Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiút vagy lányt nehezebb...

Fiút vagy lányt nehezebb egyedül nevelni? Kiskorban illetve tizenévesen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Még pici a fiam, így csak az én saját véleményemet mondom el. Szerintem a lányt nehezebb. részben, mert költségesebb. sokkal több pipere például. kamaszkorban, és nagylányként neki több az alap kiadása. csak a tampon, hajfesték, fogamzásgátló, ilyesmik. és ha még használ sminket, testápolót, hajlakkot, stb. Meg hát egy lányt mindig jobban féltenek. kicsi korban szerintem nincs olyan nagy különbség.
2010. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Apa nélkül min dkettő nhéz. De a fiúknak már 4-6 évesen is hiányzik az apa. Ezt a hiány egy anya sem tudja pótolni! Ha túlságosan magához lán colja,akkor kamaszként jobban lázad,felnőttként pedig az anyuka pici fia marad.
2010. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy mérföldes különbségek lennének. Egy csonka családban mindenkinek nagyon nehéz.
2010. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


En 2 valaszt vonnek ossze :)

Csonka csaladban igy is ugy is nehez.Az viszont teny, hogy egy lanynak tobb pipere cucc kell, de az 2 szulos csaladban is kell.

pl a fiuk hivjak meg a lanyokat egy uditore/vacsira/moziba es nem forditva (legalabbis az en idomben meg igy volt) akkor pedig egy fiu a koltsegesebb.

Nehez az igy is ugy is :S

2010. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Apa nélkül fiút nehezebb nevelni egyértelműen. Nincs előtte a példa ill. az anyjától sosem fog úgy tartani mint az apjától tartana és a mai gyerekek már nem olyanok mint mi voltunk. 13-14 évesen szexelnek, drogoznak, isznak stb...és ha nincs akitől tartson otthon akkor az nagy baj.
2010. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A lányok azért sokkal kezelhetőbbek, könnyebb hatni rájuk. Mármint a jó irányba.

2010. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom három fiút nevelt egyedül. Ha visszagondol a gyerekkorukra és a tini korukra tiszta idegroncs, de valószínű, ha lányai lettek volna akkor is nehezen bírta volna egyedül...

Viszont nagyon tisztességesen felnevelte a fiúkat, és egyik sem kallódott el. De azért mindig elmeséli, hogy tini korban éppen melyik hányta össze a kertet egy-egy buli után. :)

S minden attól függ, milyen lesz a gyereked beállítottsága. Én visszahúzódó lány voltam mindig, bátyám szintén, velünk könnyen bírt az anyukánk, de ismertem jó pár szeleburdi fiút, lányt...biztos, hogy nevelés kérdése is.

Anyagilag meg mindegy, hogy fiú vagy lány, szerintem így is úgy is sok.

2010. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Pedagógus vagyok,elsőtől nyolcadikig tanítok általános iskolában.Tapasztalataim szerint fiút jóval nehezebb nevelni,mint lányt.A fiúk sokkal könnyebben keverednek verekedésbe,ők inkább falkázósabbak,mint a lányok,könnyebben befolyásolhatóak.Sok hátrányos helyzetű,kétes életvitelű családból került ki rendkívül jó képességű,példás magaviseletű kislány,anélkül,h bárki tanította vagy erre nevelte volna őt otthon,ezzel szemben ilyen kisfiúval még nem találkoztam a közel 10 év alatt.Kamaszkorban még rosszabb a helyzet,a fiúk sokkalta inkább elengedik magukat,jobban hat rájuk a csapatszellem,a lányokra ekkor is inkább a szorgalom a jellemző,mind az otthoni teendőkben,mind a tanulmányaikban,persze ellenpéldák mindig vannak.

Nekem 2 fiam van,megmondom őszintén én kétségbeestem,mikor ezt megtudtam,persze hamar megbarátkoztam a gondolattal,imádom őket.:)Még 1 évesek,így még saját bőrömön nem tapasztaltam ,ebben az életkorban nincs még jelentős különbség.

2010. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

11 éves lesz fiam és 20 hónapos lányom és no comment

egyik sem volt/van könnyű

2010. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!