolasi lehetoseget, hetente 1x ket oraval hamarabb el lehet menni sportolni (igazolassal), kajajegy helyett adhatnanak uszodaberletet, stb. de a munkahelyek 95%a magasrol es nagyivben a dolgozok testi es lelki egeszsegere.


huh, elnezest, ha hosszu voltam, nekem ez a velemenyem.

2009. jan. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
A kedves utolsó vagyok, nekem kicsit támadásnak tűnt, de mivel nem annak szántad, bocsánat :) Különbség van azért, hogy valaki tömi a gyerekét, vagy az egyszerűen genetikai alapon nagy. Kisfiam tápot kap, igyekszem mérsékelni az adagokat, persze úgy, hogy ne éhezzen, mégis 4 hónaposan 8 kiló.
2009. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!